Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Zbulohet data kur do të martohen Turi dhe Orinda” plus 19 more

loading...

Albeu: “Zbulohet data kur do të martohen Turi dhe Orinda” plus 19 more


Zbulohet data kur do të martohen Turi dhe Orinda

Posted: 02 Nov 2016 02:10 PM PDT

Turjan Hyska dhe Orinda Huta kanë zbuluar datën e ditës së tyre të madhe. Pas disa vitesh lidhjeje dashurie e bashkëjetese, çifti i famshëm kanë vendosur se kur do t?i japë fund beqarisë. Ata do të martohen këtë verë në 27. 07 2017, thonë burime pranë çiftit për revistën ?Who?. Çifti i ka d

E pabesueshme si e këndon shqip amerikania këngën ?Lejla? të Elvana Gjatës (VIDEO)

Posted: 02 Nov 2016 02:07 PM PDT

Suksesi i këngës "Lejla" nga Elvana Gjata, Capital T dhe 2po2 duket se ka kaluar kufijtë shqipfolës. Duket se ?Lejla? ka shkuar deri larg në Amerikë, pasi një vajzë amerikane së fundmi ka realizuar një cover të këngës shqiptare, shkruan lajmi.net. Denisha Jones ka publikuar në kanalin e saj në

Fatos Lubonja: Rama po tregohet injorant me Greqinë

Posted: 02 Nov 2016 01:45 PM PDT

Fatos Lubonja, ka deklaruar se kryeministri aktual Edi Rama po i ngjan gjithnjë e më shumë Sali Berishës që foli në Munih për një komb shqiptar të ndarë në 5 shtete. ?Kështu janë këta kur e humbasin mendjen dhe jetojnë shumë të izoluar, vetëm me delirin që ua ushqen popullsia shqiptare, injorant

Obama u bën thirrje amerikanëve të mbështesin Hillary Clinton

Posted: 02 Nov 2016 01:42 PM PDT

Në intensifikimin e përpjekjeve të Barack Obamas për të mbështetur Hillary Clintonin në garën për Shtëpinë e Bardhë, ai dha një mesazh të veçantë: Bëjeni këtë zgjedhje për mua! Presidenti demokrat 55-vjeçar, në fund të rrugëtimit politik përpara zgjedhjeve të 8 nëntorit, u bëri apel shteteve më p

Rrëfehet kuzhinierja e Enverit: Ja si më foli kur theva gotat

Posted: 02 Nov 2016 01:40 PM PDT

Nuk është e thënë që një njeri kriminel, në nivele ordinere apo ?intelektuale?, si fjala vjen udhëheqës politik, të ketë qenë me patjetër i tillë dhe në jetën familjare. Natyra njerëzore e njeh paradoksin e dyfytyrësisë, ose bashkëjetesës së dy personaliteteve të kundërta, ku njëri mund të jetë

Njihuni me "Yumi-n", robotin e shtëpisë që do t?iu ndihmojë në gjithçka

Posted: 02 Nov 2016 01:26 PM PDT

Kompania ?Omate? e cila krijoji një nga orët e para të zgjuara të mundësuara me Android, zbuloi sot robotin Android i cili punon me ?Amazon Alexa?. I pajisur me një ekran HD me prekje 5-inç LCD ,Yumi ofron qasje në të gjitha aplikacionet Android. Ju mund të kërkoni çfarë të doni nga roboti dh

Historia rrëqethëse e Bekimit, pasi i vranë babanë u nis drejt Anglisë

Posted: 02 Nov 2016 01:20 PM PDT

Bekimi është larguar nga Shqipëria kur ishte adoleshent. Ishte i detyruar të emigronte, pasi u vra babai i tij. Rruga drejt Spanjës ishte e gjatë dhe ishte atje ku Bekimi njohu disa persona, të cilët i premtuan një jetë të re në Angli. Por i duhej të paguante. Bekimi tregon çfarë i thanë: ?Duhet

"Galaxy S7 Edge" vjen me një ngjyrë të veçantë

Posted: 02 Nov 2016 01:06 PM PDT

Samsung ka lançuar telefonin Galaxy S7 Edge edhe në ngjyrën ?Blu Koral?. Disa aparate të kësaj ngjyre janë parë me logon e Verizon. Konfirmimi i parë erdhi nga vetë Samsung Singapor që e konfirmoi atë për territorin e tij. Pjesa tjetër ishte duke pritur për fjalën zyrtare nga Samsung Mobile

Mergel akuzon qeverinë siriane për krime kundër njerëzimit

Posted: 02 Nov 2016 12:55 PM PDT

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka akuzuar forcat e qeverisë siriane se kanë kryer krime kundër njerëzimit. ?Popullata civile është e uritur, institucionet shëndetësore janë sulmuar, mjekët kanë vdekur dhe spitalet janë shkatërruar?, tha Merkel sot në Berlin duke shtuar se forcat qeveritare n

Zyrtare/ Dënohet dhe gjobitet Mourinho

Posted: 02 Nov 2016 12:51 PM PDT

Jose Mourinho dje (e martë) është akuzuar për sjellje të pahijshme nga ana e FA. Dhe sot ka ardhur edhe dënimi nga Federata Angleze e Futbollit. Portugezi është dënuar me 50,000 funte dhe është suspenduar për një ndeshje. E gjitha kjo erdhi për shkak të fyerjes që bëri drejtë gjyqtarit në tak

PDK-ja gati për riformatimin e qeverisë, finalizimi në fillim të javës së ardhshme

Posted: 02 Nov 2016 12:40 PM PDT

Udhëheqja e Partisë Demokratike e Kosovës ka përfunduar konsultimet e brendshme për riformatimin e Qeverisë dhe i ka dorëzuar tek kryeministri Isa Mustafa emrat e ministrave dhe zëvendësministrave që do të lëvizin brenda qeverisë në procesin e riformatimit. Gazeta Express merr vesh se partia e ud

?Zaev mbron orekset shqiptare në dëm të interesave kombëtare maqedonase?

Posted: 02 Nov 2016 12:36 PM PDT

Profesoresha universitare Tanja Karakamisheva-Jovanovska ka akuzuar liderin e LSDM-së, Zoran Zaev, se po mbron orekset e shqiptarëve në dëm të interesave kombëtare maqedonase. ?Për herë të parë nga pavarësia e Maqedonisë, një politikan maqedonas mbron hapur orekset e mëdha shqiptare në vendin to

Skandaloze/ Polici bashkiak i vjedh cigaret shitësit ambulant (VIDEO)

Posted: 02 Nov 2016 12:35 PM PDT

Kjo video tregon një akt skandaloz të Policisë Bashkiake të Tiranës. Një efektiv i saj i ka marrë forcërisht disa paketa një prej shitësve ambulant në zonën pranë Medresesë. Nuk bëhet fjalë për sekuestrim të mallit, por për grabitje haptazi. Polici është nisur tek shitësi me idenë për të mos pag

Tërhiqen shkollat e Çairit, pajtohen me emrat "Rajko Zhinzifov" dhe "Nikoll Vapcarov"?

Posted: 02 Nov 2016 12:18 PM PDT

Regjistri Qendror ka larguar nga procedimi ankesat për ndryshimin e emrave të dy shkollave në Çair. Ankesat e dërguara nga udhëheqësit e shkollave deri te ky institucion janë larguar tërësisht nga sistemi i procedimit pa një epilog, sikur të mos ishin bërë kurrë. Ankesat kishin të bënin me ve

Gruaja me tumor në lëkurë apelon për ndihmë. Ka vetëm 7 ditë kohë

Posted: 02 Nov 2016 12:15 PM PDT

Një grua e cila është diagnostikuar para një viti me tumor në lëkurë, ka ende mundësi të shërohet, por për këtë duhet një ndërhyrje delikate kirurgjikale. Në pamundësi për ta përballuar vet këtë ndërhyrje të kushtueshme, gruaja e quajtur Lule Guzja, me ndihmën edhe të miqve të saj apelon për ndih

Nehat Thaçi kritikohet për deklaratat e djeshme

Posted: 02 Nov 2016 12:06 PM PDT

Lirimin dhe kthimin në Kosovë të Nehat Thaçit të gjithë e mirëpritën, mirëpo deputetit Rexhep Selimi, nuk i ka pëlqyer që Thaçi u shpreh të jetë ndjerë krenar gjatë qëndrimit në paraburgim. Sipas Selimit, Thaçi duhet të ndihet krenar me punën kundër krimit të organizuar dhe institucioneve të Repu

Sondazhi i CNN: Garë e ngushtë në mes të Clintonit dhe Trumpit

Posted: 02 Nov 2016 12:05 PM PDT

Hillary Clinton dhe Donald Trump po bëjnë fushatë mjaft të fortë në Arizona, Florida, Nevada dhe Pensilvani, ndërsa sondazhi i ri i CNN në këto katër shtete që konsiderohen si fushëbeteja elektorale tregon se gara është shumë e ngushtë. Clinton ka një avantazh prej 4 pikësh në Pensilvani, ndërsa

Juventus-Lyon, surpriza në formacionet zyrtare

Posted: 02 Nov 2016 11:54 AM PDT

Juventus dhe Lyon i kanë publikuar formacionet para ndeshjes që fillon në oren 20:45. Juventus: Buffon; Dani Alves, Barzagli, Bonucci, Evra; Khedira, Marchisio, Sturaro, Pjanic; Higuain, Mandzukic. Lyon: Lopes; Rafael, Diakhaby, Mammana, Morel; Gonalons, Tolisso, Ghezzal, Rybus; Fekir, Lacazet

Paradoksale/ Kryetari i Forumi Rinor të BDI-së është mbi 40 vjeç

Posted: 02 Nov 2016 11:45 AM PDT

Nëpër lëvizjet e reja politike në Maqedoni vërehet se kryesisht zënë vend figura të reja dhe vullnetarë të moshave rinore, gjë që duket se nuk është prezente te Bashkimi Demokratik për Integrim. Kryetari i Forumit Rinor, që do të duhej të ishte i moshës së re siç ndodh kudo në botë, në partinë e

Legia-Real Madrid, ja formacionet zyrtare

Posted: 02 Nov 2016 11:45 AM PDT

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Legia-Real Madrid, e cila fillon në oren 20:45. Legia: Malarz; Bereszynski, Rzezniczak, Pazdán, Hlousek; Kopczynski, Moulin; Guilherme, Odjidja, Radovic; Nikolic. Real Madrid: Navas, Carvajal, Nacho, Varane, Coentrao, Kroos, Kovacic, Morata, Benze

Related Posts :