Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “25 persona e nxor?n nga sht?pia dhe e rrah?n brutalisht” plus 4 more

loading...

Bota Sot: “25 persona e nxor?n nga sht?pia dhe e rrah?n brutalisht” plus 4 more


25 persona e nxor?n nga sht?pia dhe e rrah?n brutalisht

Posted: 02 Nov 2016 11:53 AM PDT

Imazhe shokuese që po qarkullojnë nëpër internet, tregojnë një grua e cila është rrahur brutalisht jashtë shtëpisë së saj. Ajo është nxjerrë me forcë nga shtëpia e saj në Indi, dhe është lënë në mes të rrugës pa vetëdije pas një sulmi nga 25 vetash, të cilët mendohet se i kanë vrarë edhe bashkëshortin. Usha ishte në shtëpi me fëmijët e saj në mbrëmjen e 31 tetorit, kur një grup burrash kanë hyrë në shtëpinë e saj dhe e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tha?i e Musliu bisedojn? p?r gjendjen e shqiptar?ve n? Preshev?

Posted: 02 Nov 2016 09:28 AM PDT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot një delegacion të Luginës së Preshevës të kryesuar nga Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve, Jonuz Musliu. Presidenti Thaçi dhe kryetari Musliu biseduan për gjendjen e shqiptarëve në Preshevë, Bujanoc e Medvegjë dhe për zhvillimet e fundit politike në rajon. Presidenti Thaçi theksoi se me konsolidimin e pozicionit ndërkombëtar të Kosovës, do të rriten edhe mundësitë për t’i mbështetur më shumë shqiptarët......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bujanoc: Inatet politike dhe logjika prapanike

Posted: 02 Nov 2016 06:25 AM PDT

Nga administrata komunale e Bujanocit, vjen “haberi”, se arka buxhetore e kësaj komune, është dëmtuar për 75 mijë euro, në emër të një dëmshpërblimi për punëtorët e përjashtuar padrejtësisht nga puna, gjatë mandatit të Nagip Arifit, dhe atë në NP “Direkcioni për ndërtim” dhe “Shtëpia e shëndetit”. Kjo nuk është e tëra! Qoftë e dëmshpërblimit Dëmshpërblimet, nuk mbarojnë me kaq! Pushteti i kaluar ka më shumë gabime,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si st?rviten ushtar?t e Kores? s? Veriut

Posted: 02 Nov 2016 04:25 AM PDT

Një video e shpërndarë së fundmi në rrjete sociale, tregon sesi ushtarët e Koresë së Veriut stërviten në kushte ekstreme. Kjo video është regjistruar më 2014 dhe aty shihet se ushtarët koreano-veriorë bëjnë disa ushtrime të rrezikshme. Ushtarët e shtetit diktatorial thyejnë tulla me dorë dhe gjithashtu thyejnë edhe gurë me çekiçë, shkruan “The Mirror”. Shteti i Koresë së Veriut ka shumë ushtarë. Ky vend ka në dispozicion aktualisht rreth 1.2 milionë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

P?rdoruesit e drogave n? Kosov?, pjes?tar? t? ISIS-it

Posted: 02 Nov 2016 03:46 AM PDT

Pjesëtarë nga Kosova që shkuan të luftojnë për organizatën terroriste Shteit Islamik, janë edhe përdorues të drogave në Kosovë. Këtë e ka konfirmuar për Radio Kosovën Safet Blakaj, drejtor i Qendrës Mediko-Psikoterapike “Labyrinth”. Narkomania në Kosovë, po bëhet dukuri gjithnjë e më shqetësuese. Sipas drejtuesve të qendrave që merren me trajtimin e përdoruesve të drogave, më së tepërmi shqetëson fakti se është shtuar numri i të miturve që po......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :