Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Jeni të lodhur nga stresi? - Ja disa mënyra që t'i largoheni mendimeve të këqija” plus 11 more Mistere

loading...

“Jeni të lodhur nga stresi? - Ja disa mënyra që t'i largoheni mendimeve të këqija” plus 11 more Mistere


Jeni të lodhur nga stresi? - Ja disa mënyra që t'i largoheni mendimeve të këqija

Posted: 05 Nov 2016 06:03 AM PDT

Vazhdimisht ndjeni lodhje nga puna dhe kur shkoni në shtëpi jeni si i hutuar. Kjo na ndodh pothuajse të gjithëve dhe është një rrezik që mund të na shkaktojë depresion. Prandaj duket vazhdimisht të lexojmë dhe ta ushqejmë psikologjinë tonë me mendime pozitive që t'i bëjmë ballë stresit të ditës në ambientin që na rrethon, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndodh edhe kjo në Serbi: 13-vjeçarja lind fëmijë

Posted: 05 Nov 2016 04:36 AM PDT

Serbia gjendet e listën famëkeqe të vendeve ku ka lartësi të numrit të shtatzënive të adoleshentëve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto “sekrete” i dinë pak njerëz për tatuazhet

Posted: 05 Nov 2016 03:06 AM PDT

Tatuazhi është "normalitet, pas të cilit ekziston një nevojë psikologjike, personale dhe specifike, shpesh sekrete. Tatuja është një kod, një mesazh i shifruar, dedikim i adresuar për një person, brenda ose jashtë vetes tënde, me të cilin mban një dialog interior të vazhdueshëm dhe një kontakt viziv konstant. Zbulojmë së bashku 10 "sekrete" mbi tatuazhet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dhelpra e çuditshme që tingëllon si zog (Video)

Posted: 05 Nov 2016 01:00 AM PDT

​Në kopshtin pas një shtëpie në Minnesota të Shteteve të Bashkuara, ka hyrë një dhelpër për të lozur me qenin e familjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Numrat e fatit sipas shenjës tuaj në Horoskop

Posted: 04 Nov 2016 11:58 PM PDT

Dashi është shenja e parë në rrethin e horoskopit dhe ajo është barabartë me shtëpinë e parë, kështu që numri i fatit në shembullin tonë do të jetë numri 1. Në këtë mënyrë me analizën e të dhënave vijmë deri te numrat tanë të fatit 21, 3, 31, 4 dhe 1.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Epoka e akullit vjen shumë shpejtë, sa edhe sa vite do të ballafaqohemi me "shkatërrim"

Posted: 04 Nov 2016 11:49 PM PDT

​ Toka është duke shkuar me të shpejtë kah një periudhë e re e akullit, e cila, sipas disa ekspertëve, do të fillojë vetëm 15 vjet prej tani. Ata thonë se një aktivitet kaq i ulët i Diellit, sikur që vërehet tani, nuk është vërejtur që nga mini epoka e akullit, e cila ndodhi midis viteve 1645 dhe 1715 – një periudhë e cila njihet me emrin "Maunder Minimum" gjatë të cilës tërë lumi i Temzës ishte ngrirë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

"Burri im nuk ka ide se vajza e vogël nuk është e tij, por e…"

Posted: 04 Nov 2016 11:40 PM PDT

Një grua 37 vjeçare ka treguar për The Sun se është e martuar me një 51 vjeçar me të cilin ka 2 fëmijë, por vajza e vogël që ai mendon se është e tij, është e të dashurit të gruas.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shenja e horoskopit sot ka diçka të veçantë për ju

Posted: 04 Nov 2016 11:21 PM PDT

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 5 nëntor 2016

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E rrallë/ Feja në këtë shtet i ndalon njerëzit të kalojnë çdo lloj ure…

Posted: 04 Nov 2016 06:46 PM PDT

Një fëmijë i moshës 4 vjeçare, bën mesatarisht 400 pyetje në ditë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohet një bazë naziste

Posted: 04 Nov 2016 04:45 PM PDT

Shkencëtarët rusë thonë se kanë gjetur mbetjet e një baze naziste në një ishull të vogël në Arktikë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohet fosili 165 milionë vjeçar i një oktapodi [Foto]

Posted: 04 Nov 2016 04:40 PM PDT

Është gjetur një fosil që duket si një oktapod, i cili ka jetuar 165 milionë vjet më parë, raporton BBC.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ish-anëtari i Iluminatit: Këto janë sekretet që bota duhet t’i dijë

Posted: 04 Nov 2016 02:08 PM PDT

"The Sun" 'ka publikuar ditën e sotme një artikull të gjatë, në të cilin tregon për një burrë që thotë se ka qenë pjesë e Iluminatit për 47 vjet rresht dhe se a vendosur të rrëfejë disa sekrete që bota duhet t'i dijë. Sipas këtij personi, i cili nuk është identifikuar, ekziston një grup që kontrollon motin, Rusia e ka fituar garën hapësinore në Hënë dhe Vladimir Putin është anëtar i një shoqërie, e cila në mënyrë të fshehtë ka kontrollin mbi Azinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :