Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “KMDLNJ: Dehari dyshohet të ketë ndërruar jetë gjatë shëtisë së rëndomtë” plus 19 more

loading...

Koha.net: “KMDLNJ: Dehari dyshohet të ketë ndërruar jetë gjatë shëtisë së rëndomtë” plus 19 more


KMDLNJ: Dehari dyshohet të ketë ndërruar jetë gjatë shëtisë së rëndomtë

Posted:

Qendra Rajonale e KMDLNJ-së, me të marrë njoftimin për vdekjen e të paraburgosurit Astrit Dehari, ka shprehur interesimin lidhur me rastin dhe në këtë kuadër ka kërkuar takim me autoritetet e Qendrës së Paraburgimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Clinton vs Trump dhe lidhja e tyre me Kosovën [video]

Posted:

Zgjedhjet presidenciale në SHBA si zgjedhjet e botës, vijnë me një seri artikujsh si temë e javës, këtë të diel me Koha Ditore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Familja Dehari: Autopsia e djalit tonë të mos bëhet pa praninë e mjekëve të caktuar nga ne

Posted:

Familja Dehari, djali i së cilës, Astriti, sot ndërroi jetë derisa ishte i paraburgosur në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, ka kërkuar që autopsia e djalit të tyre të mos bëhet në asnjë mënyrë pa prezencën e mjekëve të pavarur dhe neutralë që do të caktohen nga vetë familja.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia: Astrit Dehari konsumoi barna, ra në gjendje kome dhe vdiq rrugës për në spital

Posted:

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, dyshohet se i ka dhënë fund jetës së tij në burgun e Prizrenit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqipëria gati të dërgojë trupa ushtarake me NATO-n në kufi me Rusinë

Posted:

Shqipëria është gati të dërgojë njësi ushtarake krah forcave të NATO-s në kufirin verilindor të Evropës aty ku edhe tensionet mes Forcës Veriatlanike dhe Rusisë kanë kapur majat dhe rrezikojnë të përshkallëzohen ushtarakisht.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj: Shteti të japë përgjigje për vdekjen e Deharit

Posted:

Vdekja e Astrit Deharit, një aktivisti politik, në një burg në Kosovë, pavarësisht rrethanave të vdekjes, është një ngjarje e trishtë për të gjithë ne, edhe si politikë edhe si shtet!

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fjala ngushëllon familjen Dehari dhe Lëvizjen Vetëvendosje

Posted:

Me rastin e vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, partia Fjala ka i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjes Dehari.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mungojnë 13 produkte të listës esenciale, QKUK kërkesë urgjente për furnizim [video]

Posted:

Me 13 produkte në mungesë nga lista esenciale është duke u përballur mjekimi intensiv qendror në QKUK.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ironizon avokati Gashi: Pushteti le të krenohet që ka një terrorist më pak

Posted:

Avokati i njërit prej aktivistëve të arrestuar të Vetëvendosjes si të dyshuar për vepër terroriste, Tomë Gashi, ka ngritur dyshimet e tij për vdekjen e aktivistit të VV-së, Astrit Dehari.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje mban përgjegjës shtetin për vdekjen e aktivistit Astrit Dehari

Posted:

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vdekjes së aktivistit të saj Astrit Dehari, për të cilin thotë se mbahej në burg prej 68 ditësh si i burgosur politik me prova të fabrikuara në një proces të montuar gjyqësor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokuroria nis hetimet për vdekjen e dyshimtë të Astrit Deharit

Posted:

Mjekësia ligjore dhe Prokuroria e Kosovës ka nisur hetimet për të sqaruar vdekjen e dyshimtë të aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nisma, e tronditur nga vdekja tragjike e Astrit Deharit

Posted:

Nisma për Kosovën është shprehur tejmase e tronditur nga lajmi për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka u tha në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të VV-së [video]

Posted:

"Regjimi "Pronto" është në panik", ka thënë kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, duke përmendur disa faktorë. Ai ka deklaruar se subjekti që udhëheq ai, po rritet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Biseda mes Sylës dhe Ukës që dëshmon mënyrën e veprimit të grupit kriminal [video]

Posted:

"Mos u brengos. Ne kemi sharë, ne kemi kërcënuar, ne kemi bërë kërkesa, ne kemi shkruar letra, ne kemi bërë kopje – 5 kopje, autorizime, ne jemi takuar me njerëz dhe kemi caktuar takim me Dinon...".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Propozimi i presidentit për ulje të numrit të deputetëve pritet me dyshime [video]

Posted:

Propozimi i presidentit Hashim Thaçi, për uljen e numrit të deputetëve, nuk është pritur mirë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fisnik Ismaili, i tronditur nga vdekja e papritur e bashkëpartiakut të tij, Astrit Dehari

Posted:

Rreth 1 orë më parë u dha lajmi për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, i cili kishte qenë në paraburgim në qendrën e Paraburgimit në Prizren.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rritet numri i studentëve kosovarë që përfitojnë bursa studimi në Hungari

Posted:

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar në ambientet e Ambasadës së Kosovës në Budapest studentët kosovarë që studiojnë në universitetet e Hungarisë, sipas një burse të dhënë nga qeveria hungareze.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Paga minimale në Kosovë nuk pritet të rritet

Posted:

Përfaqësues të punëtorëve dhe të bizneseve në Kosovë me vite kanë kërkuar nga autoritetet kompetente që të gjendet një mënyrë për rritjen e pagës minimale në vend.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqipëria me masa shtesë për sigurinë kibernetike

Posted:

Ministrja e Inovacionit, Milena Harito thotë se sot dimë ta imagjinojmë çdo të thotë të jemi 48 orë pa ujë, por e kemi të vështirë të imagjinojmë të jemi 48 orë pa internet, pa telefon dhe të mos kemi më rrjetin e komunikimeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

SBASHK-u paralajmëron grevë, fajin ia vë Qeverisë Mustafa

Posted:

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka paralajmëruar se së shpejti do të vendosin për grevë, pasi sipas tyre, Qeveria nuk është e interesuar për ta zgjidhur çështjen punëtorëve të arsimit shqip të për vitet shkollore 1989/99.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :