Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Zbulohen detajet, ja video kur LDK-ja ia siguronte uniformat U?K-s?” plus 12 more

loading...

Bota Sot: “Zbulohen detajet, ja video kur LDK-ja ia siguronte uniformat U?K-s?” plus 12 more


Zbulohen detajet, ja video kur LDK-ja ia siguronte uniformat U?K-s?

Posted: 06 Nov 2016 08:40 AM PST

Në rrjetin youtube, është publikuar një video e pikës së grumbullimit të uniformave për UÇK-në, e cila ishte pika grumbulluese e LDK-së - 1991 – 2001. Në video shihen një numër i madh i uniformave dhe gjësendeve të ndryshme të cilat janë të dedikuara për Ushtrinë Çlirimtarë të Kosovës./BS/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sherr n? nj? kamp refugjat?sh, serbi q?llon shqiptarin me k?mb?n e karriges

Posted: 06 Nov 2016 07:27 AM PST

Një 19-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është plagosur rëndë me hëkur në kokë nga një serb. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në një kamp refugjatësh në Gjermani, në qendrën e azilkërkuesve në Halberstadt. Mediet gjermane shkruajnë se ngjarja ka ndodhur pas një sherri për motive banale. Policia menjëherë e ka shoqëruar shtetasin serb në polici. Dëshmitarët thonë se 19-vjeçari shqiptar është goditur me një......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

P?rfaq?sues t? institucioneve vizitojn? Qendr?n e paraburgimit n? Prizren

Posted: 06 Nov 2016 07:04 AM PST

Pas tragjedisë që ndodhi në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, ku për shkaqe ende të pa njohura ka humbur jetën aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari , këtë qendër do ta vizitojë pas pak ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, përfaqësues të Shërbimit Korrektues, si dhe përfaqësues të Prokurorisë. Ata pas 30 minutave në qendrën e paraburgimit, pritet të dalin edhe me një konferencë për media. Ndryshe, gjatë ditës, Ministria e Drejtësisë nëpërmjet një......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Akademi p?rkujtimore kushtuar heronjve Toni dhe Mici

Posted: 06 Nov 2016 06:39 AM PST

Me homazhe dhe vendosje të buqetave me lule, në vendin e rënies mbi fshatin Opterushë dhe tek varrezat e dëshmorëve në qytetin e Rahovecit dhe përmendoreve të heronjve Xhelal Hajda-Toni dhe Selajdin Mullabazi-Mici, kanë filluar sot aktivitetet për shënimin e 18 vjetorit të rënies së tyre. Pas homazheve dhe vendosjes së buqetave me lule në sallën e qendrës kulturore “Mensur Zyberaj” në Rahovec, u mbajt akademia përkujtimore kushtuar rënies së heronjve Toni dhe Mici, ku ishin të pranishëm institucionet......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mediat greke: Buldozer?t e Ram?s po shembin sht?pit? greke n? Himar?

Posted: 06 Nov 2016 06:38 AM PST

“Buldozerët e Ramës po shembin shtëpitë greke në Himarë” titullohet artikulli, që gazeta greke e së dielës i kushton tensioneve mes Athinës dhe Tiranës. Viti i incidenteve në marrëdhëniet greko-shqiptare e gjen kryeministrin Rama të lundrojë në detet e një revanshi antigrek, të cilat kanë arritur të “lagin” edhe Akropolin e Athinës, shkruan analisti i njohur Jorgos Sakafidha, që shton se 52-vjeçari socialist me një profil modern të dikurshëm, tashmë thotë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mediat angleze: Jemi n? rrezik nga f?mij?t shqiptar?. Ja mashtrimi

Posted: 06 Nov 2016 06:03 AM PST

Prestigjiozja angleze “Daily Mail” në një shkrim të saj ka dhënë alarmin se shkollat dhe nxënësit e tyre po rrezikohen nga fëmijët shqiptarë që janë emigrant të paligjshëm në këtë vend. Sipas shkrimit, emigrantët shqiptarë të cilët në mënyrë të paligjshme janë paraqitur si të mitur duke mashtruar për përfitimin e dokumentave. Ata po rregjistrohen në shkolla duke vënë në rrezik fëmijet e tjerë, thuhet në raportin zyrtar. Dokumentet e zbuluara nga......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Emigrant?t shqiptar? q? hyjn? n? Angli duke u shtirur si f?mij?

Posted: 06 Nov 2016 04:18 AM PST

Emigrantët shqiptarë që shtiren si fëmijë e kërkojnë azil, vënë në rrezik fëmijët e shkollave dhe familjet tek të cilat po strehohen. Dokumentet e gjetura ditën e diel tregojnë se mësuesit kanë qenë të detyruar të merrnin masa disiplinore ndaj fëmijëve azilkërkues, sepse kishin frikë se mund të ishin në moshë madhore. Shkollat i kanë refuzuar fëmijët sepse kishin frikë se mund të ishin më të mëdhenj seç pretendonin të ishin. Një tjetër......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndez?n qirinj? p?r Astrit Deharin

Posted: 06 Nov 2016 03:24 AM PST

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje do të ndezin qirinjë në kujtim të aktivistit Astrit Dehari, i cili dje i ka dhënë fund jetës së tij në burgun e Prizrenit. Ndezja e qirinjve do të bëhet para Teatrit Kombëtar të Kosovës, duke filluar nga ora 17:00. Kurse, në ora 13:00, Lëvizja Vetëvendosje do të mbaj një konferencë për media, lidhur me këtë tragjedi që i ndodhi familjes Dehari, derisa djali i tyre ishte në paraburgim. Familja e të ndjerit, Astrit Dehari, ka njoftuar se sot nuk do të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trazohet deti n? Ulqin

Posted: 06 Nov 2016 02:42 AM PST

Deti në plazhin e vogël të Ulqinit sot është trazuar me dallgë të forta Në disa fotografi të publikuara nga ulqinaku Ismet Karamanaga, shihen plazhi i vogël i mbuluar nga uji i detit nga dallgët e forta. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vdiq Prof.dr.Skender Berisha

Posted: 05 Nov 2016 04:20 PM PDT

Me keqardhje lajmerojmë se pas një semundje të shkurter nderroi jete Prof. dr. Skender Berisha, ne moshen 74 vjecare. Profesor Skender Berisha ishte nje nder profesoret i cili dha kontribut te madhe ne lemit shkencore dhe akademike. Puna dhe vepra e tij shkencore dhe atdhetare lane gjurme ne shoqerine tone. Varrimi sot, e dielë në oren 14:30 në Prishtinë.  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KEDS-i faj?sohet nga familjar?t e gruas nga Stanoci i Vushtrris?, q? u dogj p?r s? gjalli nga flak?t

Posted: 05 Nov 2016 01:09 PM PDT

Një grua u dogj mbrëmë, pasi flakët kapluan shtëpinë e saj në Stanoc të Vushtrrisë. Kjo, sipas dyshimeve të para, ndodhi si pasojë e energjisë elektrike. Familjarët ia lënë fajin KEDS-it për këtë rast, ndërsa këta të fundit thonë se “KEDS ka krijuar komisionin profesional qe po e hulumton rastin si ka ndodhur dhe shkaqet eventuale te zjarrit”. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lapidari q? nuk u nd?rtua as pas 14 vjet?sh

Posted: 05 Nov 2016 01:05 PM PDT

Ndërtimi i lapidarit që simbolizon betejën e Jezercit nisi 14 vjet më parë. Por ende nuk ka përfunduar puna për ngritjen e tij. Madje edhe ato pak punë që u bënë kanë filluar të shkatërrohen. Vetë banorët e Jezercit kishin marrë iniciativën për ta ngritur këtë lapidar. E paratë i kishin dhënë kryesisht bashkatdhetarët që jetojnë në perëndim, të cilat nuk mjaftuan që projekti të përfundoj. Më pas qeverisja e kaluar komunale kishte ndarë një fond për ta......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpend Ahmeti i prekur nga vdekja tragjike e Astrit Deharit

Posted: 05 Nov 2016 12:22 PM PDT

Lajmin për vdekjen e Astrit Deharit e ka përjetuar rëndë edhe i pari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.  Ahmeti ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook komunikatën ngushëlluese të Lëvizjes Vetëvendosje, ku shpreh ngushëllimet familjes e bashkëaktivistëve. Shoku ynë, aktivisti shembullor, Astrit Dehari, nuk është më mes nesh Shoku ynë, aktivisti shembullor, Astrit Dehari, ka humbur sot jetën tragjikisht në moshën 26 vjeçare. Të gjithë ne e kemi gati të pamundur ta......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :