Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Frikë nga terrorizmi në burgun e Vaqarrit, ja piktura e ISIS në qeli” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Frikë nga terrorizmi në burgun e Vaqarrit, ja piktura e ISIS në qeli” plus 9 more Lajmi i Fundit


Frikë nga terrorizmi në burgun e Vaqarrit, ja piktura e ISIS në qeli

Posted: 04 Nov 2016 07:56 AM PDT

Një pikturë me mbishkrimin ISIS, është zbuluar në ambjentet e burgut të Vaqarrit, duke alarmuar institucionin e sigurisë. Zyrtarët e Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, kanë mbetur të suprizuar, kur në qelinë e të paraburgosurit Ilirjan Gjuni, u kap kjo pikturë. Menjëherë, drejtoria e ka raportuar rastin në drejtorinë e Antiterrorit pranë Policisë së Shtetit ...

Po lëmë lesht, tapitë i marrin miqtë e pushtetit”, ja si u përgjigjet Rama, qytetarëve

Posted: 04 Nov 2016 07:50 AM PDT

Tema e legalizimeve dhe marrja e tapive është bërë shkak për debat në distancë mes kryeministrit Rama dhe komentuesve të tij në Facebook. Poshtë një videoje postuar nga Rama, komentuesit ankohen se po "lënë lesht" për legalizke, duke akuzuar se ato nuk janë fare falas si po deklaron gjithandej kryeministri. Ky i fundit është përfshorë ...

Fabrika e drogës në Rrëshen, aty ku kanabisi përpunohej me imtësi

Posted: 04 Nov 2016 07:42 AM PDT

Një dhomë e përshtatur si minikuzhinë në magazinën e përpunimit të drogës në Rrëshen përdorej për nevojat e punëtorëve që ruanin gjatë natës sasinë e 4.4 tonëve hashash. Siç edhe emri i operacionit policor, shenjat e befasisë duken edhe mbi tryezën e kësaj dhome. Për efekt prove materiale për dy ditë rresht policia e peshoi ...

Raketa ruse godet tankun amerikan, ajo që ndodh do t`ju habisë

Posted: 04 Nov 2016 07:31 AM PDT

Publikohet nje video qe tregon se si një raketë ruse godet një tank amerikan dhe e shkatërron plotësisht. Tanku ishte nën zotërimin e ISIS. Fjala eshte për tankun e prodhimit amerikan i njohur si M1 Abrams, ndërsa goditet në pjesën e pasme të tij në Irak. Pas shpërthimit të raketës, tanku është zhdukur plotësisht. Një ...

Greqia nis “hakmarrjen”, kthen shqiptarët në kufi, reagon Tahiri

Posted: 04 Nov 2016 07:26 AM PDT

Së paktu 60 shtetas shqiptarë janë kthyer ditët e fundit nga pala greke në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës. Pala greke u kërkon shuma të konsiderueshme parash, ndërsa lejohen të kalojnë vetëm ata që kanë dokumente të rregullta. Shumë prej të kthyerve thonë se u kanë vendosur kryq në pasaporta. Ky fakt i tillë ...

“Shqiptarët dhe serbët mund të pajtohen”

Posted: 04 Nov 2016 07:18 AM PDT

Të ardhmen e vendit nuk mund ta ndërtojmë mbi urrejtje dhe mbi baza të hakmarrjes, por vetëm mbi bazën e interesit nacional. Kosova është vend i të gjithëve. Kështu është shprehur sot presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas takimit që kishte me 30 të rijnë të Nismës së të Rinjve për të Drejtave të Njeriut ...

Basha flet për përjashtimin e Mhill Fufit nga grupi parlamentar i PD-së

Posted: 04 Nov 2016 07:13 AM PDT

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur shkurtimisht për vendimin për përjashtimin nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike të deputetit Mhill Fufi. "Për cështjen ka pasur një komunikim, do të ketë komunikime të tjera", u shpreh Basha. Kreu i demokratëve theksoi se opozita do të bëjë një aleancë të madhe për të siguruar luftën kundër drogës. ...

Reshje edhe në Shqipëri, ja zonat që janë “zbardhur” nga dëbora

Posted: 04 Nov 2016 07:08 AM PDT

Verilindja e vendit eshte zbardhur nga debora. Gjate oreve te para te mengjesit lartesite mbi 800 meter ne niveline detit pesuan renie te ndjeshme te temperaturave ndersa reshjet e debores arriten ne 10 cm. Shishtaveci, Topojani, Arrni, Kalisi, Grykecaja, Bushtrica Zapodi e nje sere zonash te tjera ne Kukes Has e Tropoje, tashme jane nen ...

Shpërthim i frikshëm në Turqi, tetë të vdekur e dhjetëra të plagosur

Posted: 04 Nov 2016 07:05 AM PDT

Kryeministri turk Binali Yildirim, tha se tetë veta u vranë dhe mbi 100 plagosën nga shpërthimi i një makine-bombë në juglindje te Turqisë, disa orë pasi që autoritetet turke arrestuan udhëheqësit e partisë më të madhe kurde. Shpërthimi ndodhi në afërsi të stacionit të policisë në Diyarbakir ku po mbaheshin disa nga udhëheqësit politik kurd ...

Ju ka ndodhur të zgjoheni natën dhe të mos lëvizni dot? Ja arsyeja

Posted: 04 Nov 2016 06:58 AM PDT

Shumë persona, të cilët zgjohen natën mund të mos kenë aftësi për të lëvizur për një periudhtë të shkurtër kohore. Kjo dukuri/ndjesi është përcaktuar si "paralizë gjumi" ose ngurtësimi (shtangie). Nga eksperiencat e shqyrtuara tek këta njerëz, disa thonë se ju duket sikur dikush i ndalon të flasin/ngrihen megjithëse teorikisht nuk janë në gjumë. Disa ...

Related Posts :