Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Delawie për Deharin: Vdekjet në burg shqetësuese, mirëpres përfshirjen e vëzhguesve të pavarur në hetime” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Delawie për Deharin: Vdekjet në burg shqetësuese, mirëpres përfshirjen e vëzhguesve të pavarur në hetime” plus 44 more


Delawie për Deharin: Vdekjet në burg shqetësuese, mirëpres përfshirjen e vëzhguesve të pavarur në hetime

Posted: 08 Nov 2016 07:35 AM PST

Ambasadori amerikan, Greg Delawie për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, i cili ndërroi jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren, ka thënë se është me rëndësi që të sigurohen faktet e duhura

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

"Terr informativ" për të arrestuarit për terrorizëm, hetimet: Kanë folur me ISIS-in

Posted: 08 Nov 2016 07:36 AM PST

Antiterrori dhe Shërbimi Informativ duket se janë të alarmuar pak ditë para ndeshjes Shqipëri-Izrael, për shkak të komunikimeve të zhvilluara në telefon mes katër të arrestuarve dhe disa personave aktivë në Siri, si të përfshirë në organizatën terroriste ISIS.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Varroset Astrit Dehari, Vetëvendosje vdekjen e cilëson si vrasje e jo vetëvrasje

Posted: 08 Nov 2016 05:58 AM PST

Trupi i pajetë i Astrit Deharit është varrosur në fshatin Zllatar afër Matiqanit. Dehari po prehet pranë varrit të vëllait të tij, Arbnor Deharit, i cili u vetëvra para dy viteve. Në ceremoninë e varrimit të aktivistit të ndjerë të Lëvizjes "Vetëvendosje" morën pjesë me qindra qytetarë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trump: Kam humbur shumë kohë, energji dhe para...

Posted: 08 Nov 2016 06:35 AM PST

Kandidati republikan për president të SHBA-së, Donald Trump ka habitur me deklaratën e tij për atë se si do ta konsideronte kohën që e ka harxhuar për të garuar për president, nëse sot nuk ia del të fitojë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Mediat katalunase kritikojnë ashpër Ronaldon

Posted: 08 Nov 2016 06:10 AM PST

Mediat katalunase po e sulmojnë në çdo mënyrë Cristiano Ronaldon, i cili dje zgjati kontratën me Real Madridin deri në vitin 2021

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lumezi kërkon nga OSBE'ja tranjime për prokurorët

Posted: 08 Nov 2016 07:25 AM PST

Kryeprokurori i Kosovës, Aleksandër Lumezi priti sot në takim njohës ambasadorin e ri të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu me të cilin bisedoi për bashkëpunimin e prokurorisë me këtë institucion, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohen dy gra, po protestonin të zhveshura në zonën elektorale të Trumpit (Video +16)

Posted: 08 Nov 2016 07:16 AM PST

Dy gra të zhveshura sipër, janë arrestuar para pak çastesh në zonën elektorale të Donald Trumpit në Midtown.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

VV kërkon lirimin e aktivistëve Atdhe Arifi dhe Egzon Haliti thonë se po terrorizohen në Burgun e Lipjanit

Posted: 08 Nov 2016 07:15 AM PST

Lëvizja Vetëvendosje me anë të një komunikate për media kanë kërkuar lirimin e të dyshuarit për sulmet ndaj Kuvendit, aktivisti Atdhe Arifi. Sipas Vetëvendosjes, Atdhe Arifi po terrorizohet psiqikisht nga autoritetet e burgut të Lipjanit, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja kush nga PDK do të ulet në Parlament në vend të Demakut dhe Kelmendit

Posted: 08 Nov 2016 06:56 AM PST

Deputetin e Partisë Demokratike të Kosovës, Fadil Demaku, pas dorëheqjes së tij, do ta zëvendësojë Nehat Baftiu.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edhe një shqiptare po kandidon në Kongresin Amerikan (FOTO)

Posted: 08 Nov 2016 06:38 AM PST

Në zgjedhjet presidenciale të Amerikës që po mbahen ditën e sotme po kandidon për kongresmene edhe një vajzë me origjinë shqiptare. Suzana Shkreli është kandidate në distriktin e 8 të Miçiganit nga radhët e Halary Clinton, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu u bën thirrje Hillary Clinton amerikanëve të dalin në zgjedhje (Video)

Posted: 08 Nov 2016 06:37 AM PST

Kandidatja demokrate për presidente të SHBA-së, Hillary Clinton, bashkë me këshilltarët e saj dhe njerëzit që kanë punuar tash e sa kohë në fushatën e saj presidenciale, kanë realizuar një video mjaft kreative

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Erë me shpejtësi prej 90 km në orë në Maqedoninë jugore

Posted: 08 Nov 2016 06:37 AM PST

Erë e përforcuar jugore me shpejtësi prej rreth 90 kilometra në orë i kaploi sot Pellagoninë dhe rajonin e Shtipit. kumtoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike e Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prizren: Arrestohen nga Policia katër persona

Posted: 08 Nov 2016 06:33 AM PST

Katër persona janë arrestuar sot pas bastisjeve të kryera në Suharekë dhe Rahovec.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Identifikohet terroristi që bashkërendoi nga Siria sulmet në Paris dhe Bruksel

Posted: 08 Nov 2016 06:24 AM PST

Hetuesit francezë e kanë identifikuar anëtarin e ISIS-it, i cili besohet se i ka bashkërenduar nga Siria sulmet terroriste në Paris dhe Bruksel.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Boris Johnson të enjten vjen në Kosovë

Posted: 08 Nov 2016 06:22 AM PST

Sekretari i Shtetit për Punë të Jashtme i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, do të vizitojë të enjten shtetin e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nesër raporti i KE-së për Maqedoninë, pritet rekomandim i ri i kushtëzuar

Posted: 08 Nov 2016 06:17 AM PST

Komisioni Evropian nesër do t'i publikojë raportet më të reja të progresit për vendet-kandidate për anëtarësim në Bashkimin Evropian në procesin e zgjerimit, me ç'rast Republika e Maqedonisë, si dhe shtatë herë më parë, e pret rekomandimin e ri për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në BE.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pedofili maqedonas 59-vjeçar ka përdhunuar vajzën 6-vjeçe

Posted: 08 Nov 2016 05:58 AM PST

Dje në stacionin policor në Sveti Nikole nga ana e prindërve është lajmëruar se ndaj vajzës së tyre 6-vjeçare nga një fshat i Sveti Nikoles është kryer përdhunim gjatë muajit tetor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: Demarkacioni nuk ka ndikuar në marrëdhëniet e mira me Malin e Zi

Posted: 08 Nov 2016 05:57 AM PST

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në një takim që ka zhvilluar sot me ambasadorin e Malit të Zi, Ferhat Dinosha, ka thënë se çështja e demarkacionit me Malin e Zi nuk ka ndikuar në marrëdhëniet e mira ndërfqinjësore. Ai vuri theksin se këto marrëdhënie duhet të forcohen edhe më tepër me anë të projekteve bilaterale, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Babai i Astrit Deharit i jep lamtumirën e fundit djalit të vet (Video)

Posted: 08 Nov 2016 05:57 AM PST

Babai i Astrit Deharit i dha lamtumirën e fundit djalit të tij, në ceremoninë e varrimit në Zllatar të Prishtinës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hillary Clinton flet pasi hedh votën

Posted: 08 Nov 2016 05:56 AM PST

Kandidatja demokrate për presidente të SHBA-së, Hillary Clinton, ka folur gjersa i ka përshëndetur simpatizantët pasi doli nga qendra e votimit ku hodhi votën në zgjedhjet presidenciale 2016.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ahmeti përlotet gjatë fjalimit për Astrit Deharin (Video)

Posted: 08 Nov 2016 05:47 AM PST

Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë ceremonisë së varrimit të Astrit Deharit, iu drejtua masës me fjalimin e tij për të ndjerin Astrit Dehari.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Albin Kurti e shpalli të vrarë Astrit Deharin, para se të dalë raporti i autopsisë (VIDEO)

Posted: 08 Nov 2016 05:45 AM PST

Ish-lideri i Lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurti, edhe një herë ka potencuar se Astrit Dehari është vrarë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren. Kurti gjatë ceremonisë së varrimit ka thënë se shteti inskenoi një vrasje të papërsosur në rastin e vdekjes së Deharit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj bisedon me Thaçin për zgjedhjet në Maqedoni

Posted: 08 Nov 2016 05:45 AM PST

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim, kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Holdingu turk Limak paralajmëron fillimin e investimit 250 milionë euro në Shkup

Posted: 08 Nov 2016 05:42 AM PST

Deri në fund të vitit kompania turke Limak holding pret që t'i marrë lejet e nevojshme për realizim të investimit në vlerë prej 250 milionë euro, raporton agjencia e lajmeve MIA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E frikshme: Shembet rruga në qendër të qytetit në Japoni (Video/Foto +16)

Posted: 08 Nov 2016 05:42 AM PST

Pjesë të një rrugë kryesore në zemër të një qyteti të madh në jug të Japonisë janë shembur sot, duke krijuar kështu një vrimë të madhe dhe duke i lënë banorët pa rrymë, ujë dhe furnizim me gaz.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

SHBA, gjithmonë me shqiptarët

Posted: 08 Nov 2016 05:38 AM PST

Politika e Jashtme e Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të jetë koherente ndaj Kosovës, pavarësisht nëse në krye të Shtëpisë së Bardhës do të vijë kandidatja demokrate Hillary Clinton apo ai republikan Donald Trump.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse Isa Mustafa nuk tregoi që e takoi dje prokurorin Schwendiman?

Posted: 08 Nov 2016 05:33 AM PST

Prokurori i specializuar, David Schwendiman, i cili ka dy ditë që po qëndron për vizitë në Kosovë, për takime me autoritetet kosovare, ka takuar dje edhe kryeministrin Isa Mustafa. Por, shefi i Qeverisë së Kosovës, edhe pse autoriteti kryesor ekzekutiv në vend, nuk ka folur fare për këtë takim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Izraeli bllokon anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Posted: 08 Nov 2016 05:29 AM PST

Bashkë me Kosovën është bllokuar edhe kërkesa e Palestinës dhe Ishujve Solomon. Ndërkohë Ministria e Jashtme e Izraelit i është gëzuar këtij triumfi diplomatik sidomos për shkak të bllokimit të Palestinës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dhuna ndaj 2-vjeçarit, çerdhja në Çair kërkon zbardhjen e rastit (FOTO)

Posted: 08 Nov 2016 05:26 AM PST

Pas heshtjes disaditore çerdhja "Fidani" në Çair të Shkupit është prononcuar me shkrim për rastin e fëmijës dyvjeçar, për të cilin babai pretendon se është dhunuar nga edukatoret e çerdhes javën e kaluar. Në reagimin e drejtorisë së çerdhes është theksuar se nëse konstatohet fajësi për dhunën ndaj 2 vjeçarit, atëherë përgjegjësia do të jetë e pashmangshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nis ceremonia e varrimit të Astrit Deharit në Zllatar të Prishtinës (VIDEO +FOTO)

Posted: 08 Nov 2016 05:24 AM PST

Arkivoli me trupin e pajetë të Astrit Deharit, para pak minutash është sjellë në varrezat e fshati Zllatar afër Matiqanit, ku edhe do të bëhet ceremonia e varrimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Punëtorët e Jugohromit kërkojnë zgjidhje afatgjatë

Posted: 08 Nov 2016 05:10 AM PST

Punëtorët e Jugohromit të Jegunovcës së Tetovës nuk pajtohen me vendimin e marrë nga drejtoria e kombinatit për pushim të detyrueshëm njëmujor, edhe atë me vetëm 70 për qind të rrogës, për shkak të mbylljes. Punëtorët kanë paralajmëruar se brenda javës do të nisin protestat me bllokimin e magjistrales Tetovë-Shkup.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Voton Hillary Clinton (Foto)

Posted: 08 Nov 2016 05:08 AM PST

Kandidatja demokrate për presidente të SHBA-së, Hillary Clinton, sapo ka votuar në zgjedhjet presidenciale 2016.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në këto lokalitete ka vërshime në Komunën e Podujevës

Posted: 08 Nov 2016 05:07 AM PST

Reshjet e pandërprera të shiut në Komunën e Podujevës, kanë shkaktuar vërshime në disa lokalitete, si pasojë e daljes së lumenjve nga shtrati dhe bllokimi i kanalizimeve atmosferike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kapet grupi i maqedonasve që ka klonuar karta krediti

Posted: 08 Nov 2016 05:01 AM PST

Pesë shtetas të Maqedonisë nga Manastiri dhe Prilepi janë të dyshuar se kanë klonuar karta pagesore në bankomante, gjegjësisht kanë vendosur aparate për lexim të të dhënave që më vonë i kanë përdorur për përpunim të kartave të rrejshme që janë përdorur në Maqedoni dhe jashtë shtetit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti Thaçi ngushëllon familjen Dehari

Posted: 08 Nov 2016 04:58 AM PST

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një telegrami i ka shprehur ngushëllime familjes Dehari për ndarjen tragjike nga jeta e të birit të tyre, Astrit Deharit. Këtë për "Telegrafin" e ka konfirmuar edhe zyra për media e presidentit Thaçi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia dështon ta pengojë anëtarësimin dhe pjesëmarrjen e Kosovës në Konventën e Hagës

Posted: 08 Nov 2016 04:52 AM PST

Zyra për Komunikim Publik e Ministrisë së Punëve të Brendshme bën të ditur se Republika e Kosovës është anëtarësuar në Konventën e Hagës (Konventa e Apostiles) dhe ka marrë zyrtarisht pjesë në takimin e katërt. Pjesëmarrja e Kosovës si shtet i pavarur në këto punime është kundërshtuar nga Serbia, Rusia, Argjentina, Rumania, Sllovakia dhe Kina, por megjithatë Kosova ka arritur të marrë pjesë në cilësinë e një shteti të pavarur, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Astriti po varroset pranë varrit të vëllait të tij, Arbnor Deharit (Foto)

Posted: 08 Nov 2016 04:52 AM PST

Pas marshit që u bë në shesh të kryeqytetit, homazheve ku morën pjesë qindra njerëz, trupi i Astrit Deharit u dërgua të varroset në fshatin Zllatar afër Matiqanit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Homazhe për Astrit Deharin edhe në Tetovë (FOTO)

Posted: 08 Nov 2016 04:47 AM PST

Edhe në Tetovë do të organizohen homazhe për aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari i cili vdiq në burgun e Prizrenit, njofton Telegrafi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Beteja "qesharake" e ISIS-it (Video)

Posted: 08 Nov 2016 04:40 AM PST

Kjo video tregon se sa të papërgatitur dhe qesharakë janë anëtarët e ISIS-it.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hyseni fjalim në Asamblenë e INTERPOL-it, Kosova ka mundësi të aplikojë për anëtarësim vitin e ardhshëm

Posted: 08 Nov 2016 04:28 AM PST

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, me ftesë të drejtorit ekzekutiv të INTERPOL-it, po merr pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme, të 85-të të INTERPOL-it, e cila po i zhvillon punimet në Bali të Indonezisë, i është drejtuar sot kësaj asambleje me një fjalë rasti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zv. ministri Frrokaj takon ambasadorin slloven

Posted: 08 Nov 2016 04:25 AM PST

Sot zv.ministri i Ministrisë së Diasporës, Janez Frrokaj, u takua me ambasadorin e Sllovenisë, Miljan Majhen.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gazeta ruse: Clinton do ta rrethojë Rusinë me bomba nukleare (Video)

Posted: 08 Nov 2016 04:20 AM PST

Një gazetë ruse ia ka dedikuar një artikull të tërë zgjedhjeve që po mbahen në SHBA për president të vendit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ISIS-i rrëmben mbi 200 persona në Mosul

Posted: 08 Nov 2016 03:57 AM PST

Luftëtarët e Shtetit Islamik (ISIS) i kanë rrëmbyer 295 ish anëtarë të Forcave të Sigurisë të Irakut, afër Mosulit dhe i kanë detyruar 1.500 familje që të tërhiqen bashkë me ta nga qyteti Hammam al Alil.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: BE po na mban padrejtësisht të izoluar

Posted: 08 Nov 2016 03:53 AM PST

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Kroacisë, Marija Kapitanoviq, me të cilën diskutoi për marrëdhëniet midis dy vendeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrahje masive në Isniq të Deçanit

Posted: 08 Nov 2016 03:45 AM PST

Pesë persona janë rrahur në mes vete në fshatin Isniq të Deçanit, ka njoftuar policia. Të njëjtit gjatë përleshjes kanë përdorur edhe mjetet të forta. Të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar në trajtim mjekësor. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :