Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Bechtel largon qindra punëtorë, Qeveria s’mund të bëjë asgjë” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Bechtel largon qindra punëtorë, Qeveria s’mund të bëjë asgjë” plus 44 more


Bechtel largon qindra punëtorë, Qeveria s’mund të bëjë asgjë

Posted: 02 Nov 2016 07:06 AM PDT

Rreth 80 deri në 100 punëtorë llogaritet se janë larguar nga puna vetëm gjatë muajit tetor nga kompania "Bechtel- Enka", e cila është duke e realizuar projektin më të shtrenjtë që nga paslufta në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

'Reforma në Drejtësi', Lu: Dështimi nuk është opsion

Posted: 02 Nov 2016 06:49 AM PDT

Ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu ndryshe nga herët e tjera këtë radhë ka preferuar që të ketë një komunikim të drejtpërdrejt me qytetarët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Express Story: Si po luan Serbia me Kosovën nëpërmjet arrestimeve?

Posted: 02 Nov 2016 06:05 AM PDT

Edhe 17 vjet pas përfundimit të luftës dhe proceseve të gjata negociatore Kosovë – Serbi, Beogradi nuk ka hequr dorë nga arrestimet e qytetarëve të Kosovës, të cilët kalojnë nëpër territorin serb

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti për zgjedhjet: Institucionet po funksionojnë mirë

Posted: 02 Nov 2016 07:26 AM PDT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur rreth zgjedhjeve të parakohshme në të cilat mund të shkojë vendi. Sipas tij, ka vetëm dy mënyra që Kosova të shkojë në zgjedhje të parakohshme por ka nënvizuar se institucionet po funksionojnë mirë. Ai ka bërë të ditur se asnjë parti nuk ka bërë kërkesë në zyrën e tij për këto zgjedhje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kanceri metastatik i prostatës

Posted: 02 Nov 2016 05:03 AM PDT

Termi metastaza ka të bëjë me procesin e përhapjes së kancerit jashtë pikës nisëse. Atëherë kur kanceri i prostatës është përhapur edhe në pjesë të tjera të trupit tuaj, mjekët thonë se kanceri është metastazuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ambasada e SHBA-ve në Shkup organizon Mbrëmjen e Zgjedhjeve Amerikane

Posted: 02 Nov 2016 07:29 AM PDT

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Maqedoni, më 9 nëntor 2016, me fillim në ora 06:00 sipas kohës lokale, në hotelin "Aleksandar Pallas" në Shkup, organizon një event në pritje të rezultateve të zgjedhjeve presidenciale 2016, respektivisht Mbrëmjen e Zgjedhjeve Amerikane.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fillon gjykimi për autorin e poemës satirike kundër Erdoganit

Posted: 02 Nov 2016 07:23 AM PDT

Gjykata në Gjermani ka marrë vendim për humoristin që shkroi një poemë satirike për presidentin turk, Tayyip Erdogan. Publikimi i kësaj poeme kishte shkaktuar zënkë diplomatike në mes të Ankarasë dhe Berlinit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Merkel: Veprimet e Turqisë kundër lirisë së shtypit, alarmuese

Posted: 02 Nov 2016 07:12 AM PDT

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, thotë se veprimet e autoriteteve turke kundër lirisë së shtypit dhe opinionit, janë tejet alarmuese.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vajza të moshës 11 dhe 12-vjeçare helmohen me pije energjike në Shkup

Posted: 02 Nov 2016 07:07 AM PDT

Tre adoleshentë nga Shkupi dje janë helmuar nga një pije energjike të cilën e kanë blerë në kompleksin tregtar "Radishan", kumtoi MPB-ja. Mediat shkruajnë se nga Klinika e Fëmijëve e spitalit "Nënë Tereza" është lajmëruar se tek ata është janë sjellë tri vajza të mitura, dy prej të cilave në moshë 12-vjeçare dhe një e moshës 11-vjeçare, nga Shkupi, të cilat kanë qenë të helmuara nga pija energjike "Simbo", tranmseton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 vendet e botës më të sigurta për të jetuar, ja ku renditet Kosova (Video/Foto)

Posted: 02 Nov 2016 06:52 AM PDT

Indeks Global i Paqes e ka publikuar listën me 10 vendet më të sigurta në botë për të jetuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

WikiLeaks: Hillary Clinton krijoi ISIS'in

Posted: 02 Nov 2016 06:46 AM PDT

WikiLeaks sapo ka përfundur punën e nisur kohë më parë! Një goditje e rëndë ka ardhur nga Conservative Daily Post, sipas të cilëve Barack Hussein dhe Hillary Clinton janë krijuesit e ISIS.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

"Iku koha kur zyrtarët e VMRO-së mund të bënin krime pa u dënuar"

Posted: 02 Nov 2016 06:38 AM PDT

Kaluan katër ditë që kur zëvendësministri maqedonas i Punës dhe Politikës Sociale Dime Spasov u përplas me vetura të parkuara në lagjen Taftalixhe në qendër të Shkupit, ndërsa ai ende s'ka kërkuar falje, thuhet në reagimin e sotëm të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E tmerrshme: Për t’i vënë në gjumë, fëmijët i injektuan me heroinë! (Foto)

Posted: 02 Nov 2016 06:34 AM PDT

Një nënë 24-vjeçare është akuzuar për keqtrajtim kriminal dhe sulm të fëmijëve, pasi gjykata kishte dëgjuar se ajo u ka injektuar heroinë tre fëmijëve të saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ymeri bisedon me ambasadorin e Francës për zgjedhjet parlamentare të Kosovës

Posted: 02 Nov 2016 06:33 AM PDT

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka pritur në takim ambasadorin e ri të Francës në Kosovë Didier Chabert të cilit i shprehu nevojën për zgjedhje të parakohshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Disa nga përdoruesit e drogave në Kosovë kanë qenë pjesëtarë të ISIS-it

Posted: 02 Nov 2016 06:31 AM PDT

Pjesëtarë nga Kosova që shkuan të luftojnë për organizatën terroriste Shteit Islamik, janë edhe përdorues të drogave në Kosovë. Këtë e ka konfirmuar për Radio Kosovën Safet Blakaj, drejtor i Qendrës Mediko-Psikoterapike "Labyrinth".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

OSBE do të vazhdojë ta përkrahë Kosovën në fushën e Drejtësisë

Posted: 02 Nov 2016 06:29 AM PDT

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, sot ka pritur në takim shefin e OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu me të cilin ka diskutuar për agjendat e përbashkëta në lëmin e sundimit të ligjit, me theks të veçantë reformimin e legjislacionit në funksion të shtetit ligjor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vdes në Austri i aksidentuari në Budrigë të Gjilanit

Posted: 02 Nov 2016 06:24 AM PDT

​Policia e Kosovës është njoftuar për një aksident trafiku që kishte ndodhur më 20 nëntor 2016 rreth orës 22:10 në rrugën magjistrale Gjilan-Ferizaj, në fshatin Budrikë e Epërme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pas një viti familja Malaj ia fal gjakun e djalit familjes Lufaj

Posted: 02 Nov 2016 06:12 AM PDT

Familja Malaj nga Strellci i Epërm i Deçanit, ka shtrirë dorën e pajtimit familjes Lufaj nga Strellci i Ulët i Deçanit, duke falur gjakun e djalit të tyre 9 vjeçar. Ylber Malaj, 9 vjeç, u vra aksidentalisht nga 19 vjeçari Donard Lufaj në qendër të fshatit Strellc i Epërm më 23 dhjetor të vitit 2015.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shokuese: Ja si zhvillohet prostitucioni në qendër të Prishtinës (Video)

Posted: 02 Nov 2016 06:11 AM PDT

Në mes të Prishtinës ushtrohet prostitucion.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çau kodrat, rrënoi shtëpi, pamje të frikshme të Italisë nga droni (Video)

Posted: 02 Nov 2016 06:06 AM PDT

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbyllet Jugohromi, deri në mesnatë shuhen të gjitha furrat

Posted: 02 Nov 2016 06:01 AM PDT

Udhëheqësia e Kombinatit "Jugohrom" të Tetovës ka vepruar pas vendimit të Inspektoratit Shtetëror për Mjedis Jetësor, i cili dje solli vendim që Kombinati t'i ndërpret të gjitha furrat për shkak të mosrespektimit të afatit të fundit për vendosjen e filtrave, i cili skadoi para dy ditëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Varri i menduar i Krishtit ruhet nga dy familje myslimane

Posted: 02 Nov 2016 06:01 AM PDT

Kisha e Shenjtë "Sepulchre" në qytetin e vjetër të Jerusalemit, është vendi më i shenjtë i krishterimit. Besohet që varri në gur në zemër të kësaj kishe është vendi ku kishte qëndruar trupi i Jezu Krishtit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: Emrat e Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu janë skalitur me shkronja të arta

Posted: 02 Nov 2016 06:01 AM PDT

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka përkujtuar 27 vjetorin e rënies heroike dy dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu. Ai ka thënë se ata të dy luftuan pa kompromis deri në sakrificën e skajshme të vetëmohimit për të çliruar atdheun, dhe për të krijuar një Kosovë të lirë dhe demokratike, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjendet e vdekur një grua në Prishtinë

Posted: 02 Nov 2016 05:57 AM PDT

Mëngjesin e së martës, Policia e Kosovës në rrugën "Nazim Gafurri" në Prishtinë, ka gjetur një grua pa shenja jete.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Forumi Kombëtar i Serbisë kritikon Listën Serbe për "Trepçën"

Posted: 02 Nov 2016 05:48 AM PDT

Anëtarët e Forumit kombëtar serb i kanë kritikuar ashpër deputetët e Listës Serbe për siç kanë vlerësuar ata "se nuk kanë bërë asgjë për të parandaluar konfiskimin e Trepçës".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I injektojnë fëmijët me heroinë për t’i vënë në gjumë, arrestohen (Foto)

Posted: 02 Nov 2016 05:34 AM PDT

Dy prindër janë arrestuar dhe akuzohen se i kanë injektuar tre fëmijë me heroinë, në mënyrë që t'i vinin në gjumë, në një shtëpi plot me gjilpëra droge dhe bajga miu.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rritet në 17 numri i të vdekurve nga zjarri në cisternë të naftës

Posted: 02 Nov 2016 05:21 AM PDT

Zjarrfikësit në Pakistan janë ende duke u munduar ta shuajnë zjarrin që ka kapluar një cisternë të naftës para një dite, me numrin e përgjithshëm të të vdekurve që ka shkuar në 17, ndërsa raportohet për 20 punëtorë të zhdukur, njoftojnë zyrtarët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 vjet me "Ujë Rugove", për të gjitha moshat (Video)

Posted: 02 Nov 2016 05:20 AM PDT

Korporata "Rugove" në 10-vjetorin e saj, erdhi me një fushatë dedikuar konsumatorëve të vet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova larg anëtarësimit në INTERPOL

Posted: 02 Nov 2016 05:01 AM PDT

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS), ka lansuar analizën me titull: "Nyja e Gordianit: Pengesat e Kosovës për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare të sigurisë - Rasti i INTERPOL-it".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E dhimbshme: Nëna i gjen vajzat 3 dhe 4-vjeçare të mbytura në pishinë (Video +16)

Posted: 02 Nov 2016 05:00 AM PDT

Një nënë është lënë zemërthyer pasi që dy vajzat e saj, të moshës tre dhe katërvjeçare, u gjeten nga vëllai i tyre pesëvjeçar pa shenja jete në pishinën e familjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Autoritetet turke lëshojnë urdhër arreste edhe për 137 akademikë të tjerë

Posted: 02 Nov 2016 04:44 AM PDT

Autoritetet turke kanë lëshuar sot urdhër arreste për 137 akademikë, për shkak të lidhjeve të tyre të dyshuara me klerikun mysliman, për të cilin Ankaraja thotë se e ka orkestruar tentim puçin ushtarak më 15 korrik, raporton CNN Turk.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rusët ia vënë drynin zyrës së Amnesty International në Moskë

Posted: 02 Nov 2016 04:35 AM PDT

Zyra e grupit për të drejtat e njeriut, Amnesty International, në Moskë është mbyllur zyrtarisht me dry nga autoritetet ruse gjatë natës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova nuk ka qasje në hiset e saj në Serbi

Posted: 02 Nov 2016 04:30 AM PDT

Rreth 179 prona të ndërmarrjeve shoqërore, të cilat administrohen nga Agjencia Kosovare e Privatizimit, gjenden në territorin e ish-Jugosllavisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto foto të vogëlushes me kancer do jua shkulin zemrën nga vendi (Foto)

Posted: 02 Nov 2016 04:27 AM PDT

Babai i katër fëmijëve, Andrew Brown, ka shpërndarë një foto prekëse të vajzës së tij të vogël, Hayley, që po lufton kancerin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Punëtori për menaxhimin e krizës me emigrantët në Maqedoni

Posted: 02 Nov 2016 04:16 AM PDT

Drejtori i Qendrës për menaxhim me kriza në Maqedoni Agron Buxhaku hapi sot fazën e dytë të punëtorisë për trajnimin e punonjësve në QMK për menaxhimin e fluksit me emigrantët, koordinimin dhe menaxhimin me kampin për emigrantët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kelmendi: Duhet harmonizim i plotë i sistemit të arsimit me tregun e punës

Posted: 02 Nov 2016 04:03 AM PDT

Zëvendëskryeministri i sapoemëruar i Kosovës, Ramiz Kelmendi, i ka dedikuar paraqitjen e parë publike çështjes së arsimit dhe punësimit në Kosovë. Ai tha se çështja e mosharmonizimit të plotë të sistemit të arsimit me tregun e punës nuk është problem i ri dhe as që është problem i vetëm i Kosovës, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një gazetar vritet në çdo pesë ditë

Posted: 02 Nov 2016 04:00 AM PDT

Agjencia e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, ka raportuar sot se një gazetar vritet në çdo pesë ditë për shkak të punës që e kryejnë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Banka Ekonomike nënshkruan marrëveshjen e garancisë me Fondin Kosovar për Garanci Kreditore

Posted: 02 Nov 2016 04:00 AM PDT

Banka Ekonomike dhe Fondi Kosovar për Garanci Kreditore nënshkruan marrëveshjen për garancinë kreditore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kriminaliteti në Kosovë në rritje, shkaktar papunësia e lartë

Posted: 02 Nov 2016 03:59 AM PDT

Shkalla e lartë e papunësisë në Kosovë vlerësohet si një prej faktorëve që ndikon në rritjen e veprave kriminale dhe shfaqjen e dukurive tjera negative.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bastiset xhamia, arrestohet imami që bëri thirrje për vrasjen e atyre që nuk shkojnë në xhami

Posted: 02 Nov 2016 03:53 AM PDT

Policia zvicerane e ka bastisur sot një xhami në veri të qytetit Winterthur, si dhe ka arrestuar tetë njerëz, përfshirë dhe një imam, i cili dyshohet se ka bërë thirrje për vrasjen e myslimanëve që refusojnë të shkojnë për t'u falur në xhami, njofton Zyra e Prokurorit të Zvicrës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj shkon për vizitë te shtëpia e Nehat Thaqit (FOTO)

Posted: 02 Nov 2016 03:44 AM PDT

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka takuar drejtorin e Policisë së Rajonit të Mitrovicës, Nehat Thaqin. Haradinaj shpreson që askuj të mos i përsëritet fati i Thaqit, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Është martuar 14-vjeçarja nga Kumanova që u paraqit si e zhdukur

Posted: 02 Nov 2016 03:43 AM PDT

K[to ditë në raportin e Ministrisë së Punëve të Mbrendëshme qëndronte se është zhdukur një vajzë 14 vjeçe nga Kumanova. Por, pas gjithë kësaj drame të zhdukjes së 14-vjeçares qëndron një martesë, shkruan Flaka.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulm në SHBA: Vriten 2 policë

Posted: 02 Nov 2016 03:40 AM PDT

Dy oficerë të policisë janë vrarë në dy pritje të ndara nga të shtënat me armë, afër Des Moines, Iowa, thonë autoritetet amerikane.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjenden dy bomba në afërsi të zyrës së kryeministrit serb (Video LIVE)

Posted: 02 Nov 2016 03:35 AM PDT

Sot rreth orës 10 të mëngjesit është evakuar qendra "Air Serbia" për shkak të dyshimit se janë gjetur dy bomba. Kjo ndërtesë gjendet në afërsi të zyrës së kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rasti “Kumanova”: Gjykimi i Komandant Sulës me dyer të mbyllura

Posted: 02 Nov 2016 03:29 AM PDT

Seanca e sotme për gjykimin e Sulejman Osmanit, pjesëtar i "grupit të armatosur të Kumanovës", ka nisur me dyer të mbyllura për opinionin, raporton Portalb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :