Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

E çuditshme, por funksionon: Kjo metodë do t’jua largojë FTOHJEN dhe GRIPIN brenda natës Telegrafi Mjekësi alternative

loading...

E çuditshme, por funksionon: Kjo metodë do t’jua largojë FTOHJEN dhe GRIPIN brenda natës Telegrafi Mjekësi alternative


E çuditshme, por funksionon: Kjo metodë do t’jua largojë FTOHJEN dhe GRIPIN brenda natës

Posted: 07 Nov 2016 10:05 AM PST

Në këtë periudhë kohore vijnë ftohjet dhe gripi, e në vend se ta vizitoni mjekun, ekzistojnë mënyra natyrale që ta luftoni sëmundjen.

E keni parasysh ditën e parë të shfaqjes së shenjave të gripit? Kur trupi fillon të këputet, teshtimat, dhembjet e fytit, temperatura… A ka gjë më të keqe?

Por, mund të ketë një shpëtim që ta kaloni të ftohurën dhe gripin brenda natës. Bëhet fjalë për metodën e çorapeve të lagura.

Kjo metodë konsiston në veshjen e çorapeve të lagura, të cilat bëjnë që gjaku të fokusohet tek këmbët për t'i ngrohur.

Kjo formë mikroqarkullimi bën pikërisht atë që qarkullimi i gjakut bën normalisht: sjell vlerat ushqyese dhe largon toksinat. Një gjë e tillë largon gjakun nga zonat problematike, si sinuset e zënë.

Përveç këtyre, ky trajtim është shumë i mirë dhe efektiv në lehtësimin e dhimbjeve dhe rritjen e reagimit të shërimit ndaj infeksioneve akute.

6f8647303d710bf617eff1f69c9186b1

Përbërësit që ju duhen: një kovë, një palë çorape të holla pambuku, një palë çorape të trasha leshi.

Hapi 1: lagini çorapet e holla të pambukut në një tas me ujë me akull. Pasi çorapet të lagen plotësisht, shtrydhini, në mënyrë që të hiqni ujin e tepërt.

Hapi 2: vendosini këmbët në një kovë apo vaskë më ujë të nxehtë dhe mbajini për 10 minuta.

Hapi 3: hiqini këmbët nga uji i nxehtë dhe vishni menjëherë çorapet e lagura më parë në ujin e ftohtë, më pas vishni sipër këtyre çorapeve të lagura një palë çorape leshi.

Hapi 4: shtrihuni dhe mbulohuni me një batanije të ngrohtë, sigurohuni që këmbët të jenë nën batanije gjatë gjithë kohës, sepse në të kundërt trajtimi nuk do të funksionojë.

1fe5c93d8115cc59e8414952e1945d94

/Telegrafi/

The post E çuditshme, por funksionon: Kjo metodë do t'jua largojë FTOHJEN dhe GRIPIN brenda natës appeared first on Telegrafi.

Related Posts :