Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Gashi s’u beson videove të publikuara për rastin Dehari, do përgjegjësi” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Gashi s’u beson videove të publikuara për rastin Dehari, do përgjegjësi” plus 19 more


Gashi s’u beson videove të publikuara për rastin Dehari, do përgjegjësi

Posted:

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi ka komentuar videot e shfaqura nga televizione e portale sonte.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Shqiptarët kanë dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në luftën atdhetare kroate”

Posted:

Shqiptarët kanë dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në luftën atdhetare kroate dhe në krijimin e shtetit kroat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbët e veriut i gëzohen fitores së Trumpit

Posted:

Në veri të Kosovës, janë vendosur postera përkrahës për Presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Schwendiman kërkon që Specialja të hapë zyrë në Beograd

Posted:

Kryeprokurori i Dhomave të Veçanta të Gjykatës Speciale për hetimin e krimeve të supozuara nga anëtarë të UÇK-së gjatë luftës, David Schwendiman është takuar me ministrin e jashtëm serb, Ivica Daçiq. Ndër të tjera kryeprokurori i Speciales ka kërkuar të hapë një zyrë në Beograd.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Kuvendi i Kosovës u bë një ‘hajt pak’”

Posted:

Deputeti e publicisti, Blerim Shala në një intervistë për "Rubikon" të KTV-së ka folur mbi angazhimin e tij të mundshëm në bisedimet mes Kosovës e Serbisë dhe distancimin e tij nga sfera politike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Obama ka tërhequr rolin e Amerikës ndaj Kosovës”

Posted:

Udhëheqja e presidentit amerikan, Obama ka bërë që të ketë tërheqje në rolin e Amerikës ndaj Kosovës dhe Ballkanit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kush ndikoi në bërjen e Kosovës shtet në vitin 2008, sipas Blerim Shalës

Posted:

Roli i Amerikës është vendimtar në paqen e Evropës dhe mbarë botës. Nëse nuk do të ishte ndikimi i George Bushit, Kosova nuk do të bëhej shtet në vitin 2008.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi inkurajon mësimdhënësit për paga më të larta

Posted:

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një darke, e cilësuar si tradicionale, me mësimdhënës të komunës së Kaçanikut ka premtuar se edhe në të ardhmen do t'i mbështesë mësimdhënësit kur është në pyetje ngritja e pagave, nëse Qeveria do të ndërmerrte një vendim të tillë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Johnson na dha mesazhe të fuqishme

Posted:

Kreu kosovar i ekzekutivit, Isa Mustafa, i ka cilësuar si të fuqishme mesazhet që thotë t'i ketë sjell në Prishtinë shefi i diplomacisë britanike, Boris Johnson.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi priti përfaqësuesit e familjeve të të pagjeturve shqiptarë dhe serbë

Posted:

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur në një takim të përbashkët përfaqësuesit e familjeve të të pagjeturve të komunitetit shqiptar dhe atij serb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deputetët thonë se shëndetësia do të jetë në duar të donacioneve e kredive [video]

Posted:

Ankesat e pacientëve se po i blejnë ilaçet vet kanë qenë të shpeshta gjatë gjithë vitit. Pavarësisht se do të duhej t'i siguronte shteti, kjo nuk u arrit në mungesë të buxhetit, që ishte i dedikuar për shëndetësi, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kritika të ashpra për sistemin e drejtësisë në Raportin e Progresit [video]

Posted:

Edhe në një raport tjetër të Progresit, Kosova është kritikuar për sistemin e dobët të drejtësisë, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

VV e familja Dehari kanë kërkesë për hetuesinë në lidhje me rastin Dehari [video]

Posted:

Ndërprerjen e hetimeve për vdekjen e dyshimtë të Astrit Deharit e ka kërkuar familja e tij dhe Lëvizja Vetëvendosje. Hetimin për të, Dardan Molliqaj ka thënë se nuk mund tua besojnë personave të zgjedhur nga klani "Pronto", raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lunacek tregon se në duar të kujt është liberalizimi i vizave [video]

Posted:

Miratimi i projektligjit për demarkacionin me Malin e Zi nuk i garanton Kosovës marrjen e liberalizimit të vizave, pavarësisht se disa herë ishte thënë se është njëri ndër kushtet kryesore për marrjen e vizave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Johnson iu flet deputetëve për krim, korrupsion e nepotizëm [video]

Posted:

Luftë kundër krimit të organizuar, korrupsionit dhe nepotizmit ka kërkuar sekretari i jashtëm britanik, Boris Johnson, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pozitë e opozitë nesër ulen bashkë para Hahnit e Lunacekut

Posted:

Johannes Hahn, Komisionari për Politika Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit do ta vizitojë Kosovën nesër (11 nëntor).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa me Lunaçekun flasin për demarkacionin dhe vizat

Posted:

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, është takuar me eurodeputeten Ulrike Lunaçek me të cilën ka biseduar për rrugën integruese evropiane.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi – Lunaçekut: BE të mos vonohet me Kosovën

Posted:

Presidenti i vendit Hashim Thaçi sot është takuar me eurodeputeten Ulrike Lunaçek.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj pret delegacionin nga MPJ-ja suedeze

Posted:

Shefi i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj, ka treguar për takimin që ka pasur me delegacionin nga Ministria e Punëve të Jashtme të Suedisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pacolli: Sot në emër të Trepçës krijohen pasuri personale dhe partiake

Posted:

Në një konferencë në kuadër të Javës së Biznesit Kosovar 2016, me temë "Ligji i Trepçës, mundësi e re apo sfidat për zhvillim ekonomik në Kosovë", presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli ka folur për ligjin e Trepçës dhe mënyrën e funksionalizimit të saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :