Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Krepa ( Krofne )” plus 5 more Kuzhina Shqiptare

loading...

“Krepa ( Krofne )” plus 5 more Kuzhina Shqiptare


Krepa ( Krofne )

Posted: 09 Nov 2016 09:07 PM PST

The post Krepa ( Krofne ) appeared first on Kuzhina Shqiptare.

Krepa në mënyrën e tjetër

Posted: 09 Nov 2016 09:07 PM PST

4 mënyra të thjeshta sesi të pini sa më shumë ujë

Posted: 09 Nov 2016 09:07 PM PST

Pirja e ujit për shumë njerëz është diçka jo fort e këndshme. Por të gjithë biem dakord se pirja e ujit është diçka e mirë për ne. Uji ndihmon të mbani nën kontroll kaloritë dhe pastron të gjithë organizmin. Por gjithmonë na lind pyetja: A kemi pirë ujë mjaftueshëm?

Nëse jo atëherë ja ku janë 4 mënyra të thjeshta sesi të qëndroni të hidratuar gjithë ditën.

1. Instaloni një rutinë

Në mëngjes dhe në darkë ju mund të mbani një gotë ujë te koka e krevatit. Kjo gjë do të bëhet rutinë dhe ju nuk do të harroni më të pini ujë. Konsumimi i ujit në të njëjtin vend në të njëjtën kohë do e bëjë më të lehtë aktivitetin tuaj ditor.

2. Pini ujë në gota të mëdha
Duke pirë ujë në gota të mëdha në këtë mënyrë ju do të konsumoni gjithnjë e më tepër ujë.
3. Konsumoni fruta të pasura me ujë
Ka mjaft fruta që janë tejet të pasura me ujë si shalqini, lakra, kastravecat, luleshtrydhet, qitro, qershi, dhe perimet si spinaqi, brokoli, patëllxhanet, domatet dhe specat.
4. Aromatizojeni

Uji mund të jetë ndonjëherë pa shije dhe për këtë ka një zgjidhje. Mund të shtoni kuba akulli ose feta limoni. Limoni do t'i japë një shije freskuese dhe shumë të këndshme.

The post 4 mënyra të thjeshta sesi të pini sa më shumë ujë appeared first on Kuzhina Shqiptare.

Tortë me kokos

Posted: 09 Nov 2016 09:07 PM PST

The post Tortë me kokos appeared first on Kuzhina Shqiptare.

Pite me patate

Posted: 09 Nov 2016 09:07 PM PST

The post Pite me patate appeared first on Kuzhina Shqiptare.

Lëngu i kastravecit turshi është çudibërës

Posted: 09 Nov 2016 09:07 PM PST

Pas konsumimit të kastravecit turshi, na ndodh shpesh që ta hedhim lëngun e saj, por që në fakt ne veprojmë gabim, pasi ai lëng është çudibërës për organizmin tonë.

Për të vërtetuar faktin se na bën mirë për shëndetin tonë, ne ju rendisim disa prej faktorëve.

Lëngu i kastravecit turshi ndalon dhimbjen e muskujve, përmirëson sistemin imunitar, ju ndihmon të humbisni në peshë dhe rregullon nivelin e sheqerit në gjak.

The post Lëngu i kastravecit turshi është çudibërës appeared first on Kuzhina Shqiptare.

Related Posts :