Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Ditë të ftohta po vijnë, bëjeni gati lëkurën për temperatura të ulëta” plus 22 more Express Shneta

loading...

“Ditë të ftohta po vijnë, bëjeni gati lëkurën për temperatura të ulëta” plus 22 more Express Shneta


Ditë të ftohta po vijnë, bëjeni gati lëkurën për temperatura të ulëta

Posted: 03 Nov 2016 09:36 AM PDT

Gjatë vjeshtës, lëkurës së fytyrës dhe të trupit i është e domosdoshëm kujdesi në mënyrë që më lehtë të përballet me të ftohtët dhe me erërat dhe të ruajë butësinë dhe freskinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Asnjëherë mos ia pastroni fëmijëve fytyrën me letër të lagur, ja pse (Foto)

Posted: 03 Nov 2016 09:24 AM PDT

Letrat higjienike janë shumë praktikë për përdorim, sidomos për të fshirë rrëmujat e bëra nga fëmijët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky lëng natyral shkatërron qelizat e kancerit

Posted: 03 Nov 2016 08:42 AM PDT

Mjekësia alternative shpesh rezulton të jetë shumë efektive për shërimin e sëmundjeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë ndodh kur ta lini alkoolin? Këto foto të jashtëzakonshme para dhe pas ju tregojnë (Foto)

Posted: 03 Nov 2016 08:09 AM PDT

A keni menduar ndonjëherë për t'i dhënë fund pijes alkoolike?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Studim: Nënat që lindin djem janë të rrezikuara, ja pse

Posted: 03 Nov 2016 06:48 AM PDT

Sjellja në jetë e një fëmije është gëzim i papërshkueshëm për çdo nënë, pavarësisht nëse është djalë apo vajzë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dieta me kos, humbni katër kilogramë në javë

Posted: 03 Nov 2016 04:55 AM PDT

Në këtë artikull do t'ju paraqesim një dietë që ka për bazë kosin dhe ju ndihmon të bini në peshë 4 kilogramë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lëngu i kastravecit turshi është çudibërës

Posted: 03 Nov 2016 04:46 AM PDT

Pas konsumimit të kastravecit turshi, na ndodh shpesh që ta hedhim lëngun e saj, por që në fakt ne veprojmë gabim, pasi ai lëng është çudibërës për organizmin tonë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vazhdimisht ju dalin puçrra në fytyrë? Urgjentisht pushoni t’i bëni këto gjëra!

Posted: 03 Nov 2016 04:14 AM PDT

Nuk mjafton vetëm të dëshironi të keni fytyrë të pastër, duhet patjetër të bëni diçka lidhur me këtë çështje. Ose të pushoni të punoni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthen epidemia masive e HIV-it, të dhëna alarmante në qytetin rus

Posted: 02 Nov 2016 11:44 PM PDT

Zyrtarja e Ministrisë ruse të Shëndetësisë, Tatyana Savinova, ka deklaruar se shkalla e infektimit me HIV në qytetin e Jekaterinburg ka arritur nivele epidemike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

3 arsyet pse meshkujt tullacë janë më seksi se ata me flokë

Posted: 02 Nov 2016 11:33 PM PDT

Preferencat ndaj meshkujve janë të ndryshme, por në këtë artikull, do të japim disa arsye pse meshkujt pa flokë janë më tërheqës se meshkujt që kanë flokë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këtë lajm asnjë grua nuk dëshiron ta dëgjojë

Posted: 02 Nov 2016 11:14 PM PDT

Është lajm të cilin shumica e grave nuk duan ta dëgjojnë: shkencëtarët e kanë dëshmuar se çdo mashkull ka nevojë për një natë të mahnitshme nën praninë e shoqërisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Duar dhe këmbë të ftohta? Ja si ta zgjidhni këtë problem

Posted: 02 Nov 2016 04:54 PM PDT

Qarkullimi i dobët i gjakut njihet edhe si "vrasës i heshtur" dhe mund të shfaqet si pasojë e faktorëve të ndryshëm, përfshirë edhe aktivitetin e dobët fizik, hipertensionin, diabetin, pirjen e duhanit, abuzimin me drogat etj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët: Bëjeni këtë ushtrim dy herë në javë dhe truri do t’ju funksionojë më mirë

Posted: 02 Nov 2016 04:53 PM PDT

Angazhimi në ngritje të rregullta të peshës e përmirëson punën e trurit dhe parandalon çmendurinë, të paktën kështu thonë hulumtimet e reja të kryera nga shkencëtarët australianë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një lëng natyral që lehtëson dhimbjet

Posted: 02 Nov 2016 04:51 PM PDT

Ka shumë lloje të dhimbjeve që mund të ju shqetësojë për shkak të shëndetit të keq, ushqimit jo të mirë dhe rutinës jo të shëndetshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Simptomat që paralajmërojnë sëmundjen e veshkave

Posted: 02 Nov 2016 04:48 PM PDT

Një nga simptomat më të zakonshme të sëmundjes së veshkave është dhimbje në shpinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Recetë natyrale për sëmundjen e reumatizmit

Posted: 02 Nov 2016 03:32 PM PDT

Numri i personave të prekur nga reumatizmi nuk është i paktë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto janë ilaçet natyrale nëse keni problem me qarkullim të gjakut

Posted: 02 Nov 2016 02:33 PM PDT

Qarkullimi i dobët i gjakut njihet edhe si "vrasës i heshtur" dhe mund të shfaqet si pasojë e faktorëve të ndryshëm, përfshirë edhe aktivitetin e dobët fizik, hipertensionin, diabetin, pirjen e duhanit, abuzimin me drogat etj

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këshilla për gratë shtatzëna për një gjumë të qetë

Posted: 02 Nov 2016 01:27 PM PDT

Gjatë 9 muajve të shtatzënisë trupi pëson një sërë ndryshimesh, falë të cilave ndryshon dhe stili i jetës së një femre. Me rritjen e barkut, zvogëlohet mundësia që një grua shtatzënë të flejë disa orë pa u zgjuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lajme të mira nëse konsumoni 1 vezë në ditë

Posted: 02 Nov 2016 12:29 PM PDT

Të konsumuarit një vezë në ditë mban larg me 12 përqind goditjet në zemër. Të dhënat vijnë nga një studim i ri që hedh poshtë mitin se vezët janë të këqija për zemrën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si mund të ‘mposhtni’ sëmundjet në 15 sekonda

Posted: 02 Nov 2016 12:26 PM PDT

Për të forcuar imunitetin, profesori rus Sergei Bubnovskiy sugjeron një teknikë të thjeshtë:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse nuk duhet pastruar veshët me tamponë pambuku?

Posted: 02 Nov 2016 12:17 PM PDT

Besohet se veshët tanë kërkojnë pastrim sa më të shpeshtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjethet e rozmarinës nxisin rritjen dhe shërimin e flokëve

Posted: 02 Nov 2016 12:07 PM PDT

Rozmarina është bimë e njohur dhe e përdorshme për shumë qëllime që mahnit me aromën e saj. Gjethet e saja përdoren me shekuj si ilaç tradicional.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është arsyeja pse psikologët ua ndalojnë prindërve të flenë me fëmijët e tyre

Posted: 02 Nov 2016 12:03 PM PDT

Të flesh me fëmijët në një krevat është një gjë mjaft e zakonshme për prindërit, por një studim i fundit paralajmëron këta të fundit ta mendojnë mirë përpara se të marrin fëmijët në shtratin e tyre, pasi një gjë e tillë konsiderohet si një veprim që shkakton nervozizëm dhe ankth tek fëmija.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :