Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Ilaçi revolucionar rus: Forcon imunitetin, pastron zorrët, eliminon viruset nga trupi! Telegrafi Mjekësi alternative

loading...

Ilaçi revolucionar rus: Forcon imunitetin, pastron zorrët, eliminon viruset nga trupi! Telegrafi Mjekësi alternative


Ilaçi revolucionar rus: Forcon imunitetin, pastron zorrët, eliminon viruset nga trupi!

Posted: 02 Nov 2016 12:26 AM PDT

Sezoni i gripit ka arritur, veproni që trupi juaj të jetë i shëndetshëm gjatë stinës së dimrit.

Kefiri, bashkë me kungullin, është përbërës kryesor i kësaj pijeje, transmeton Telegrafi.

Disa njerëzve në fillim konsumimi i kefirit nuk i kënaq edhe aq, me siguri për shkak të natyrës së tij të thartë, karbonizimit, alkoolit (mund të jetë edhe deri 2%) apo të sasisë së madhe të probiotikëve.

Filloni me sasinë  e 1/8 së filxhanit (bile mund ta përzieni me një gotë të plotë ujë), pastaj gradualisht ta shtoni.

Kefiri mund të përdoret si ilaç në sasi të mëdha, por në periudhë të shkurtër (siç është edhe kjo pije apo pas kimioterapisë, me ç'rast 4 gota në ditë janë të preferueshme).

Bëni pauzë një herë në javë, kur nuk konsumoni kefir së paku një ditë.

Madje edhe në Tibet ekziston bindja që më së miri është të pini 2 gota në ditë, ndërkaq pas 20 ditësh të pushoni 10 ditë.

russian

Ja receta për pijen nga kungulli për tretje të fuqishme dhe forcim të imunitetit:

– 4 gota kefir (nga kërpudhat e kefirit)
– 150 g kungull të zier.

Përgatitja:

Të gjitha këto përzieni dhe shtoni një lugë mjaltë natyral.

Kjo është vërtet pije e shkëlqyeshme e cila ndikon shumë në organet e tretjes, shpejton metabolizmin dhe forcon imunitetin e gjithë organizmit.

Çfarë është kefiri?

Kefiri është një lloj ushqimi i ngjashëm me kosin.  I ngjashëm me kosin edhe në thartësi dhe në shije, ai po ashtu përmban edhe bakteret probiotike, që gjenden në kos.  Por kefiri është më i shëndetshëm se kosi.

Bakteret natyrale dhe majaja në kefir kombinohen për të dhënë përfitime superiore shëndetësore, kur konsumohen rregullisht.

Kefiri është plot  me vitamina dhe minerale të vlefshme dhe përmban proteina që treten lehtë dhe plotësisht. /Telegrafi/

The post Ilaçi revolucionar rus: Forcon imunitetin, pastron zorrët, eliminon viruset nga trupi! appeared first on Telegrafi.

Related Posts :