Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Duke dashur të bëjë ‘selfie’, turisti rrëzoi statujën e shekullit të 18-të (Foto) Telegrafi Dështime

loading...

Duke dashur të bëjë ‘selfie’, turisti rrëzoi statujën e shekullit të 18-të (Foto) Telegrafi Dështime


Duke dashur të bëjë ‘selfie’, turisti rrëzoi statujën e shekullit të 18-të (Foto)

Posted: 09 Nov 2016 10:33 PM PST

Një turist i paemëruar, e ka rrëzuar statujën që ndodhet në një muze të Lisbonës në Portugali, teksa përpiqej të bënte 'selfie'.

Ai ia ka kthyer shpinën figurës së Saint Michael dhe ka dashur të fotografohet, por ka rrëshqitur dhe e lëvizur nga piedestali ku po qëndronte, transmeton Telegrafi.

Për pasojë, objekti me përmasa reale të njeriut ka rënë në dysheme dhe është ndarë në disa pjesë.

Zyrtarë të Muzeut Nacional të Arteve të Vjetra, kanë thënë se dëmi është i pariparueshëm dhe duhet shumë punë derisa t'i përmirësohet gjendja.

Për shkak të disa statujave të dëmtuara në këtë formë, po konsiderohet rrethimi me xham mbrojtës i disa objekteve të artit dhe mbyllja e shumë sektorëve për publikun. /Telegrafi/

duke-dashur-te-beje-selfie-turisti-rrezoi-statujen-e-shkeullit-te-18-te-foto-2

The post Duke dashur të bëjë 'selfie', turisti rrëzoi statujën e shekullit të 18-të (Foto) appeared first on Telegrafi.

Related Posts :