Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Pse i është gëzuar Serbia fitores së Trumpit” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Pse i është gëzuar Serbia fitores së Trumpit” plus 19 more


Pse i është gëzuar Serbia fitores së Trumpit

Posted:

Pothuaj të gjithë politikanët serbë kanë shfaqur ndjenja gëzimi e simpatie pas fitores së Donald Trump në zgjedhjet e djeshme presidenciale, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“SHBA dhe Serbia ishin aleatë, por erdhi Clintoni”

Posted:

Lideri i Partisë radikale serbe Vojislav Sheshel ka uruar Donald Trumpin dhe ka shfaqur shpresën se me zgjedhjen e tij kryetar të SHBA-së ka marrë fund "episodi i turpshëm" në marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve", transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Limaj falënderon që s’ka viktima nga vërshimet në Malishevë

Posted:

Për shkak të reshjeve të mëdha të shiut që kanë rënë gjatë ditës së djeshme dhe sot, të cilat kanë shkaktuar shumë dëme, kryetari i Nisma-s Fatmir Limaj ka falënderuar Zotin që deri tani nuk kemi pasur viktima në njerëz.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Shëndetësia prioritet i rëndësishëm i Qeverisë”

Posted:

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti sekretarin e përgjithshëm të Shoqatës së Diabetologëve Evropianë, Dario Rahelic, i cili shoqërohej nga doktorët kosovarë Luan Gola dhe Bardhyl Gashi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka ka ndodhur me xhirimet në korridorin ku ndodhej qelia e Astrit Deharit [video]

Posted:

Dehari vdiq nga asfiksia. Nëse ajo ishte e dhunshme ose jo, kryeprokurori i prokurorisë në Prizren, Sylë Hoxha, ka thënë se nuk e kanë ende atë informacion.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ramadani thotë se vdekja e Deharit është edhe çështje e sigurisë shtetërore

Posted:

Eksperti i sigurisë Burim Ramadani, në "Rubikon" të KTV-së, ku u debatua mbi rastin Dehari, ka kërkuar nga kryeprokurori Hoxha dhe avokati Gashi masë të shtuar të transparencës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Musliu: Duhet qartësohet fakti pse Dehari nuk ishte konsultuar me psikolog

Posted:

Spekulimet e teoritë e përhapura në media dhe individë apo grupe të caktuara nuk e ndihmojnë as hetimin e as familjen. Eksperti i sigurisë Agim Musliu në "Rubikon" të KTV-së theksoi se domosdo duhet të pritet versioni zyrtar dhe nuk duhet lëshuar në komente tjera rreth ngjarjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Norvegjia partner i rëndësishëm i Kosovës

Posted:

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti të mërkurën ambasadorin e ri të Mbretërisë së Norvegjisë në Kosovë, Per Strand Sjaastad, njofton kumtesa nga Kryeministria, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu duket shishja që iu gjet në fyt Deharit [foto/video]

Posted:

Avokati i familjes Dehari, që është angazhuar në rastin e vdekjes së Astrit Deharit, Tomë Gashi, ka prezantuar mjetin që i është gjetur në fyt të ndjerit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kadri Veseli mori çmimin student i dalluar nga Universiteti Sheffield

Posted:

U bë promovimi i një grupi të studentëve nga Kosova të diplomuar në Universitetin e Sheffield-it, të cilët kanë studiuar në Selanik të Greqisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tomë Gashi jep detajet e fundit nga autopsia e Astrit Deharit [video]

Posted:

Avokati Tomë Gashi, i cili është angazhuar nga familja e Astrit Deharit, në "Rubikon" të KTV-së, ka folur për provat dhe hetimet e deritanishme në rastin Dehari.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gashi thotë se kryepolici i Prizrenit, Nexhmi Krasniqi, duhet të shkarkohet

Posted:

Avokati në rastin Dehari, Tomë Gashi, në "Rubikon" të KTV-së, ka folur mbi deklaratën e drejtorit të Policisë rajonale në Prizren, Nexhmi Krasniqi, i cili ka thënë se Dehari ka ndërruar jetë si pasojë e përdorimit të disa barnave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokurori Hoxha rrëfen informacionet rreth vdekjes së Astrit Dehari [video]

Posted:

Kryeprokurori i Prokurorisë në Prizren, Sylë Hoxha, në "Rubikon" të KTV-së, ku u debatua mbi rastin e aktivistit të ndjerë të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, ka theksuar se ky institucion dhe i tërë ekipi janë në vlugun e mbledhjes së fakteve rreth rastit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhajt i ndërpritet fjalimi në Zvicër, të rinjtë kërkojnë drejtësi për Deharin [video]

Posted:

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës është duke qëndruar në Zvicër, ku pas disa takimeve ka pasur të mbajë një fjalim në Universitetin e Bernës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rruga Gjilan – Bujanoc ka mbetur në gjysmë [video]

Posted:

Banorët, të cilët jetojnë afër magjistrales Gjilan-Bujanoc, ankohen se punimet në këtë rrugë kanë mbetur në gjysmë, gjë që po u shkakton vështirësi të mëdha në qarkullim, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vërshime në tri komuna të Kosovës [video]

Posted:

Vërshimet kanë prekur edhe komunën e Malishevës, Drenasit e Rahovecit, raprton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje insiston për “keqtrajtim të Atdhe Arifit” [video]

Posted:

Këshilli për Mbrojtjen dhe Lirinë e të Drejtave të Njeriut e ka vizituar sot Atdhe Arifin, aktivist i Vetëvendosjes, në qendrën e paraburgimit në Lipjan, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

PDK e vendosur të kundërshtojë versionin aktual të buxhetit [video]

Posted:

Partia Demokratike e Kosovës duket shumë e vendosur që të mos e lë në versionin aktual projekt buxhetin e vitit të ardhshëm, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Për shkak të veteranëve, BE sheh problem ndërmjet Kosovës e FMN-së [video]

Posted:

Problemi me pensionet e veteranëve shihet si pika më kritike në raportin e progresit për Kosovën në aspektin ekonomik, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“S’ka viza pa plotësimin e kritereve kryesore” [video]

Posted:

Është publikuar raporti i Progresit për Kosovën, në të cilin janë publikuar sfidat dhe progresi i arritur në Kosovë. U tha se Kosova ka arritur progres, por për lëvizje të lirë duhet të plotësohen kushtet kryesore si demarkacioni e luftimi i krimit të organizuar dhe korrupsionit, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :