Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Operacion antiterror n? gjith? Ballkanin, arrestohen 4 shqiptar? q? financonin ISIS” plus 3 more

loading...

Bota Sot: “Operacion antiterror n? gjith? Ballkanin, arrestohen 4 shqiptar? q? financonin ISIS” plus 3 more


Operacion antiterror n? gjith? Ballkanin, arrestohen 4 shqiptar? q? financonin ISIS

Posted: 05 Nov 2016 08:08 AM PDT

Katër shqiptarë të dyshuar si përkrahë të ISIS janë arrestuar nga policia gjatë një operacioni anti-terror të zhvilluar në Ballkan. Gjatë mbrëmjes së djeshme, në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni u ndaluan 4 shqiptarë dhe 16 persona të tjerë, nga të cilët 5 huaj dhe 11 shqiptarë. Në vendin tonë aksioni u mbajt në Tiranë, Shkodër, Dibër dhe Elbasan dhe u arrestuan Xh.F 34 vjeç nga Dibra, B.P 30 vjeç nga Tirana, E.F 30 vjeç nga Shkodra dhe M.H 46 vjeç nga......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Vu?iqit iu d?rgua mesazhi se jet?n e ka n? rrezik, Gjingjiqi u vra p?r d?shtim t? nj?jt?”

Posted: 05 Nov 2016 03:49 AM PDT

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se vrasja e Zoran Gjingjiçit kishte ndodhur pikërisht se ishin injoruar kërcënimet derisa ka thënë se nuk duhet të veprohet njësoj me kërcënimet ndaj Aleksander Vuçiqit. “Vuçiqit i është dërguar mesazh se jetën e ka në rrezik. Në fund të fundit, për shkak të dështimit të shërbimeve të sigurisë u vra Zoran Gjjngjiq. Çështja është shumë serioze dhe e rëndë, duhet......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Grushtet q? u p?rdor?n brenda parlamenteve t? bot?s, ‘Time’ e p?rfshin? edhe Kosov?n

Posted: 04 Nov 2016 11:45 PM PDT

Përleshjet që ndodhën të mërkurën në Parlamentin e Hong Kongut të nxitura nga tri javë mosmarrëveshjesh në mes të ligjvënësve pro pavarësisë dhe kundërshtarëve të tyre në Këshillin Legjislativ janë publikuar edhe online. Përleshja shpërtheu kur sigurimi u përpoq për të larguar një nga ligjvënësit, Sixtus “Baggio” Leung, i cili u mbrojt nga kolegët e pro demokracisë. Hong Kongu nuk është i vetmi vend ku mosmarrëveshjet ndërmjet......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rr?fimi i tmerrsh?m i gruas s? p?rdhunuar nga ISIS

Posted: 04 Nov 2016 03:25 PM PDT

40-vjeçarja Umm Al'aa, viktimë e përdhunimit nga ISIS, është betuar se djali i saj Muhamedi kurrë nuk do ta mësojë se babai i tij biologjik ishte terrorist ISIS-it. "Ai është djali im, jo i biri i ISIS-it", tha gruaja në një intervistë për CNN, që vetën e prezanton me pseudonimin Umm Al'aa. Umm dhe familja e saj u rrëmbye nga luftëtarët e ISIS në vitin 2014, kur vendi i saj ra nën kontrollin terroristëve. Në momentin kur ajo dhe familja e saj nuk kanë dashur ta pranojnë autoritetin e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :