Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Koha e mandarinave po vjen, mësoni vlerat ushqyese të tyre” plus 21 more Express Shneta

loading...

“Koha e mandarinave po vjen, mësoni vlerat ushqyese të tyre” plus 21 more Express Shneta


Koha e mandarinave po vjen, mësoni vlerat ushqyese të tyre

Posted: 04 Nov 2016 08:34 AM PDT

Mandarinat janë agjentë të pastrimit të gjakut dhe përdoren gjerësisht si pastrues, pasi ato janë të njohura se ndihmojnë në nxjerrjen e substancave toksike dhe të padëshirueshme nga trupi, të tilla si acidi i urinës, kripërat shtesë, ndotësit dhe ujë. Po kështu prania e kalciumit, kaliumit dhe hekurit në mandarinë, e bëjnë këtë frutë aleat për mbrojtjen e kockave. Mandarinat favorizojnë funksionimin e duhur të trupit, metabolizmin dhe ndihmojnë në dekompozimin dhe thithjen e ushqyesve duke tonifikuar mëlçinë, stomakun dhe zorrët

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mosha ideale për t'u martuar

Posted: 04 Nov 2016 08:08 AM PDT

Nëse dëshironi një martesë pa ndarje, është mirë që të mos martoheni shumë të rinj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëm për një vit në Kosovë lindën 23,025 fëmijë

Posted: 04 Nov 2016 06:03 AM PDT

Agjencia e Statistikave e Kosovës (ASK) ka publikuar sot Statistikat e Shëndetësisë 2015

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes, nëse i keni këto simptoma jeni të prekur me HIV

Posted: 04 Nov 2016 04:08 AM PDT

HIV-i është një infeksion seksualisht i transmetueshëm që mund të qëndrojë i fjetur dhe asimptomatik për një kohë relativisht të gjatë, ose mund të ndodhë e kundërta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu mund t’i parandaloni gazrat dhe fryerjen e barkut

Posted: 04 Nov 2016 03:53 AM PDT

Vështirësia që organizmi manifeston në shpërbërjen e një sërë ushqimesh, si dhe gëlltitja e ajrit janë dy ndër faktorët më të shpeshtë që çojnë në formimin e gazrave në aparatin tretës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kurrë mos flini përmbys, ja pse

Posted: 04 Nov 2016 03:42 AM PDT

Shkrimet dhe këshillat e gjumit janë nga më të ndryshmet. Edhe për pozicionet po ashtu: si duhet t'i mbash flokët gjatë gjumit, cili është pozicioni më i mirë gjatë natës dhe çfarë thotë ai për ty etj., por nuk jemi fokusuar asnjëherë te ky pozicion.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrezatimi i sigurt i gjirit të majtë me TRILOGY

Posted: 04 Nov 2016 03:41 AM PDT

Pas kryerjes së trajtimit kirurgjik, në procesin e shërimit të kancerit të gjirit, pacientët kanë mundësi për trajtim onkologjik dhe radioterapeutik. Në varësi të vendosjes së diagnozës histopatologjike, fazës së sëmundjes dhe gjetjeve të analizave imunohistokimike te këta pacientë kryhet terapia hormonale, kimioterapia apo terapia me rrezatim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ju rrinë gjithmonë duart dhe këmbët e ftohta? Ja zgjidhja

Posted: 04 Nov 2016 02:27 AM PDT

Këmbët ose gishtat e ftohtë të duarve mund të jenë shenja për probleme serioze ose stres, sikurse edhe për mungesë të hekurit në gjak. Lexoni disa nga simptomat të cilat nuk do të duhej t'i injoroni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ilaçi që kuron Aids, afër zbulimit

Posted: 03 Nov 2016 05:37 PM PDT

Shkencëtarët kanë zbuluar një ilaç, për të cilin po shpresojnë se mund të jetë kura për virusin Hiv dhe Aids.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjithçka që duhet të dini për kripën e detit!

