Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Lidhja e veçantë e Hillary Clintonit me Kosovën [video]” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Lidhja e veçantë e Hillary Clintonit me Kosovën [video]” plus 19 more


Lidhja e veçantë e Hillary Clintonit me Kosovën [video]

Posted:

Kandidatja demokrate për presidente të SHBA-së, Hillary Clinton, ka vizituar disa herë Kosovën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çitaku: Kushdo që fiton, Amerika do të mbajë qëndrim të njëjtë ndaj Kosovës

Posted:

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka deklaruar se cilido nga dy kandidatët kryesorë për president të SHBA-së që do të fitojë në zgjedhjet e fundit, do të mbajë qëndrimin e njëjtë të Amerikës ndaj Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jahjaga e pret me padurim “fitoren” e Hillary Clintonit

Posted:

Ish-presidentja Arifete Jahjaga nuk fsheh preferencat e saj për Hillary Clintonin, ku sipas saj, qytetarët e Amerikës sot nuk votojnë vetëm për presidentin e tyre, por ata po votojnë edhe për liderin e botës së lirë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Clinton fiton në votimin improvizuar nga Ambasada Amerikane në Prishtinë

Posted:

Ambasadori i SHVA-ve në Prishtinë, Greg Delawie ka bërë publik rezultatet e votimeve të improvizuara në mbrëmjen e organizuar nga Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë, ku përkrahjen absolute e ka fituar kandidatja demokrate, Hillary Clinton.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Delawie shpreson të vazhdojë të jetë ambasador i SHBA-ve në Prishtinë

Posted:

Në pritjen e organizuar nga Ambasada e SHBA-ve në Kosovë, me rastin e mbajtjes së zgjedhjeve presidenciale në SHBA, nuk munguan pyetjet për ambasadorin Greg Delawie.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Delawie: Do t’i festoj vlerat tona demokratike të përbashkëta

Posted:

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, në pritjen e organizuar nga Ambasada me rastin e mbajtjes së zgjedhjeve presidenciale në SHBA, Greg Delawie ka thënë se kjo është dita më e rëndësishme për Amerikën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Beogradi nuk do leksione të shqiptarëve për serbët e Kosovës

Posted:

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën Marko Gjuriq ka thënë sot se askush nuk ka të drejtë të mbajë leksione se a duhet të kthehen dhe kur duhet të kthehen përfaqësuesit e serbëve në institucionet e Kosovës pasi që Ligji i Trepçës u miratua pa pëlqimin e tyre, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Trump është mjeshtër i marketingut”

Posted:

Kandidati republikan për President të SHBA-së, Donald Trump, cilësohet të jetë mjeshtër i marketingut dhe jo njeri i përmbajtjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ahmeti: Drejtësinë për Astrit Deharin duhet ta kërkojmë të gjithë

Posted:

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se drejtësinë për Astrit Deharin duhet ta kërkojmë të gjithë, çdo ditë dhe në çdo forum.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqipëria pritet të marrë rekomandim pozitiv për fillimin e negociatave

Posted:

Komiteti i Parlamentar i Stabilizim Asociimit i ka dhënë sot mbështetje Shqipërisë për rrugën e saj drejt Bashkimit Evropian, ndërsa nesër pritet të bëhet publik raporti nga Komisioni Evropian për fillimin e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në BE.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

EKSKLUZIVE: “Koha Ditore” sjell Raportin e Progresit

Posted:

Lexoni në "Kohën Ditore", të mërkurën, çka përmban Raporti i ri i Progresit për Kosovën, i hartuar nga Komisioni Evropian.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rama falënderon Parlamentin Evropian

Posted:

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka falënderuar sot Parlamentin Evropian për mbështetjen që i dha Shqipërisë në rrugën e saj drejt Bashkimit Evropian.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Trump vështirë se do ta gjente Kosovën në hartë”

Posted:

Ekonomia amerikane do të ndryshonte me Trumpin si president të Shteteve të Bashkuara. Politika e jashtme duke qenë interes i Shteteve të Bashkuara nuk do të ndryshohej me ose pa Trumpin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Trump edhe deri tash është befasi”

Posted:

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani në një edicion special të emisionit Rubikon të KTV-së ka thënë se beson në fitoren e Hillary Clinton mirëpo nuk e injoron edhe faktin e një kandidature të fortë të Donald Trump.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ramiz Lladrovci jep dorëheqje nga posti i Ambasadorit

Posted:

Ambasadori i deritashëm i Kosovës në Shqipëri Ramiz Lladrovci ka paraqitur dorëheqjen e vet nga ky post, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rumania nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën

Posted:

Ambasadorja e Rumanisë në Serbi, Oana Kristina Popa ka deklaruar sot se qëndrimi vendit të saj lidhur me Kosovën ka mbetur i pandryshuar, transmeton Koha.net lajmin e FoNet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova kërkon përkrahjen e Austrisë

Posted:

Delegacioni i Kuvendit të Republikës së Kosovës, në përbërje: Anton Quni, kryetar i Grupit të Miqësisë Kosovë-Austri në Kuvendin e Republikës së Kosovë, deputetët: Luljeta Veselaj - Gutaj, Abdyl Ymeri, Ganimete Musliu, Nuredin Ibishi, Time Kadrijaj dhe Salih Salihu, po qëndron në Parlamentin e Austrisë, me ftesë të Kryetarit të Grupit të Miqësisë Austri – Kosovë në Parlamentin e Austrisë, Christoph Vavrik, njofton kumtesa transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ambasadori britanik kërkon hetim të shpejtë dhe transparent për vdekjen e Deharit

Posted:

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O'Connell, ka kërkuar nga autoritetet që të bëjnë hetime të shpejta dhe transparent lidhur me vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosovarët optimistë se do të fitojë Hillary Clinton [video]

Posted:

Kosovarët shprehen optimistë se në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të vijë kandidatja demokrate, Hillary Clinton, transmeton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sa vdekje dhe vetëvrasje janë bërë nëpër burgjet e Kosovës [video]

Posted:

Astrit Dehari ishte vetëm njëri nga ata të cilët vdiqën në rrethana të paqarta në qendrat ku u dërguan për të mbajtur paraburgimin apo edhe dënimin me burg, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :