Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Kadri Veseli mori ?mimin student i dalluar nga Universitetin e Sheffield-it” plus 5 more

loading...

Bota Sot: “Kadri Veseli mori ?mimin student i dalluar nga Universitetin e Sheffield-it” plus 5 more


Kadri Veseli mori ?mimin student i dalluar nga Universitetin e Sheffield-it

Posted: 09 Nov 2016 11:26 AM PST

U bë promovimi i një grupi të studentëve nga Kosova të diplomuar në Universitetin e Sheffield-it, të cilët kanë studiuar në Selanik të Greqisë. Në ceremoninë e promovimin të studentëve, rektori i Sheffild-it, Yannis Ververidis tha sot në Prishtinë se deri më tani në këtë universitet i kanë ndjekur studimet rreth 200 studentë nga Kosova, të cilët janë kyçur nëpër pozita të rëndësishme, si në politikë ashtu edhe në fusha tjera të jetës.......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nuk do besoni se ?ka i ka ndodhur sot n? m?ngjes shqiptarit me restorantin m? t? mir? n? bot?

Posted: 09 Nov 2016 05:09 AM PST

Pasojat e zgjedhjes së Donald Trump-it President i SHBA-ve janë ndier deri te Rene Redzepi, shqiptari nga Maqedonia që për vite rresht, përfshirë edhe 2016-n fiton çmimin e restorantit më të mirë në botë. Qysh në orët e hershme të mëngjesit, Rene ka ndier impaktin e zgjedhjeve te seksioni i mesazheve që i kanë mbërritur në adresën e tij elektronike. Ajo është mbushur me përplot kërkesa për punë nga amerikanë që duan të shpërngulen për t’u punësuar tek......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Marsh solidarizues p?r Astrit Deharin nes?r n? Kumanov?

Posted: 09 Nov 2016 02:17 AM PST

Në Kumanovë, nesër (e enjte, 10 nëntor), do të organizohet marsh solidarizues për humbjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari i cili u varros dje në Prishtinë. Marshi do të nisë në ora 12:30 para Gjimnazit Sami Frashëri dhe do të mbarojë në sheshin e qytetit. Përndryshe, familja e Astrit Deharit me origjinë është nga Kumanova. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

K?to shtete i duhen p?r fitore Hillary Clintonit

Posted: 08 Nov 2016 08:57 PM PST

Hillary Clinton tani ka nevojë të fitojë Pennsylvanian, Michigan dhe Wisconsin nëse ajo do që të marr në dorë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, apo për ta drejtuar. Kandidati republikan, Donald Trump ka rikthyer epërsinë ndaj demokrates, Hillary Clinton në garën për president. Tani Trump kryeson me 216 vota elektorale, ndërsa Clinton ka 209 vota, shkruan "Bota sot". ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kafiteria q? asnj?her? nuk gaboi, e di se kush ka fituar n? zgjedhjet presidenciale n? SHBA

Posted: 08 Nov 2016 08:46 PM PST

Hilary Clinton ka fituar lehtë kundër kandidatin Donald Trump sipas rezultateve të një kafiterie në Paris, e cila deri më sot gjithmonë i ka qëlluar rezultatet, shkruan AFP. Sipas tyre, ish-zonja e parë dhe sekretarja e shtetit ka fituar 513 vota elektorale, kurse Donald Trump 188. Pronarja e lokalit Isabela Mekelhoun, thotë se kafiteria e saj asnjëherë kurrë nuk ka gabuar. “Pothuajse kurrë nuk ka gabuar. Në fakt, e ka huq vetëm dy herë në gjatë nëntë dekadave. Kjo ndodhi kur Jimmy Carter fitoi në vitin 1976 dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohen n? Kroaci dy serb? duke bartur emigrant? nga Kosova

Posted: 08 Nov 2016 12:40 PM PST

Policia kroate ka njoftuar sot se ka përfunduar një hetim penal kundër dy shtetasve të Serbisëm pasi janë kapur duke bartur ilegalisht 8 qytetarë nga Kosova, të cilët kishin hyrë ilegalisht në Kroaci. Siç raporton Hina, Polici anë Istria të Kroacisë, më 3 nëntor, rreth 11:35 orë ka ndalur makinën "Peugeot", me targa serbe, i drejtuar nga një 38-vjeçar, shtetas i Serbisë, ndërsa në makinë barte katër qytetarë të Kosovës, të moshës 27, 48, 23 vjeç dhe një të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :