Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Kurrë mos e pini këtë pije para se të flini, ja pse” plus 13 more Express Shneta

loading...

“Kurrë mos e pini këtë pije para se të flini, ja pse” plus 13 more Express Shneta


Kurrë mos e pini këtë pije para se të flini, ja pse

Posted: 05 Nov 2016 10:04 AM PDT

Fakti që alkooli nuk ka dobi për trupin e njeriut është i ditur, por një tjetër arsye për ta shmangur vjen nga Anglia, nga London Sleep Centre, i publikuar në revistën shkencore "Alcoholism: Clinical & Experimental Research".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dëshironi flokë mahnitëse? Lani me këtë pije!

Posted: 05 Nov 2016 08:54 AM PDT

Birra jo vetëm që ka shije të mirë për dikë, por ka edhe përfitime të tjera.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mos u rezervoni të hani në mëngjes, ja çka kanë zbuluar shkencëtarët

Posted: 05 Nov 2016 08:25 AM PDT

Është mit që mëngjesi i bollshëm apo shumë i pasur zvogëlon futjen e kalorive gjatë pjesës tjetër të ditës, pohojnë shkencëtarët në Gjermani, rezultatet e hulumtimit të të cilëve janë publikuar në periodikun "Nutrition Journal".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja sa shpesh duhet të laheni

Posted: 05 Nov 2016 07:57 AM PDT

Ekzistojnë këndvështrime të ndryshme lidhur me sa herë në javë duhet një person të lahet. Në varësi të flokëve dhe llojit të lëkurës, disa mund t'ju këshillojnë që të bëni dush çdo ditë, pasi i bën mirë lëkurës, apo të kundërtën, nëse lëkura juaj është tepër e ndjeshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Partneri e dogji me hekur gruan, për këtë arsye (Foto +16)

Posted: 05 Nov 2016 05:46 AM PDT

Një vajzë 31- vjeçare angleze nga Birmingham, ka përjetuar momente të vërteta tmerri. Kerry Hines u bë nënë e dy fëmijëve nga lidhja me të fejuarin e saj Paul, por për shkak të debateve të vazhdueshme vendosën të ndaheshin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ëmbëlsirë e shpejtë pa vezë

Posted: 05 Nov 2016 03:01 AM PDT

Recetën e plotë e gjeni më poshtë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meshkuj, do t’ju habisë efekti i këtij ushtrimi për muskujt e barkut (Video)

Posted: 05 Nov 2016 02:53 AM PDT

Çdo trajner profesionist do t'ju thotë që rrugën deri në formimin e pllakave të muskujve të stomakut nuk e siguron vetëm aktiviteti fizik si p.sh. seria e ushtrimeve ditore, por është me rëndësi të keni edhe regjim të drejtë të ushqimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në përvjetorin e 74 të martesës çifti ndërron jetë në të njejtën ditë (Foto)

Posted: 05 Nov 2016 02:48 AM PDT

Leonard Cherry dhe bashkëshortja e tij, Hazel ishin dashuruar që në shkollë të mesme dhe ishin martuar në janar 1942 në Muldoon, Texas. Javën e shkuar ata ndërruan jetë të dy, vetëm disa orë larg njëri-tjetrit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kalori mund të harxhoni edhe pa ushtrime

Posted: 04 Nov 2016 06:23 PM PDT

Kjo nuk do të thotë të lëni anash palestrën por ju tregon se ushtrimet e vogla janë një përmirësues i shëndetit tuaj, të cilin pasi e bëni përditshmëri nuk e vëreni fare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tymosja e tepruar e marihuanës ju bën ‘dështak’

Posted: 04 Nov 2016 04:15 PM PDT

Psikologët e Duke University në Londër, kanë bërë një hulumtim të gjerë, dhe kanë nxjerr rezultatin se tymosja e tepërt e marihuanës, i bën njerëzit të dështuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ngrohëset, si të përmirësoni ajrin në shtëpi

Posted: 04 Nov 2016 04:12 PM PDT

Në këto ditë të ftohta mezi presim të ndezim ngrohëset, kondicionerë, kaloriferë apo çfarëdo qoftë. Mirëpo jo gjithmonë ato janë miq të shëndetit dhe mirëqenies.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë ju ndodh nëse e mbani urinën

Posted: 04 Nov 2016 02:33 PM PDT

Nëse nuk shkoni në tualet menjëherë kur kjo kërkohet nga organizmi juaj, kjo aspak nuk është e shëndetshme për juve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto ushqime ndihmojnë në forcimin e kockave

Posted: 04 Nov 2016 12:21 PM PDT

Sipas specialistëve, pavarësisht moshës që mund të keni ju mund të mbroni kockat tuaja duke u ushqyer mirë, duke bërë ushtrime dhe qëndruar larg cigares.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vendosni një sapun poshtë dyshekut, do të habiteni nga rezultati

Posted: 04 Nov 2016 11:20 AM PDT

Sindroma e këmbëve të lodhura nuk lidhet vetëm me qëndrimin për një kohë të gjatë në këmbë, apo me veshjen e këpucëve me takë. Sindroma e dhimbjeve kronike të këmbëve është një çrregullim neurologjik që prodhon ndjenja të pakëndshme në këmbë, teksa një person pushon.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :