Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Labi dor?zon rreth 200 mij? euro p?r sh?rimin e Lirdona Gajtanit” plus 12 more

loading...

Bota Sot: “Labi dor?zon rreth 200 mij? euro p?r sh?rimin e Lirdona Gajtanit” plus 12 more


Labi dor?zon rreth 200 mij? euro p?r sh?rimin e Lirdona Gajtanit

Posted: 07 Nov 2016 09:25 AM PST

Tre javë më parë, ambasada e Shqipërisë në Kosovë dhe artisti i njohur, Labinot Tahiri kanë organizuar një mbrëmje bamirësie në ndihmë të dy vajzave Liridona Gajtani dhe Edona Dermaku, të cilat po luftojnë me një sëmundje të rëndë dhe kanë nevojë për mbështetje njerëzore e financiare. Ndërsa, tek sot këngëtari i dorëzuar vëllait të Liridonës të hollat për shërimin e Liridonës. Në fakt, Labi ka dorëzuar të hollat në xhirollogarinë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo ?sht? e v?rteta shokuese e fotografive t? Arkanit af?r varrit t? tij

Posted: 07 Nov 2016 06:47 AM PST

Më në fund zbulohet e vërteta e fotove të “Arkanit”. Në fakt ai që realizoi këto foto pranë varrit te tij, është Darkan, një person që është identik me Arkanin. Ai ka rrëfyer se si njerëzit janë frikësuar prej tij. “Isha duke ndenjur të dielën në rrugën ‘Knez Mihajllova’, kur një grup i të rinjve nisi të më fyejë rëndë. Iu afruan tavolinës sime dhe nisën të më bërtasin se “çfarë po aktroj sikur jam Arkani”…......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thyhen xhamat e Qeveris?, policia arrestoi nj? t? dyshuar

Posted: 07 Nov 2016 06:22 AM PST

Një qytetarë i revoltuar sot ka thyer disa xhama në objektin e Qeverisë së Kosovës, ku policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar të dyshuarin. Zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, tha se rreth orës 14:00, policia është njoftuar se në rrugën “Fazli Grajçevci” në Prishtinë, ka pasur thyerje të xhamave në objektin e Qeverisë së Kosovës. “Për këtë incident është arrestuar një person, mashkull, i......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulmohet Qeveria e Kosov?s

Posted: 07 Nov 2016 05:41 AM PST

Para pak minutash dikush e ka sulmuar objektin e qeverisë me gurë. Lajmin e ka bërë të ditur një qytetar, duke mos dhënë shumë detaje. Media e ka siguruar edhe fotografinë nga vendi i ngjarjes, ku nga sulmi me gurë është thyer një xham. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet personi q? tentoi atentatin ndaj Vu?i?it

Posted: 07 Nov 2016 05:25 AM PST

Serbia ka arrestuar një person i cili dyshohet se është përgjegjës për atentatin ndaj kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç. Lajmi bëhet me dije nga zyrtarë të Ministrisë së Brendshme në Serbi. Mësohet se atentatori i dyshuar është arrestuar në zonën e Banja Lukës. Më pas ai është dorëzuar në gjykatën e Bosnjës dhe Hercegovinës për t’u esktraduar. Pranë shtëpisë së kryeministrit serb u gjet një arsenal i madha armësh, mes të cilave katër granata......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vras?si p?rgatit dhom?n e tmerrit: Aty ku u vra shtatz?na, pes? dit? pasi ishte torturuar

Posted: 07 Nov 2016 05:17 AM PST

Policia ka lëshuar pamjet trishtuese të marra nga kamerat e sigurisë tregojnë vrasësin Brady Oestrike duke përgatitur një dhomë të torturës, ku ai mbajti një vajzë për pesë ditë përpara se ta vriste atë. Siç shkruajnë mediat e huaja, hetuesit në Wyoming, Michigan, gjithashtu kanë zbuluar më shumë se 100 fotografi nga brenda shtëpisë të mbushur me armë të 31-vjeçarit. Në korrik të vitit 2014, Brady Oestrike kishte rrëmbyer dhe i kishte prerë kokën 25-vjeçarit......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tanku rus ‘tremb’ britanik?t, ‘Economist’: Moska po trazon Ballkanin

Posted: 07 Nov 2016 03:36 AM PST

A ka qëllim Rusia që të trazojë Ballkanin? Revista e njohur “The Economist” duket se ndan këtë mendim. Sipas tyre, Rusia po luan fuqishëm në Ballkanin Perëndimor. Së fundmi është raportuar se disa shtetas rusë kishin planifikuar vrasjen e ish-kryeministrit malazez, Milo Djukanovic, duke provokuar kështu një grusht shteti. Rusia e kundërshton ashpër zgjerimin e NATO-s në këtë rajon. “Ndërkohë në Serbi, kryeministri Aleksandër Vuçiç përkrah idenë e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hyseni merr pjes? n? Asamblen? e P?rgjithshme t? INTERPOL-it

Posted: 07 Nov 2016 12:11 AM PST

Me ftesë të drejtorit ekzekutiv të INTERPOL-it, ministri i Punëve të Brendshme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, ka udhëtuar në Indonezi, për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të 85 të INTERPOL-it, e cila do t’i zhvilloj punime nga data 7 deri më 10 nëntor. Në këtë asamble mes tjerash, pritet të diskutohet edhe për kriteret e anëtarësimit të vendeve aplikuese në këtë organizatë. Republika e Kosovës ka aplikuar për anëtarësim dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Parlamenti i Malit t? Zi konstituohet pa opozit?n

Posted: 06 Nov 2016 11:56 PM PST

Në Cetinë të Malit të Zi sot do të mbahet seanca konstituive e përbërjes së re parlamentare. Opozita nuk do të marrë pjesë, pasi, sipas saj, zgjedhjet e 16 tetorit, në të cilat ka dalë fituese partia e ish-kryeministrit Millo Gjukanoviq, nuk kanë qenë të lira dhe demokratike. Në përbërjen e re të Parlamentit të Malit të Zi do të jenë 81 deputetë, prej tyre vetëm një shqiptar. Të dielën, prokurori special i Malit të Zi ka thënë se “nacionalistët nga......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Stuhi e fuqishme do ta p?rfshij Ballkanin, ja sa rrezikohet Kosova

Posted: 06 Nov 2016 03:07 PM PST

MeteoAlarm, ka paralajmëruar se Ballkani do të goditët nga një stuhi e fortë me reshje, erëra të forta dhe bubullima. Sipas MeteoAlarm, rreziku më i madh vjen nga erërat e forta e deri në 75 kilometra në orë në disa vende shi bollshme dhe bubullimë në jug të vendit, vendi më i prekur do të jetë Bosnja dhe Hercegovina. Kushtet e motit do përfshijnë dëme të mundshme dhe viktima në njerëz, gjithashtu janë paralajmëruar banorët që të përcjellin informacionet dhe të jenë të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E dhimbshme: Ky ?sht? 16 vje?ari i cili vdiq n? Skenderaj

Posted: 06 Nov 2016 02:23 PM PST

Sot në fshatin Kllodernicë të Skenderajt ka humbur jetën në mënyrë tragjike 16 vjeçari Brahim Bajraj, derisa ishte duke mbushur rimorkion e traktorit me dhe. “Rreth orës 16:00 si pasojë e shembjes së dheut një 16 vjeçar ka humbur jeten. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kllodernicë të Skenderajt, derisa në kohën e incidentit viktima ishte se bashku me famijarët e tij duke mbushur rimorkion e traktorit me dhe”, ka thënë zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, Ai ka......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nacionalist?t rus? prapa atentatit ndaj Gjukanoviq

Posted: 06 Nov 2016 01:59 PM PST

Kryeprokurori special i Malit të Zi ka thënë se "nacionalistët nga Rusia" ishin pas përpjekjes për të vrarë kryeministrin dhe për të kryer grusht shtet. Milivoje Katniq, tha se komploti për vrasjen e kryeministrit pro-perëndimor Milo Gjukanoviq, ishte menduar të kryhej në mënyrë profesionale me një snajper në distancë, njofton BBC. Komplotistët janë akuzuar se kanë planifikuar rrëzimin e qeverisë, për të sjellë në pushtet një qeveri pro-ruse. Nuk ka asnjë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

N? Ulqin sot jan? kat?rmij? banor? m? pak se n? vitin 1991

Posted: 06 Nov 2016 12:29 PM PST

Ulqini është i vetmi qytet bregdetar në Malin e Zi, që ka më pak banorë se para 25 vitesh, tregojnë rezultatet e Monstatit. Sipas të dhënave zyrtare, në vitin 1991 në këtë komunë kanë jetuar 24.217 banorë, ndërsa dy dekada e gjysmë më vonë vetëm 20.081. Kjo do të thotë se numri i banorëve në këtë periudhë ka rënë për 4.136 persona, gjegjësisht për një të gjashtën. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :