Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“E pabesueshme: Ja çka ka parashikuar Nostradamus për Donald Trump” plus 14 more Mistere

loading...

“E pabesueshme: Ja çka ka parashikuar Nostradamus për Donald Trump” plus 14 more Mistere


E pabesueshme: Ja çka ka parashikuar Nostradamus për Donald Trump

Posted: 09 Nov 2016 05:47 AM PST

Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, duket se është parashikuar më parë se do të ulej në shtëpinë e bardhë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Filmi i animuar që e parashikoi Trumpin President qysh para 16 vjetëve (Video)

Posted: 09 Nov 2016 01:30 AM PST

Seria e famshme televizive "The Simpsons" 16 vjet më parë në njërën prej episodeve kishte paralajmëruar se Donald Trump do të jetë president i Amerikës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky parashikues paralajmëron vdekjen e Donald Trump-it

Posted: 09 Nov 2016 12:24 AM PST

Një amerikan i quajtur Pablo Reyes, ka bërë disa parashikime të pabesueshme në një postim të faqen e tij në "Facebook".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zgjedhjet në SHBA: Ja pse simbolet e demokratëve dhe republikanëve janë gomari dhe elefanti

Posted: 08 Nov 2016 11:32 PM PST

Për dekada të tëra, Partia Demokratike në Shtetet e Bashkuara është përfaqësuar nga një gomar, ndërsa ajo Republikane nga një elefant. Megjithatë, shumë njerëz nuk e dinë se nga rrjedhin këto simbole

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse nuk duhet të martoheni në këto data

Posted: 08 Nov 2016 11:23 PM PST

Studiuesit vunë re se shumë çifte që janë martuar në këto data janë divorcuar. Mes shumë andrallave të përgatitjeve, caktimi i datës së martesës mund të mos duket ndonjë gjë e rëndësishme. Por na doli që ka disa ditë aspak të mira për t'u martuar; e thonë studiuesit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse fëmijët kanë frikë nga errësira

Posted: 08 Nov 2016 06:35 PM PST

Prindërit zakonisht e kanë shumë të vështirë të përballen me frikën e fëmijëve nga errësira. Sipas ekspertëve, një frikë e tillë nis saktësisht kur fëmijët arrijnë moshën për të shkuar në çerdhe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zogu i rrallë që qëndron tetë muaj në ajër, pa kontakt me tokën

Posted: 08 Nov 2016 06:33 PM PST

Një zog i vogël migrator i quajtur "common swift" e kalon pjesën më të madhe të vitit në ajër, pa pasur asnjë kontakt me tokën, shkruan National Geographic.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidentin e SHBA e zgjedhin 270 votat e Kolegjit…jo populli?!

Posted: 08 Nov 2016 06:30 PM PST

Presidenti amerikan nuk zgjidhet drejtpërdrejte nga vota e popullit, por nga ajo e një grupi qytetarësh të zgjedhur nga partia.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zgjedhjet presidenciale amerikane historikisht kanë qenë të mbushura me çudira

Posted: 08 Nov 2016 06:27 PM PST

Slogani më i keq elektoral në historinë e zgjedhjeve presidenciale amerikane i përket Al Smithit, i cili ishte kundër prohibicionit (ndalimit të prodhimit dhe shitjes së pijeve të forta alkoolike).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto janë misteret që u zgjidhën gjatë Luftës së II Botërore (VIDEO)

Posted: 08 Nov 2016 04:57 PM PST

Gjatë Luftës së II Botërore kanë ndodhur 5 koincidenca të pabesueshme, duke nisur nga zbulimet historike deri tek shfaqja e UFO-ve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 zbulimet që askush nuk mund t’i shpjegojë

Posted: 08 Nov 2016 04:46 PM PST

Historia e botës është përplot mistere. Asnjëri prej nesh nuk do të jetojë aq gjatë sa për t'i parë të gjitha këto mistere duke u zgjidhur. Por, është gjithmonë interesante t'i shohësh disa prej gjërave me të vërtetë të çuditshme që janë zbuluar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E pa besueshme, ja sa vjeç është macja më e vjetër në botë (FOTO)

Posted: 08 Nov 2016 04:07 PM PST

26 vjet më parë Nutmeg (arrë moskat) zgjodhi miqtë njerëzorë me të cilët do të kalonte jetën dhe tani, që sapo ka mbushur 31 vjeç, është ende me ta dhe njëkohësisht macja më e vjetër në botë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Apokalipsi, çfarë parashikon historia ?

Posted: 08 Nov 2016 04:02 PM PST

Kur Engjëlli hapi vulën e gjashtë, përjetoi një tronditje të fortë tërmeti. Dielli u nxi menjëherë, hëna u bë e kuqe si gjaku, yjet e qiellit filluan të binin mbi tokë, njësoj siç bien fiqtë e papjekur pas një stuhie".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zgjidhet misteri i Trekëndëshit të Bermudës

Posted: 08 Nov 2016 11:10 AM PST

Shkencëtarët më në fund mund të kenë zbuluar misterin e madh që fshihet pas Trekëndëshit të Bermundës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fundi i botës po vjen dhe liderët botëror do e shpëtojnë vetëm veten

Posted: 08 Nov 2016 10:42 AM PST

Liderët botëror e dinë se apokalipsi është i pashmangshëm, por kanë plane që ta shpëtojnë vetëm veten, thuhet sipas një teorie konspirative.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :