Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Këto femra kanë mundësi më të mëdha për të lindur binjakë” plus 13 more Express Shneta

loading...

“Këto femra kanë mundësi më të mëdha për të lindur binjakë” plus 13 more Express Shneta


Këto femra kanë mundësi më të mëdha për të lindur binjakë

Posted: 08 Nov 2016 02:41 AM PST

Kur një femër shtatzënë pret jo një, por dy fëmijë, gjëja e parë që e pyet mjeku është nëse ka historik binjakësh në familje. Sipas ekspertëve, edhe trashëgimia është deri në një farë mase përgjegjëse nëse një mami shtatzënë do të lindë… me një gur dy zogj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si të ndaloni rritjen e qimeve nën lëkurë përmes mënyrave natyrale

Posted: 08 Nov 2016 02:37 AM PST

Eliminimi i qimeve që rriten nën lëkurë është një problem që ju ndodh thuajse të gjithëve dhe mbi të gjitha është një problem që nuk mund të eliminohet lehtë. Qimet e rritura nën lëkurë mund të shkaktojnë infeksione dhe skuqje të zonës ku kanë dalë. Ja një mënyrë alternative për t'i eliminuar ato:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thembrat e çara mund t’i shëroni vetëm kështu

Posted: 08 Nov 2016 02:14 AM PST

Thembrat e plasaritura pas dimrit të gjatë me siguri janë diçka e tmerrshme para sezonit të sandaleve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E keni gojën e thatë, vuani nga kjo sëmundje

Posted: 07 Nov 2016 10:39 PM PST

Goja e thatë di të jetë e shpeshtë dhe shpesh e parrezikshme, por nganjëherë di të jetë simptomë për disa sëmundje. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë pije nuk duhet të pini kurrë para se të flini

Posted: 07 Nov 2016 04:42 PM PST

Fakti që alkooli nuk ka dobi për trupin e njeriut është i ditur, por një tjetër arsye për ta shmangur vjen nga Anglia, nga London Sleep Centre, i publikuar në revistën shkencore "Alcoholism: Clinical & Experimental Research".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Doni të forconi memorien dhe përqendrimin? Hani çokollatë

Posted: 07 Nov 2016 04:40 PM PST

Përveç shijes së mire që ka çokollata, ajo ka dhe një sërë efektesh pozitive siç është rritja e përqendrimit dhe forcimi i kujtesës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kafja e mëngjesit, ja si ndikon te kujtesa juaj

Posted: 07 Nov 2016 04:34 PM PST

Gjatë viteve të fundit, studime të ndryshme kanë treguar për përfitimet e shumta të kafes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ushqimet që përshpejtojnë plakjen

Posted: 07 Nov 2016 04:32 PM PST

Cilat janë ushqimet dhe pijet që favorizojnë plakjen e lëkurës duke na bërë të dukemi më të vjetër nga ç'jemi?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Llojet e puthjeve që çiftet duhet t'i provojnë

Posted: 07 Nov 2016 01:43 PM PST

Puthja është një nga format më intime për të treguar dashurinë ndaj një personi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto shenja tregojnë se kurrë nuk do të bëheni i pasur

Posted: 07 Nov 2016 12:49 PM PST

"Çdokush ka mundësi për t'u bërë i pasur", thotë milioneri Steve Siebold.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lëngu i qershisë për gjumë më të mirë

Posted: 07 Nov 2016 11:46 AM PST

Ata që kanë problem me gjumin dhe zgjimin, tashmë mund të provojnë një zgjidhje të re.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shenjat që nuk jeni duke konsumuar mjaft karbohidrate

Posted: 07 Nov 2016 11:44 AM PST

Karbohidratet kanë reputacion të keq pa ndonjë arsye të veçantë. Ato lidhen gabimisht me trashjen. Karbohidratet janë një pjesë thelbësore e dietës, veçanërisht në qoftë se dëshironi të jeni dhe të mbeteni fizikisht aktiv.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ushqimi i pasur me magnez redukton rrezikun nga sulmi në tru

Posted: 07 Nov 2016 11:43 AM PST

Analiza e shtatë studimeve që kanë përfshirë rreth 250.000 të anketuar ka treguar që njerëzit të cilët hanë ushqim të pasur me magnez si perimet e gjelbra, frutat arrore, bizelet dhe drithërat e papërpunuara, kanë frekuencë më të vogël të sulmit në tru, veçanërisht të sulmit iskemik në tru.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Biçikleta dhe mjedisi

Posted: 07 Nov 2016 11:41 AM PST

Një nga arsyet më të rëndësime të ndotjes së mjedisit janë gazrat e dëmshme që lëshohen në atmosferë. 31% të dyoksid karbonit dhe 82% të monoksid karbonit të këtyre gazrave e shkaktojnë mjetet motorike të transportit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :