Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Rama kujton në mënyrë të veçantë kontributin e diasporës shqiptare në Rumani” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Rama kujton në mënyrë të veçantë kontributin e diasporës shqiptare në Rumani” plus 19 more


Rama kujton në mënyrë të veçantë kontributin e diasporës shqiptare në Rumani

Posted:

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale vlerëson përkushtimin e diasporës shqiptare të Rumanisë ndaj çështjes kombëtare, gjatë Rilindjes dhe periudhës së pavarësisë. Ky vlerësim i kryeministrit shoqërohet me publikimin e një fotoje të kohës nga shqiptarët e Bukureshtit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zyrtari i ministrisë kërcënon me padi nëse nuk gradohet në pozitë që thotë se e meriton [video]

Posted:

Rushit Rushiti, që mban pozitën e zyrtarit të asistencës sociale në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale në Mitrovicë, kërkon të gradohet dhe të kalojë në zyrën e shërbimeve sociale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rama e Vuçiq u takuan edhe në Riga, folën për Shqipërinë e Serbinë

Posted:

Kryeministri serb Aleksader Vuçiq sot ka mbajtur takime me homologë rajonal, ndër ta edhe kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sejdiu numëron “fajtorët” e vdekjes së Astrit Deharit

Posted:

Për juristin Korab Sejdiu, ish kandidat për kryetar të Prishtinës, faji shumë shpesh është jetim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Objekti ku bashkëjetojnë Juridiku e Ekonomiku, shumë i papastër [video]

Posted:

Objekti ku bashkëjetojnë Fakulteti Juridik me atë Ekonomik, përveç se grumbullon një numër shumë të madh studentësh, brenda mban nivel papastërtie.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqipëria në alarm për motin në dy ditët e ardhshme

Posted:

Në datat 7 dhe 8 nëntor do të ketë një përkeqësim të madh të motit, ku do të ketë stuhi dhe reshje të shumta shiu. Pikërisht për këtë arsye, mbrëmjen e sotme Ministria e Brendshme ka vendosur që të paralajmërojë qytetarët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Historia e piratit më të famshëm shqiptar

Posted:

Historia e tij si zot brigjeve detare shqiptare, madje edhe gjithë Mesdheut për shumë vite, është e dokumentuar nga kundërshtarët e tij, venetikasit, në raportet që jepeshin në atë kohë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryeprokurori i Speciales vjen në Prishtinë, viziton edhe Beogradin

Posted:

Prokurori i Specializuar, David Schwendiman, do të jetë në Prishtinë dhe në Beograd më datat 7-11 nëntor 2016.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia detyron më shumë se 100 makina për kontroll teknike [video]

Posted:

Ky veprim i policisë është realizuar në kuadër të planit operativ të emëruar "Kontrolli teknik i jashtëzakonshëm i automjeteve".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjithçka rreth vdekjes së Astrit Deharit [Raport i KTV-së]

Posted:

Vdekja e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, në qendrën e paraburgimit në Prizren, po cilësohet si e dyshimtë nga Prokuroria e Shtetit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Raport i KTV-së për rastin e shtatë të arrestuarve për terrorizëm [video]

Posted:

Prokurori i Shtetit ka thënë se shtatë persona të dyshuar si pjesëtarë të organizatës terroriste "Shtetit Islamik", të arrestuar javën e kaluar, kishin planifikuar sulme në Ballkan dhe kanë pranuar instruksione nga militantë në Siri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministrja e Drejtësisë premton raport publik e transparent për rastin Dehari

Posted:

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Naim Rexha, sot kanë mbajtur një konferencë për media në Qendrën e Paraburgimit në Prizren lidhur me rastin e vdekjes së të paraburgosurit A.D.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Raportet sekrete të CIA-s që flasin për dashnoret e Enver Hoxhës

Posted:

Deklasifikimi i një numri dokumentesh sekrete të CIA-s kohët e fundit, sjell në përmasa më reale figurën e Enver Hoxhës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Historiani Llalla shfaq hartën ku Epiri ishte i banuar me shqiptarë

Posted:

Historiani Arben Llalla ka publikuar një hartë që është futur në debatin shqiptaro-grek.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Avokati i Popullit konfirmon prezencën e mjekëve të familjes Dehari gjatë autopsisë

Posted:

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, Institucioni i Avokatit të Popullit ka pranuar kërkesën e familjes Dehari, lidhur me prezencën e mjekëve të caktuar nga familja, gjatë procesit të autopsisë të birit të tyre A.D., i cili mbahej i paraburgosur në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Muharremaj: Pjesëmarrja në seanca e komisione nuk mjafton

Posted:

Deputeti Bali Muharremaj, njëherësh kryetar i degës së AAK-së në Suharekë, i cili bashkë me aktivistë të AAK-së sot kanë ndërmarrë një aksion për rregullimin e "parkut të dëshmorëve" të Suharekës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qindra qytetarë ndezin qirinj në nderim të Astrit Deharit

Posted:

Qindra qytetarë janë tubuar para Teatrit Kombëtar të Kosovës, ku lëvizja Vetëvendosje ka thirrur për ndezje qirinjsh, në nderim të aktivistit Astrit Dehari, i cili dje ka humbur jetën në rrethana ende të pasqaruara në burgun e Prizrenit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bizneset të shqetësuara me rënien e eksportit të prodhimeve vendore

Posted:

Përfaqësues të bizneseve në Kosovë e shohin si mjaft shqetësuese rënien e eksportit të prodhimeve vendore për në vendet e rajonit dhe më gjerë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AKR numëroi pesë mijë të rinj në takimin e Pacollit në Gjakovë

Posted:

Në një mbrëmje me rininë e Gjakovës, të organizuar nga Forumi Rinor i AKR-së në Gjakovë, presidenti i partisë, Behgjet Pacolli është pritur me entuziazëm nga 5 mijë të rinj në këtë qytet, thotë në një komunikatë për medie ky subjekt politik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqiptarëve në Amerikë nga Prishtina u kërkohet që të votojnë për Clintonin

Posted:

Hillary Clinton duket se ka përkrahës edhe në Kosovë. Për ta mbështetur familjen Clinton, sot në Prishtinë është organizuar një manifestim me moton "Së bashku për Hillary Clintonin", ku iu bë thirrje të gjithë shqiptarëve në Amerikë që ta votojnë kandidaten demokrate, Hillary Clinton.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :