Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Zidane: E di çfarë po na mungon” plus 19 more

loading...

Albeu: “Zidane: E di çfarë po na mungon” plus 19 more


Zidane: E di çfarë po na mungon

Posted: 05 Nov 2016 01:41 PM PDT

Real Madridi ka barazuar 3:3 në mesjavë me Legia Warsav në Ligën e Kampionëve, pavarësisht se ishin duke fituar 2:0. Trajneri i ?Los Blancos?, Zinedine Zidane, i shqetësuar për këtë, tha se skuadra nuk është e përqendruar aq sa duhet. ?Kemi superlojtarë në çdo pozitë, kualiteti nuk mungon, ajo

?Anonymous? dalin në marshim kundër qeverive (VIDEO)

Posted: 05 Nov 2016 01:35 PM PDT

?Marshimi i Miliona Maskave? është një traditë që zhvillohet çdo vit që prej 2012-s në shumë vende të botës dhe organizohet nga grupi ?Anonymous?. Ky marshim që mbahet në më shumë se 480 shtete është tubimi më i madh dhe protestohet kundër korrupsionit, krimit qeveritar, masave shtrënguese ekonom

VV: Përgjegjës për vdekjen e Astrit Deharit janë policia, prokuroria dhe qeveria

Posted: 05 Nov 2016 01:25 PM PDT

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar sërish për vdekjen e aktivistit të saj, Astrit Dehari, i cili gjendej në paraburgim në burgun në Prizren. Ky subjekt politik kërkon që vdekje e Deharit të zbardhet nga institucionet e vendit. Vetëvendosje thotë se ka pasur deklarata kontraktiktore të organeve të sh

Fleckenstein: Hetimet e reja të PSP-së mund të ndikojnë në rezultatin e zgjedhjeve

Posted: 05 Nov 2016 01:22 PM PDT

Deputetët e Parlamentit Evropian do të vizitojnë Maqedoninë disa ditë para zgjedhjeve dhe pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit për të vëzhguar nga afër situatën. Knut Fleckenstein dje pas takimit me liderët politkë dhe Prokurorinë Speciale tha se pret që pas zgjedhjeve, partitë të kenë në konsideratë z

Idrizi flet për tensionet me Greqinë: Habitem me ata që na kritikojnë, ja si nisi (VIDEO)

Posted: 05 Nov 2016 01:10 PM PDT

Kreu i PBDNJ-së, Shpëtim Idrizi i ftuar në ?Ora Neës? ka folur lidhur me debatet dhe tensionimin e marrëdhënieve me Greqinë. Ai është treguar mjaft i ashpër me disa media dhe politikanë, të cilët nuk janë unifikuar në këtë çështje, por kanë kritikuar qeverinë se po prish marrëdhëniet me Greqinë.

Administratorët shqiptarë fillojnë të shqyejnë flamujt e BDI-së

Posted: 05 Nov 2016 12:57 PM PDT

Në faqen në Facebook me emër ?Administratorët Shqiptarë në Maqedoni? është postuar një fotografi e bërë në një institucion shtetëror, ku administratorët e punësuar aty kanë shqyer flamurin e BDI-së. ?Sipas ndjekësve tanë në FB mësojm se administratorët shqiptarë masovikisht braktisin të zezën e s

Vetting-u përçan prokurorët, anulohet mbledhja për qëndrimin ndaj reformës

Posted: 05 Nov 2016 12:50 PM PDT

Takimi i prokurorëve të cilët ishin njoftuar më herët se duhet të mblidheshin më datë 5 për të vendosur se cfarë qëndrimi do të mbanin për ligjin e Vetting¬ut është anuluar në mënyrë të beftë. Nuk dihen arsyet e vërteta të shtyrjes pa afat të takimit mes përfqësuesve të Akuzës, por Unioni i Proku

Hillary Clinton nuk ndalet as para stuhisë së shiut në Florida (VIDEO)

Posted: 05 Nov 2016 12:39 PM PDT

Hillary Clinton është detyruar të ndërpresë një takim elektoral që kishte ditën e sotme në Florida për shkak të një shiu të rrëmbyeshëm. Kandidatja demokrate për Presidente po i drejtohej turmës në Pembroke Pines, kur stuhia nisi duke u përshkallëzuar gjatë fjalës së saj. Megjithatë, Clinton v

Chelsea shkatërron Evertonin dhe merr kreun e Premierligës (VIDEO)

Posted: 05 Nov 2016 12:27 PM PDT

Chelsea ka mposhtur Evertonin në ?Stamford Bridge?, me rezultat 5:0 ? për ta marrë kreun e tabelës Chelsea i Antonio Contes ka vazhduar me formën e mirë në Premierligë. ?Blutë e Londrës? kanë shkatërruar Evertonin në ?Stamford Bridge?, duke e mposhtur me rezultat të thellë 5:0, në një ndeshje ku

Analistët: Modeli zgjedhor nuk garanton sukses për partitë e vogla në Maqedoni

Posted: 05 Nov 2016 12:26 PM PDT

Partitë më të vogla në Maqedoni, vështirë të vijnë tek ndonjë sukses i theksuar gjatë zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoni, kështu thonë disa nga analistët politikë në vend. Modeli zgjedhor është i tillë që nuk lë vend për ndonjë rezultat drastik, sidomos tani kur është e qartë se

Ndodh në Durrës/ Ja si ia vjedh tabletën shitëses ky njeri (VIDEO)

Posted: 05 Nov 2016 12:25 PM PDT

Së fundmi vjedhjet janë shtuar shumë. Me sa po shohim përditë në media, hajdutët që vjedhin kryesisht nëpër dyqane janë shtuar me ritme të larta. Rasti më i fundit është raportuar në redaksinë tonë nga një dyqan në Durrës. Një djalë i ri është paraqitur aty si klient, gjasme i interesuar për dis

Formacionet zyrtare/ Napoli ? Lazio

Posted: 05 Nov 2016 12:15 PM PDT

Napoli ? Lazio do të përballen në stadiumin ?San Paolo?, duke filluar nga ora 20:45. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të xhiros së 12?të në Serie A. Formacionet zyrtare: Napoli: Reina; Hysaj, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam; Zielinski, Diawara, Hamsik; Callejon, Mertens, Insigne Lazio: Strako

Këngëtarja shqiptare ?mbulohet? me para në New York (VIDEO)

Posted: 05 Nov 2016 12:13 PM PDT

Është bërë e zakonshme që këngëtarët shqiptarë të ?mbulohen? me para derisa këndojnë në skenë. Përveç se në dasma, ky fenomen po del të jetë i pranishëm edhe në mbrëmje muzikore, sidomos në diasporë. Këtë herë është këngëtarja nga Shqipëria Blerina Braka, e cila në një video shihet se dikush h

Noizy publikon këngën e re ?Midis Tirone?

Posted: 05 Nov 2016 12:13 PM PDT

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re të titulluar ?Midis Tirone?. Muzika është mjaft ritmike ndërsa kripi ashtu si edhe vetë titulli është realizuar në kryeqytet. Më parë reperi e kishte paralajmëruar këtë këngë nëpërmjet një videoje të shkurtër të publikuar në profilin e tij të Instagram.

Hakerat sulmojnë Kremlinin: Rusia e përfshirë në konfliktin ukrainas

Posted: 05 Nov 2016 12:06 PM PDT

Dy hakera që pretendojnë se kanë mundur të futen në të dhënat e Kremlinit, thonë se kanë siguruar disa emaile që tregojnë se Rusia është e përfshirë në konfliktin në Ukrainë. Disa prej emaile-ve dyshohet se i përkasin Vladislav Surkov, një nga njerëzit më të afërt të Presidentit rus Vladimir Put

Ja 6 skenarët që mund ta shpallin fitues Donald Trump (FOTO LAJM)

Posted: 05 Nov 2016 11:43 AM PDT

Rruga e Donald Trump drejt 270 votave elektorale mbetet me pengesa, por nëse disa prej tyre kalohen, atëherë Trump mund të shkojë në Shtëpinë e Bardhë. Trump e di mirë se cilët votues targeton. Ai do të shpenzojë 25 milion dollarë reklama këto ditë në disa shtete specifike, si Kolorado, Flori

Lajm i shkëlqyer për Shkodran Mustafin

Posted: 05 Nov 2016 11:43 AM PDT

Shkodran Mustafi ka marrë lajm shumë të mirë gjatë ditës së sotme Joachim Löw do të jetë pa Jerome Boateng në dy ndeshjet e radhës që i zhvillon Gjermania, ndaj San Marinos të premten, dhe të martën ndaj Italisë, përcjell Gazeta Express. Mbrojtësi i Bayernit u lëndua në barazimin 1:1 ndaj Hoffen

Policia e Kosovës: Aktivisti Dehari u helmoi veten me ilaçe

Posted: 05 Nov 2016 11:37 AM PDT

Drejtori i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Nexhmi Krasniqi ka thënë se Astrit Dehari kishte konsumuar barna dhe kishte rënë në komë. Krasniqi ka treguar se ishte duke shkuar në spital kur ka ndërruar jetë aktivisti i Vetëvendosjes. ?Në bazë të informatave të para që kemi marrë nga drejtori i Qe

Ndërron jetë në burg Astrit Dehari, aktivisti i VV?së i dyshuar për terrorizëm

Posted: 05 Nov 2016 11:28 AM PDT

Aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari ka ndërruar jetë sot në burgun e Prizrenit. Ende nuk dihet nëse është vetëvrasje apo ka vdekur në mënyrë natyrore. Aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari ka ndërruar jetë sot në Burgun e Prizrenit ku po mbahej nën dyshimin për terrorizëm me rastin e sulm

Flamurtari bën festë, Skënderbeu mundet në Vlorë (VIDEO)

Posted: 05 Nov 2016 11:20 AM PDT

Skënderbeu mundet sërish, kësaj here nga Flamurtari. Në javën e dhjetë të Kategorisë Superiore, kampionët në fuqi të Shqipërisë pësojnë disfatën e radhës duke u mposhtur 2-0 në Vlorë. Gjithçka u vendos që në pjesën e parë me golat e Donjet Shkodrës (9′) dhe Tomislav Bushiçit (37′), nd

Related Posts :