Posted: 03 Nov 2016 05:36 PM PDT

Kripa natyrore e detit krijohet përmes proceseve natyrore të avullimit të ujit të kripur, ndërkohë që përbërësit ruhen.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Luleshtrydhja e Egër: Vlerat medicinale dhe estetike të saj

Posted: 03 Nov 2016 05:33 PM PDT

Edhe pse përdorimi i luleshtrydhes së egër është i pakët ditët e sotme, ka akoma njerëz që e përdorin këtë bimë terapeutike. Luleshtrydhja e egër ka emrin botanik të Fragaria Vesca.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse nuk duhet t'i lani dhëmbët menjëherë pas ngrënies

Posted: 03 Nov 2016 05:31 PM PDT

Me siguri që menjëherë pas ngrënies ju shkoni të lani dhëmbët me idenë se kjo është gjëja më e shëndetshme që mund të bëni për to.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo fotografi ka prekur zemrat e miliona njerëzve në internet

Posted: 03 Nov 2016 03:44 PM PDT

Një baba ka publikuar fotografinë e vajzës së tij, e cila besohet se është në javët e fundit të jetës së saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë ndodh nëse e lini alkoolin

Posted: 03 Nov 2016 02:03 PM PDT

Keith Urbowicz është një ish-alkoolist, dhe tani fotografia e tij është bërë hit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto lloje të kancerit shkaktohen nga alkooli

Posted: 03 Nov 2016 01:22 PM PDT

Një studimi në Universitetin e Otagos (Zelandë të Re) tregon se pirja e alkoolit, edhe pse në mënyrë të moderuar, mund të shkaktojë shtatë forma të kancerit: orofaringut, laringut, ezofagut, mëlçisë, zorrës së trashë dhe kancerin e gjirit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë pas seksit

Posted: 03 Nov 2016 12:10 PM PDT

Të gjithë duken se kanë një rutinë përpara apo pas intimitetit me partnerin dhe në një mënyrë apo në një tjetër njerëzit bëjnë gjëra të caktuara .

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si të përgatitni viagra natyrale me vetëm 3 përbërës?

Posted: 03 Nov 2016 11:55 AM PDT

Një nga përbërësit më të shëndetshëm në botë është shalqiri. Kështu, i kombinuar me dy përbërës të tjerë mund të jetë kombinimi perfekt i kënaqësisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Formula për një gjumë të qetë dhe zgjim të lehtë

Posted: 03 Nov 2016 11:55 AM PDT

Për shumë nga ne, zgjimi në mëngjes mund të jetë mjaft i mundimshëm. Për disa të tjerë, zgjimi herët, është thjesht rutinë e përditshme. Disa mund të zgjohen pa problem, disa të tjerë, kur bie alarmi, thjesht e vendosin atë 10 minuta më vonë vetëm për të fjetur edhe pak më shumë .

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë ndodh nga mungesa e gjumit?

Posted: 03 Nov 2016 11:50 AM PDT

Njerëzit të cilët nuk flenë gjumë mjaftueshëm gjatë natës janë më të prirur për të ngrënë më shumë ditën, sipas shkencëtarëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fundi i maktheve: Shkencëtarët gjejnë genin që ‘fik’ ëndrrat

Posted: 03 Nov 2016 11:48 AM PDT

Të zgjohesh krejt papritur në mesin e natës nga një makth?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët: Pesë filxhanë kafe në ditë mund të nxisin halucinacione dëgjimi!

Posted: 03 Nov 2016 11:43 AM PDT

Pesë filxhanë kafe në ditë mjaftojnë të shkaktojnë halucinacione në dëgjim, ka zbuluar hulumtimi i Universitetit të Melbournit, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vendi më i mirë për ta hedhur parfumin, që të mbani erë të mirë gjithë ditën

Posted: 03 Nov 2016 10:26 AM PDT

Shumica prej nesh e hedhim parfumin në qafë dhe kyç të dorës – por ekspertët thonë se jeni duke e neglizhuar një zonë e cila mund të ndikojë që era e parfumit tuaj të ndjehet më mirë gjatë gjithë ditës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :