Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Aeroplani i Trumpit laget me kamion? cistern? derisa aterron n? aeroportin e Washington-it, m?soni arsyen” plus 12 more

loading...

Bota Sot: “Aeroplani i Trumpit laget me kamion? cistern? derisa aterron n? aeroportin e Washington-it, m?soni arsyen” plus 12 more


Aeroplani i Trumpit laget me kamion? cistern? derisa aterron n? aeroportin e Washington-it, m?soni arsyen

Posted: 10 Nov 2016 10:03 AM PST

Donald Trump në këto momente është duke zhvilluar një takim me presidentin Barack Obama në shtëpinë e bardhë. Por derisa aeroplani i tij po aterronte në aeroportin e Washington-it, ai është lagur nga dy kamionë cisternë si shenjë mirëseardhjeje, derisa shumë media që ishin prezent mbetën fillimisht të hutuar duke e mos e ditur arsyen. ICYMI: President-elect Trump?'s plane given a water salute as it takes off from NY to the White House? for his meeting with President Obama. pic.twitter.com/b9dUHYYnC6 — Fox News (@FoxNews)......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bashk?luft?tari i Zahir Pajazitit: Ja emrat e grupit t? Zahirit

Posted: 10 Nov 2016 09:37 AM PST

Hasan Zeneli bashkëluftëtar i Zahir Pajazitit ka bërë publike emrat e atyre të cilët e formuan Guerilen e Zahirit në vitet (1991-1997). Sipas tij, njerëzit që e formuan këtë grup ishin: Zahir Qerim Pajaziti. Turuqice, Hasan Zeneli,Ballaban.Zv,komanda e Gueriles. Isak Shabani, Orllan. Januz S.Zeneli ,Ballaban. Isuf F.Ferizi,Prapashticee. Izet Ahmeti,Turuqice.Hakif Zejnullahu, Agim Hasan Makolli,Prishtine. Selim Haziri,Muhazob. Avni A Ajeti,Podujeve. Nazmi A Ajeti,Podujeve. Shaip Haziri,Prishtne. Azem S.Zeneli,Ballaban. Muharrem Gani Krasniqi,Grashtice. Behxhet Musli Brajshori,Sharban.......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vuri bast p?r Trumpin, fitoi 1.2 milion funte brenda nat?s

Posted: 10 Nov 2016 09:26 AM PST

Shumëkujt mund të mos i pëlqej ideja, se gjatë katër viteve të ardhshme në krye të shtetit më të fuqishëm në botë do të jetë Donald Trump, por ky fakt e ka gëzuar tej mase një burrë i cili ka edhe arsye të fortë të festojë. Manjati i pronave të paluajtshme Vincent Tchenguiz 60-vjeç, kishte vënë bast për kandidatin Republikan, pasi ishte shumë i bindur se do të fitoj në zgjedhjet presidenciale, dhe kështu fitoi 1.2 milionë funte. Ai kishte vënë 350 mijë funte, me......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fortesa Trump! E pabesueshme ?far? po ndodh n? New York

Posted: 10 Nov 2016 07:58 AM PST

Donald Trump u shpall mëngjesin e djeshëm presidenti i ri i Amerikës. Siguria ndaj tij natyrisht që do të jetë më e madhe. Por ajo që po ndodh në Manhattan është e jashtë të zakonshmes. Forcat antiterrorizëm të policisë së Nju Jorkut kanë rrethuar Kullën Trump ku qëndron miliarderi. Janë vendosur barriera të mëdha betoni dhe askush nuk mund të kalojë pranë Kullës Trump. Madje edhe punonjësit e Trump do kontrollohen imtësisht para hyrjes në ndërtesë, transmeton......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri fal?nderon Suedin? p?r p?rkrahje

Posted: 10 Nov 2016 07:54 AM PST

Ministrja për Dialog e Qeverisë së Kosovës, Edita Tahiri, ka pritur sot në takim delegacionin nga Ministria e Punëve të Jashtme e Suedisë, të kryesuar nga Johannes Oljelund, Drejtor i Përgjithshëm për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar në këtë ministri. Në këtë takim, sipas komunikatës ministrore, është biseduar për zhvillimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Suedisë, thellimin e tyre, përkrahjen e Suedisë në rrugën drejt integrimit evropian dhe euro-atlantik si dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Christopher Hill rr?fen momente t? luft?s n? Kosov?: ?far? m? tha Milloshevi?i, pas takimit me U?K-n?

Posted: 10 Nov 2016 07:21 AM PST

Në kujtimet e fëmijërisë së Christopher R. Hill, Serbia kishte lënë gjurmë të hidhura. Kur jetonte me familjen ne Beograd, ish-Jugosllavinë e Titos, shtëpinë e tij e sulmuan një grup anti-amerikanësh që kërkonin që babai i tij, oficer politik në ambasadën amerikane, të largohej nga vendi. Por, kur Hill ishte një diplomat në kulmin e karrierës, do të kishte të bënte sërish me serbët dhe madje me më të keqin e tyre, Slobodan Millosheviç, kur u caktua si i dërguar special i SHBA-ve......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Demolli n? Stamboll merr mb?shtetje p?r an?tar?simin e Kosov?s n? organizma nd?rkomb?tar

Posted: 10 Nov 2016 06:48 AM PST

Ministri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës Haki Demolli ka takuar në Stamboll ministrin e Mbrojtjes të Turqisë, Fikri Isik. Në takimin e dy Ministrave, Demollit dhe Isik, u bisedua rreth bashkëpunimit të shkëlqyer në mes të Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës dhe Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Turqisë, në kuadër të marrëveshjes së bashkëpunimit ndërmjet dy ministrive, si dhe rolin dhe rëndësinë e këtij......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Personat me aft?si t? kufizuara t? pak?naqur me Projekt Buxhetin e vitit 2017

Posted: 10 Nov 2016 06:32 AM PST

Organizata e Personave ne Aftësi të Kufizuara “Handikos”, thotë se është e pakënaqur me Projekt Buxhetin e vitit 2017. Kjo organizatë thotë se Projektligji i Buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2017 nuk ka përfshirë, Ligjin Për Statusin dhe të Drejtat e Personave Paraplegjik dhe Tetraplegjik, përkatësisht nuk janë përfshirë mjetet e nevojshme financiare për zbatimin e këtij ligji. “Lidhur me këtë, HANDIKOS si organizatë e personave me aftësi të kufizuar, që......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Njeriu q? nuk ka fjetur q? 37 vite, ja ?far? thon? familjar?t e tij p?r t?

Posted: 10 Nov 2016 06:19 AM PST

Njeriu i cili nuk kishte fjetur 37 vite, profili i së cilit është publikuar ekskluzivisht nga “Bota sot” dhe i përhapur në mediet mbarë vendin kishte nxitur kureshtjen e njerëzve. Shoqëria e kishte komentuar profilin e Eshref Berishës, duke pasur edhe të tillë që e kishin kontestuar pagjumësinë e tij duke thënë se nuk ka mundësi të jetë e vërtetë, duke kërkuar një vërtetim që ai me të vërtetë nuk flenë. Mirëpo e vërteta është se nuk ka vërtetim mjekësor......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KDI: Luftimi i korrupsionit n? Ballkan e Turqi po d?shton

Posted: 10 Nov 2016 04:44 AM PST

Lufta kundër korrupsionit në Ballkanin Perëndimor dhe Turqi është duke dështuar, duke rrezikuar kështu anëtarësimin në Bashkimin Evropian. Elitat politike kanë shumë fuqi dhe ka pak mënyra për të kërkuar llogari nga të korruptuarit, vlerëson Transparency International - lëvizje globale kundër korrupsionit, në të cilën Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) është anëtar. Raporti i ri i Transparency International, “Luftimi i Korrupsionit në vendet e Ballkanit Perëndimor dhe në Turqi:......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nes?r lansohet koalicioni p?r sh?ndetin, t? drejtat seksuale dhe riprodhuese

Posted: 10 Nov 2016 04:05 AM PST

Nesër do të bëhet lansimi zyrtar i Koalicionit K10 për shëndetin dhe të drejtat seksuale dhe riprodhuese, koalicion ky i iniciuar për herë të parë në Kosovë në fushën e shëndetit riprodhues. Sipas njoftimit për media,  ngjarja organizohet nga Aksioni për Nëna dhe Fëmijë me mbështetjen e Ministrisë së Shëndetësisë dhe të Fondi për Popullsi i Kombeve të Bashkuara (UNFPA). Koalicioni K10 përbëhet nga këto organizata anëtare: Aksioni për Nëna dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Grat? e burgosura mbrohen n?p?rmjet Institutit Alpha

Posted: 10 Nov 2016 03:02 AM PST

Melihate Juniku ka dalë në pension. Por aktiviteti i saj nuk përfundon duke shijuar ditët e pleqërisë. Juniku ka formuar një Institut që do të merret me mbrojtjen e të drejtave të grave të burgosura në Kosovë. Instituti i quajtur Alpha është në mesin e 17 organizatave që kanë fituar grante nga Austrian Developement(ADA) dhe zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë. Në lidhje me këtë Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media ku është......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fondi i Grave ndan 64 mij? euro p?r 17 organizata t? grave

Posted: 10 Nov 2016 02:07 AM PST

Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës (RrGGK) organizon sot një konferencë për media për të shpallur zyrtarisht përfituesit e granteve të Fondit të Grave të Kosovës (FGK) me shumën prej pothuajse 64 mijë Euro. Në konferencë do të flasin Drejtorja Ekzekutive e RrGGK, Igballe Rogova, përfaqësuesja nga Austrian Development Agency (ADA), Albulena Zaimi dhe përfaqësuesi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Dario Di Benedetto. Pas konferencës, RrGGK do të nënshkruaj kontratat me përfituesit......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :