Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Zbardhet mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare/ ?Përhapja e kanabisit është kërcënim për sigurinë e vendit?” plus 19 more

loading...

Albeu: “Zbardhet mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare/ ?Përhapja e kanabisit është kërcënim për sigurinë e vendit?” plus 19 more


Zbardhet mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare/ ?Përhapja e kanabisit është kërcënim për sigurinë e vendit?

Posted: 11 Nov 2016 02:10 PM PST

Nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani mbrëmjen e sotme është mbledhur Këshilli i Sigurisë Kombëtare për të diskutuar, analizuar dhe koordinuar më mirë politikat mbi luftën kundër kultivimit dhe trafikimit të bimës kanabis sativa në vend. Këshilli i Sigurisë Kombëtare nënvizoi s

Flet njeriu më inteligjent i planetit: Ja e vërteta e Donald Trumpit

Posted: 11 Nov 2016 02:06 PM PST

Stephen Hawking, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më inteligjentë të planetit ka komentuar zgjedhjen Donald Trump si president të SHBA-ve. Në shpjegimin e tij nuk mungon edhe ironia të cilën ai e përdor shpesh. ?Si e shpjegoj popullaritetin e Donald Trump??. Përgjigjja është një dhe e q

Një cigare hashash i rrezikoi jetën Arjan Çanit

Posted: 11 Nov 2016 02:04 PM PST

Arjan Çani ka publikuar një fakt të çuditshëm nga jeta e tij sonte gjatë emisionit ?Zonë e Lirë?. Ndërkohë që ishte duke biseduar me të ftuarin e tij ?Stresi? në emision mbi temën e mbjelljes së hashashit në të gjithë territorin e vendit, Çani rrëfen se pirja e hashashit i kishte rrezikuar jetën një

Stresi: Ja si u arratisa nga Komisariati i Policisë dhe kush më ndihmoi

Posted: 11 Nov 2016 01:58 PM PST

Arkimed Lushaj, repisti i njohur për të gjithë publikun me emrin skenik ?Stresi? i ftuar në emisionin ?Zonë e Lirë? ka rrëfyer se si mundi t?i arratisej policisë një vit më parë, kur u shoqërua në komisariatin numër 3 për drejtimin e makinës në gjendje të dehur Ngjarja ka ndodhur shkurt të 2015-ë

Grupimit racist ?Ku Klux Klan? vazhdon të mbështesë Donald Trump

Posted: 11 Nov 2016 01:48 PM PST

Organizata raciste, ?Ku Klus Klan? vazhdon mbështetjen për presidentin e sapozgjedhur në SHBA, Donald Trump. Këta të fundit do të organizojnë një manifestim për fitoren e kandidatit republikan. Ndërsa mijëra amerikanë të zhgënjyer dhe të pakënaqur kanë protestuar kundër presidentit të ardhshë

Përfundon takimi i liderëve politik me Hahnin, ja temat që u diskutuan

Posted: 11 Nov 2016 01:44 PM PST

Ka përfunduar takimi ndërmjet liderëve politik dhe komisionerit Johannes Hahn. Pas takimit, Kadri Veseli dhe Isa Mustafa nuk u deklaruan për media, ndërsa kreu i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, dhe Ramush Haradinaj i AAK-së, deklaruan se janë biseduar për disa tema, si: zgjedhjet, demarkacioni dhe refor

Refuzoi të hiqte shaminë, shqiptarja gjobitet 30 mijë euro në Itali

Posted: 11 Nov 2016 01:33 PM PST

Një shqiptare që jeton në Itali ka marrë një dënim me gjobë për shkak se ka refuzuar të heqë veshjen tradicionale myslimane. 40-vjeçarja, rreth dy javë ma parë ishte paraqitur me shami në mbledhjen e këshillit të Pordenone për fëmijët. Gjyqtari e dënoi shqiptaren me katër muaj burg, dënim i c

Lista e kandidatëve të BDI-së për njësinë zgjedhore numër 6

Posted: 11 Nov 2016 01:26 PM PST

Bashkimi Demokratik për Integrim ka përfunduar listën e deputetëve për njësinë zgjedhore nr.6, të cilës i prin kryetari i partisë, Ali Ahmeti. Në listë shihen shumë pak emra të vjetër ndërsa pjesa tjetër janë kryesisht emra të rinj, jo aq të njohur për opinionin. Në zgjedhjet e fundit parla

Menduh Thaçi kërkon nga shqiptarët 20 deputetë

Posted: 11 Nov 2016 01:13 PM PST

Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi gjatë një tubimi të mbajtur sonte në Tetovë ka kërkuar prej shqiptarëve 20 depute që PDSH-ja të marrë legjitimitetin e shqiptarëve. Thaçi ka deklaruar që Gruevski mund të marrë jo 63 deputet por 6 milionë deputetë, por Thaçi nuk do të tolerojë të ketë vrasje, keqtraj

Arrestohet Demë Dashi, Drejtor i Inspeksionit në Komunën e Pejës

Posted: 11 Nov 2016 01:11 PM PST

Gjatë pasdites së sotme është arrestuar Drejtori i Drejtorisë së Inspeksionit në Komunën e Pejë, Demë Dashi. Dashi është arrestuar lidhur me dyshimet për korrupsion. Lajmi.net ka kontaktuar me zëdhënësin e Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj, por ai ka thënë se nuk është në kom

Stresi: Të legalizohet hashashi, Saimir Tahiri është adoleshent

Posted: 11 Nov 2016 01:01 PM PST

Reperi Stresi i cili është i ftuar në puntatën e sotme të ?Zonë e Lirë? i pyetur nga Çani se çfarë mendimi ka për legalizim e marijuanës ka pohuar se është një përdorues, ashtu si shumë të tjerë në çdo lagje të kryeqytetit. ?Jam pro legalizimit të hashashit, jo të lëndëve të tjera. Atë po e pinë

Ndahet nga jeta shkrimtari dhe publicisti i njohur Bahri Myftari

Posted: 11 Nov 2016 12:55 PM PST

Ditën e sotme ka ndërruar jetë shkrimtari, publicist dhe aktivisti shoqëror Bahri Myftari. Myftari ishte një personalitet i njohur në Shqipëri dhe jashtë kufijve dhe po ashtu mjaft i suksesshëm ishte aktiviteti i tij si shkrimtar. Lexoni më poshtë njoftimin për ndarjen nga jeta të Bahri Mytari

Ironizoi njohjen e saj me Trump, Bleona shpërthen kundër Behxhet Pacollit

Posted: 11 Nov 2016 12:50 PM PST

Bleona edhe pse po vazhdon karrierën e saj përtej oqeanit, duket se do të tregohet e hapur dhe e drejtë me ndjekësit e saj në Shqipëri. Një ditë më parë kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli në një intervistë televizive është ?tallur? me Bleonën dhe faktin që ajo njeh personalisht dhe përkrah, tashm

Vrau parukieren në Lezhë. Ja çfarë tha autori para policëve

Posted: 11 Nov 2016 12:44 PM PST

Alfred Bardhok Nikolli, autori i vrasjes së parukieres në Lezhë para policisë ka thënë se nuk ishte ai që e vrau Entela Ndokën. Deklarata është bërë menjëherë pas arrestimit të tij. Ai nuk e ka pranuar krimin duke thënë se është i pafajshëm, megjithëse iu fsheh policisë, i ndihmuar edhe nga nj

Mike Pence do të drejtojë ekipin e Trump gjatë kalimit të pushtetit

Posted: 11 Nov 2016 12:27 PM PST

Zëvendëspresidenti i zgjedhur, Mike Pence do të drejtojë ekipin e Trump gjatë kalimit të pushtetit. Lajmin e bën të ditur New York Times që citon disa burime afër ekipit të tranzicionit. Trump kërkon të përdorë eksperiencën që Pence ka pasur në Uashington për një kalim pushteti të lehtë.

Agolli i frikësohet Izraelit: Duhet të japim maksimumin

Posted: 11 Nov 2016 12:27 PM PST

Së bashku me trajnerin De Biasi, në konferencën për shtyp ishte edhe mbrojtësi Ansi Agolli, i cili u shpreh se Izraelit duhet t?i kushtohet një rëndësi e madhe pasi kanë një skuadër mjaft cilësore. Ndërsa për sa i përket masave të shumta të sigurisë, ai tha se nuk kanë asnjë ndikim te lojtarët.

Zbardhen detajet/ Ja si u ekzekutuan me mbi 10 plumba dy kushërinjtë shqiptarë

Posted: 11 Nov 2016 12:12 PM PST

Vrasja e dy kushërinjve, Agron dhe Alban Lleshaj të enjten në mbrëmje në Varese të Italisë, fillimisht u dyshua se ishte një aksident automobilistik. Mirëpo, pasi policia mbërriti në vendngjarje konstatoi se situata ishte edhe më serioze. Sipas ?La Republicca?, dy kushërinjtë janë ndjekur pë

Protestat kundër Trump, Obama bën thirrje për bashkim të amerikanëve

Posted: 11 Nov 2016 12:07 PM PST

Presidenti amerikan, Barak Obama, u bëri thirrje amerikanëve, në një fjalim të mbajtur sot para veteranëve amerikanë, të bashkohen pas zgjedhjeve që treguan një ndarje të madhe të kombit. Në Ditën e Veteranëve , Barak Obama ka mbajtur fjalën e fundit para veteranëve të ushtrisë amerikane, në Var

Fansat i kërkojnë Kanye West të bëhet President dhe të zërë vendin e Trump

Posted: 11 Nov 2016 11:56 AM PST

Nuk janë të pakët ata që kanë mbetur të pakënaqur nga zgjedhja e Donald Trump si presidenti i ri i Amerikës. Kështu fansat e Kanye West i kanë bërë thirrje atij që të zërë vendin e Trump. Thuajse 1 vit më parë, reperi i famshëm ka shprehur dëshirën për të kandiduar për president në 2020. Ai

Tensione brenda koalicionit të LSDM-së

Posted: 11 Nov 2016 11:40 AM PST

Nënshkrimi i bashkëpunimit parazgjedhor me radikalin serb Dragisha Miletiq i ka trazuar marrëdhëniet brenda partisë më të madhe opozitare. Ish-deputetët dhe funksionarë të LSDM-së, Vesna Bendevska, Ana Daneva, Dean Todorovski, Lençe Nikollovska dhe të tjerë janë revoltuar me mënyrën se si janë p

Related Posts :