Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “A ?sht? shpresa e AAK-s? Granit Shala?” plus 8 more

loading...

Bota Sot: “A ?sht? shpresa e AAK-s? Granit Shala?” plus 8 more


A ?sht? shpresa e AAK-s? Granit Shala?

Posted: 08 Nov 2016 11:24 AM PST

Pak ditë më parë kryeatri i AAK-së z. Ramush Haradinaj ka udhëtuar nga Prishtinë në Gjermani, dhe ka qendruar në disa qytete atje duke takuar disa degë dhe simpatizanë të partisë së tij atje. Ne mësojmë dhe sipas kësaj foto ka takuar edhe personazhin më të ri e shumë të përfolur që sapo ka hyrë në AAK, në degën Essen të Gjermanisë, Granit Shala, kur ky i fundit shihet edhe si një shpresë e madhe për AAK-në. Graniti po ecën ka vite e vite mjaft suksesshëm edhe në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shihni jet?n luksoze t? kandidatit te Kadri Veselit p?r kryetar t? Drenasit

Posted: 08 Nov 2016 09:14 AM PST

Duket si oazë në mes të fshatit. Nuk ka epitet tjetër që i shkon për shtati asaj çfarë ka ndërtuar në fshatin e tij të lindjes, Ramiz Lladrovci, tashmë kandidat zyrtar i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar Drenasi. Në Gllanasellën e Drenasit, me shtëpitë mesatare të ndërtuara me mund nga banorët, ka vite që është ngritur një godinë e lartë e rrethuar me anekse tjera të projektuara mirë nga arkitekti. Brenda “kalasë” së Lladrovcit është edhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjykimi i Naser Kelmendit, d?shmitari flet p?r p?rzierjen dhe d?rgesat e drog?s

Posted: 08 Nov 2016 08:30 AM PST

Dëshmitari i sotëm në gjykimin e Naser Kelmendit i koduar me shifrën K1 foli për disa takime në të cilat kishte marrë pjesë edhe Naser Kelmendi, ndërsa ishte diskutuar për dërgesat e drogës dhe cilësinë e saj. Ai u pyet nga prokurori në lidhje me një fletore të mbajtur prej tij ku shënoheshin sasitë e drogës dhe destinacioni i tyre. K1 tregoi se mori pjesë në një takim në Pejë ku ishte ftuar për ta përpunuar (përzier) një sasi droge të llojit heroinë prej 110 kilogramëve,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

K?to jan? qytetet m? t? respektuara n? t?r? bot?n

Posted: 08 Nov 2016 07:53 AM PST

Sydney është emëruar si qyteti më i respektuar në tërë botën. City RepTrak 2016 nga Reputation institution, kanë treguar se Sydney kryeson në listën e qyteteve më të respektuara në botë, siç tregon edhe fotoja e mëposhtme: Edinburgh ka qenë qyteti i vetëm përfaqësues nga Britania e Madhe në top 20’she, përderisa Dublini është renditur i 20’ti me një rezultat prej 76.3. Rezultatet e kanë matur fuqinë e përgjithshme të publikut për ekonominë e çdo......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndahen 160 bursa shtet?rore p?r student? t? dalluar

Posted: 08 Nov 2016 02:49 AM PST

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, ka ndarë sot 160 bursa shtetërore për studentë të dalluar të fushave të ndryshme studimore. Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, me këtë rast, ka uruar të gjithë studentët përfitues të bursave duke iu dëshiruar atyre suksese edhe në studimet e mëtejshme dhe në rrugën e karrierës së tyre akademike. “Nuk ka politikë më të mirë shtetërore se sa të investosh në studentë”, tha ministri Bajrami duke arsyetuar kështu idenë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj takohet me Tha?in

Posted: 08 Nov 2016 01:37 AM PST

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj do të takohet sot me kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë Menduh Thaçin. Sipas një njoftimi nga AAK takimi do të mbahet në orën 13:00 në selinë qendrore të AAK-së në Prishtinë. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjykatat n? k?rkim t? kryetar?ve t? rinj (Dokument)

Posted: 08 Nov 2016 01:36 AM PST

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) ka shpallur konkursin për kryetar dhe gjyqtarë të rinj të Gjykatave në komunat e Kosovës. Konkursi është hapur edhe për kryetar të Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe kryetar të Gjykatës së Apelit, dhe tashmë është bërë publik edhe në faqen zyrtare të KGJK-së. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dita bot?rore e planifikimit t? qyteteve

Posted: 08 Nov 2016 12:46 AM PST

Dita botërore e planifikimit të qyteteve, është ditë e rëndësishme për çdo qytetar të botës që dëshiron qytet më funksional, lagje më urbane, mjedis të mbrojtur dhe të menaxhuar me më shumë kujdes, përgjegjësi më të lartë qytetare. 8 Nëntori - Për herë të parë, Dita Botërore e Planifikimit të Qyteteve është shënuar në vitin 1949, si nevojë e angazhimit gjithëpërfshirës në vendosjen e politikave, të cilat do të ndikojnë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbledhje komemorative p?r profesor Berish?n

Posted: 07 Nov 2016 11:42 PM PST

Sot, në orën 9, në Fakultetin Ekonomik të Universiteti të Prishtinës bëhet një mbledhje komemorative me rastin e vdekjes së Prof. dr. Skënder Berisha. Profesor Berisha ka ndërruar jetë me datën 5 të muajit Nëntor nga sëmundje e shkurtër. Berisha shërbeu për shumë vite si dekan i Universitetit Ekonomik në Universitetin e Prishtinës. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :