Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Koalicioni i Rashkës synonte shpalljen Vetëvendosjes organizatë terroriste, thotë Kurti [video]” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Koalicioni i Rashkës synonte shpalljen Vetëvendosjes organizatë terroriste, thotë Kurti [video]” plus 19 more


Koalicioni i Rashkës synonte shpalljen Vetëvendosjes organizatë terroriste, thotë Kurti [video]

Posted:

Deputeti Albin Kurti, ish-kryetar i lëvizjes Vetëvendosjes, ka thënë se nuk ka besuar se pushteti mund të shkojë kaq larg.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kurti flet për përgjegjësinë e Vetëvendosjes në rastin Dehari [video]

Posted:

Deputeti Albin Kurti i është përgjigjur fjalëve që thonë se Vetëvendosje mban përgjegjësi për vdekjen e Astrit Deharit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kurti e bën pushtetin përgjegjës për vdekjen e Deharit [video]

Posted:

Albin Kurti, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, thotë se shkaktar për vdekjen e aktivistit të kësaj lëvizje Astrit Dehari brenda burgut të Prizrenit, është pushteti në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kurti: Astriti u vra dhunshëm [video]

Posted:

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur në "Interaktiv" të KTV-së për vdekjen e aktivistët të kësaj partie, Astrit Dehari.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

S’ka riformatim të thellë, Qeveria e Kosovës mbetet me numër enorm të ministrave

Posted:

Ndonëse ishte proklamuar riformatim i thellë i Qeverisë së Kosovës, nga partnerët në koalicion PDK e LDK, një gjë e tillë duket se nuk do të ndodhë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

PD do që Shqipërisë t’i vihen kushte para hapjes së negociatave për anëtarësim në BE

Posted:

Partia Demokratike e Shqipërisë ka depozituar një amendament në kërkesën drejtuar Komisionit dhe Këshillit Europian, ku kërkon që të kushtëzohet data e hapjes së negociatave me zgjedhjet dhe dekriminalizimin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fotografi të rralla të Zahir Pajazitit e Hakif Zejnullahut

Posted:

Dy heronjtë e kombit, Zahir Pajaziti e Hakif Zejnullahu, nuk kanë pasur shumë paraqitje publike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Koha Ditore: Qeveria në proces të arnimit

Posted:

Koha Ditore të hënën e javës së kaluar kishte botuar një artikull që thirrej në burime të sigurta që tregonin se janë tre kandidatë të mundshëm nga PDK-ja, Blerta Deliu-Kodra, Justina Pula-Shiroka dhe Hajredin Kuçi për postin e ministrit të Integrimeve Evropiane.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“’Krokodilët’ që e plaçkitën shtetin do ta kenë fatin e Gaddafit apo Sadamit”

Posted:

Sabri Kadriu, ish-drejtor në KSAK, ka deklaruar se në kohën sa Kosova funksiononte si krahinë në kuadër të ish-Jugosllavisë, "është vjedhur, por jo sikurse plaçkitjet që po bëhen sot".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kadriu: Institucionet duhet të kërkojnë llogari për fondet e 3 Përqindëshit dhe “Vendlindja Thërret”

Posted:

Ish-Drejtori i Drejtorisë së të hyrave publike në ish-KSAK, Sabri Kadriu, e ka vlerësuar periudhën mes viteve 1970-80 si më të mirën ekonomikisht për Kosovën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mësimdhënësit thonë se Qeveria vetë po e provokon grevën e tyre [video]

Posted:

Projektligji për Statusin e Punëtorëve të Arsimit Shqip të RKS-së, nga vitet shkollore 89-90 dhe 98-99, do të jetë shkaku i një greve që pritet të mbahet në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Kosova është kthyer si në vitin 1945”

Posted:

Sonte në "Puls" të KTV-së i ftuar ishte profesori i mirënjohur i financave në UP dhe ish-Drejtori i Drejtorisë së të hyrave publike në ish Krahinën Socialiste Autonome të Kosovës, Sabri Kadriu.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presheva e Bujanovci duan ndihmë nga Prishtina

Posted:

Lajmi se përfaqësuesit e dy komunave me shumicë shqiptare, Preshevë dhe Bujanovc, kanë qenë te presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për të biseduar lidhur me problemet për realizimin e të drejtave të shqiptarëve në Serbi, e hap çështjen se çfarë është komunikimi i pakicës shqiptare, qeverisjes së saj lokale dhe autoriteteve në Beograd.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova s’po i vë Serbisë reciprocitet as në energji, përkundër humbjeve [video]

Posted:

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut "KOSTT", është duke mbajtur shpresa që bllokada e krijuar nga EMS e Serbisë të zgjidhet në dy data brenda këtyre dy muajve të mbetur të këtij viti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Qeveria e ka në dorë heqjen e vizave për qytetarët” [video]

Posted:

Institucioneve të Kosovës edhe një herë u është rikonfirmuar se do t'u duhet të punojnë shumë në luftimin e korrupsionit për të fituar të drejtën e lëvizjes së lirë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ish-prokurori donte 20 mijë euro ryshfet nga grupi i Sylës që të pushonte një hetim [video]

Posted:

Aktakuza ndaj grupit të Azem Sylës ka vënë në sipërfaqe korrupsionin e krimin që ndodh në të gjitha institucionet e vendit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria dhe deputetët kërkojnë hetim të pavarur në rastin Dehari [video]

Posted:

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, dy ditë pas vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari në qendrën e paraburgimit në Prizren, ka kërkuar hetim të pavarur për rastin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deklaratat e plota të Hoxhës e Gashit pas autopsisë 3 orëshe për Astrit Deharit [video]

Posted:

Asfiksimi apo pengesat në frymëmarrje mendohet të kenë qenë shkaktari i vdekjes të Astrit Deharit, aktivistit të Vetëvendosjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Podujevë e Suharekë, homazhe për Astrit Deharin

Posted:

Aktivistë të lëvizjes Vetëvendosje dhe qytetarë të Podujevës kanë bërë homazhe në nderim të Astrit Deharit, i cili ndërroi jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren, në rrethana ende të pasqaruara.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Isa Mustafa sot ishte në Drenas

Posted:

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryeministër i Kosovës, Isa Mustafa, vizitoi sot degën e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Drenas.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :