Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Edi Rama nxit median e tij të ofendojë kosovarët: Performancë skandaloze në Portokalli (Video)” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Edi Rama nxit median e tij të ofendojë kosovarët: Performancë skandaloze në Portokalli (Video)” plus 44 more


Edi Rama nxit median e tij të ofendojë kosovarët: Performancë skandaloze në Portokalli (Video)

Posted: 10 Nov 2016 06:53 AM PST

Nuk është kurrfarë suksesi që Sokol Balla është i deleguari i Edi Ramës në televizionin Top Channel

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërhiqet përkohësisht nga tregu djathi Gorgonzola

Posted: 10 Nov 2016 07:05 AM PST

Tërhiqet përkohësisht nga tregu djathi Gorgonzola. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reshjet e ditëve të fundit kanë mundur të shkaktojnë shpërthim në KEK (Foto)

Posted: 10 Nov 2016 06:49 AM PST

Reshjet e dendura të shiut që ranë në vend, mesnatën mes të martës dhe të mërkurën, kanë mundur të jenë fatale për Korporatën Energjetike të Kosovës dhe punëtoret e saj. Vërshimet që u shkaktuan në Obiliq kishin arritur të depërtonin dhe në zonën e Termocentralit "Kosova A". Depot dhe stacioni i naftës ishin mbushur me ujë, por fatmirësisht vërshimet nuk patën kontakt me ndonjë elektromotor apo dollap me aparaturë energjetike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Johnson i premton ndihmë Kosovës për anëtarësim në BE - aty ku nuk do të jetë Mbretëria e Bashkuar

Posted: 10 Nov 2016 07:27 AM PST

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka zhvilluar një takim bilateral me Ministrin e Punëve të Jashtme të Britanisë, Boris Johnson.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tronditet Barcelona, largohet Enrique? (Foto)

Posted: 10 Nov 2016 05:57 AM PST

Barcelona mund të mbetet pa Luis Enriquen në fund të sezonit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Britanikët me projekt për t'i bërë më të përgjegjshme partitë kosovare (Foto)

Posted: 10 Nov 2016 07:38 AM PST

Ministri i Punëve të Jashtme, Boris Johnson dhe Fondacioni për Demokraci, "Westminster" në bashkëpunim me Ambasadën e Britanisë, kanë nisur një projekt për të mbështetur zhvillimin e partive politike në Kosovë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ISIS-i i përdorët fëmijët për t’i ekzekutuar dy të burgosur, e kërcënon Putinin (Video +16)

Posted: 10 Nov 2016 07:38 AM PST

Një video tronditëse, që raportohet se është publikuar nga Shteti Islamik (ISIS), shfaq dy djem të vegjël duke i ekzekutuar dy spiunë dhe paralajmëruar presidentin rus, Vladimir Putin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Germin lansoi platformën interaktive për diasporën

Posted: 10 Nov 2016 07:29 AM PST

Pas tri viteve të themelimit të platformës Kosovo Diaspora, organizata jo-qeveritare Germin, së bashku me organizata partnere në diasporë, ka ndërmarrë nismën për të filluar Dialogun e Strukturuar për të Drejta të Diasporës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova fokuson bashkëpunimin ekonomik me Suedinë

Posted: 10 Nov 2016 07:25 AM PST

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim zyrtar një delegacion nga Ministria për Punë të Jashtme e Suedisë me në krye Drejtorin Gjeneral për Zhvillim të Bashkëpunimit Ndërkombëtar, Johannes Oljelund, njofton MPJ.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NISMA vizitë familjes Dehari, Krasniqi thotë se vdekja e Astritit na ka goditur (Foto)

Posted: 10 Nov 2016 07:24 AM PST

Kryetari i Këshillit Kombëtar i NISMA për Kosovën, Jakup Krasniqi, bashkë me kryetarin e NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, sekretarin e NISMA's, Bilall Sherifi, deputetë dhe anëtarë të kryesisë së NISMA's, sot kanë vizituar familjen Dehari, për t'ju shprehur ngushëllime për vdekjen tragjike të djalit të tyre, Astrit Deharit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Assad: Jam i gatshëm të bashkëpunoj me Trumpin

Posted: 10 Nov 2016 07:20 AM PST

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, është i gatshëm të bashkëpunojë me presidentin e sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, kështu ka thënë këshilltari i Assadit, Bothaina Shaaban.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri: Serbia po e bllokon kodin telefonik për Kosovën

Posted: 10 Nov 2016 07:18 AM PST

Ministrja për Dialog e Qeverisë së Kosovës, Edita Tahiri, ka pritur sot në takim delegacionin nga Ministria e Punëve të Jashtme e Suedisë, të kryesuar nga Johannes Oljelund, Drejtor i Përgjithshëm për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar në këtë Ministri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të rinjtë maqedonas me ueb-faqet propaganduese për Trump nuk besojnë se kanë ndikuar në zgjedhje

Posted: 10 Nov 2016 07:17 AM PST

Maqedonasit e rinj nga Velesi, të cilët përhapën qindra ueb faqe në favor të presidentit të sapoemëruar amerikan Donald Trump, thonë se nuk mendojnë se "portalet" e tyre kanë pasur ndikim në epilogun final të rezultateve. Një pjesë e këtyre ueb-faqeve ose nuk ekzistojnë ose tanimë me muaj të tërë nuk kanë publikuar asgjë, shkruan agjencia Meta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Finlanda bëhet vendi i parë në botë që i largon lëndët shkollore

Posted: 10 Nov 2016 07:08 AM PST

Sistemi i arsimit në Finlandë konsiderohet të jetë njëri nga më të mirët në botë. Megjithatë, autoritetet atje kanë vendosur të bëjnë një revolucion të vërtetë në sistemin e tyre shkollor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Komuna e Gjilanit realizoi projekte milionëshe në fushën e arsimit

Posted: 10 Nov 2016 07:06 AM PST

Gjatë një konference për media U.D në Drejtorinë e Arsimit në Gjilan, Shqipe Kastrati Haziri, ka bërë të ditur se gjatë vitit 2016 projektet në arsim kanë pasur vlerë milionëshe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Marshi solidarizues për Astrit Deharin në Kumanovë (FOTO+VIDEO)

Posted: 10 Nov 2016 07:05 AM PST

Me moton "Një lule për Astrit Deharin", sot në Kumanovë u mbajt marsh protestues për të kërkuar drejtësi për vdekjen misterioze të aktivistit të Vetëvendosjes Astrit Dehari. Në marshin protestues morën pjesë dhjetëra qytetarë dhe të afërm të Astritit, raporton Alsat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zyra e BE'së publikon agjendën e Hahn, nesër takohet me të gjithë krerët politikë (Dokument)

Posted: 10 Nov 2016 07:03 AM PST

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka publikuar agjendën e vizitës që do të zhvillojë nesër Komisioneri për Politika Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit Johannes Hahn.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

15 aksidente përfunduan dje me persona të lënduar, policia shqiptoi mbi 700 gjoba

Posted: 10 Nov 2016 06:50 AM PST

Nga raporti i fundit i policisë, është bërë e ditur se dje kanë ndodhur gjithsej 57 aksidente, ku 15 prej tyre përfunduan me persona të lënduar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Daçiq thotë se Donald Trump do të shkojë në Serbi

Posted: 10 Nov 2016 06:48 AM PST

Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Ivica Daçiq ka thënë për "Blic.rs" se Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump mund ta vizitojë Serbinë, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrahje në Prishtinë, lëndohet një person, shoqërohen në polici dy të tjerë (Foto)

Posted: 10 Nov 2016 06:46 AM PST

Një rrahje në mes të disa personave ka ndodhur rreth orës 16:00 tek objekti i nënkalimit në Prishtinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kapet marihuanë në vlerë 1 milion euro, arrestohen dy shtetas të Maqedonisë, një i Kosovës dhe një i Shqipërisë

Posted: 10 Nov 2016 06:44 AM PST

Janë arrestuar katër persona dhe janë konfiskuar mbi 108 kilogramë marihuanë me vlerë tregu prej rreth 1.000.000 euro, me çka është prerë kanali ndërkombëtar i tregtisë së palejuar, informoi sot drejtori i Byrosë maqedonase për siguri publike, Mitko Çavkov.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Turqia dhe SHBA-ja – miqtë e rinj më të mirë?

Posted: 10 Nov 2016 06:35 AM PST

Politikanët turq u treguan të shpejtë për të mirëpritur zgjedhjen e Donald Trumpit president të ardhshëm të SHBA-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BDI publikon bartësit e listave për deputetë (Foto)

Posted: 10 Nov 2016 06:28 AM PST

Këshilli i përgjithshëm i Bashkimit Demokratik për Integrim miratoi unanimisht propozimin e Kryesisë për listën e kandidatëve për deputetë me emrat e bartësve si vijon:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MFSK blen lule, shpenzojnë 5 mijë euro

Posted: 10 Nov 2016 06:17 AM PST

Ministria e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, do t'i shpenzojë nga buxheti i saj rreth 4 mijë e 790 euro për furnizim me buqeta lules dhe kurora për nevojat e MFSK'së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmet i ri me intensitet 4-5 ballë regjistrohet në Maqedoni

Posted: 10 Nov 2016 06:09 AM PST

Një tërmet prej katër deri në 5 ballë ka goditur juglindjen e Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Amerikanët e “djegin” Trump-in (Foto)

Posted: 10 Nov 2016 05:58 AM PST

Protesta masive kanë filluar në gjithë SHBA-në. Por, ajo më e dhunshmja po zhvillohet në Los Angeles të California-s.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto janë vendet ku edhe legalisht mund ta përdorni marijuanën në SHBA (Foto)

Posted: 10 Nov 2016 05:55 AM PST

Përveç votimit për ta zgjedhur presidentin e ri të martën, mijëra amerikanë votuar edhe për ta legalizuar marijuanën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Frika nga sulmet terroriste, ndalohet fluturimi mbi ndërtesën ku jeton Trump (Foto)

Posted: 10 Nov 2016 05:52 AM PST

Donald Trump është duke marrë masa masive sigurie, dhe ka ndaluar fluturimet mbi ndërtesën ku ai jeton e punon në New York, për të mos rënë viktimë e aeroplanëve të terroristëve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi nuk ishte në Kosovë për Apostolovën, kthehet për ministrin britanik

Posted: 10 Nov 2016 05:43 AM PST

Zyrtarë nga Zyra e Presidentit kanë folur për mosmbajtjen e takimit të Thaçit me shefen e zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, i planifikuar për sot në orën 11:30, për shkaqe të mosndodhjes së presidentit Thaçi në Kosovë, deri në mesditë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dy shtetas të Shqipërisë sulmojnë zyrtarët policorë në Fushë-Kosovë

Posted: 10 Nov 2016 05:43 AM PST

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar në Fushë-Kosovë dy shtetas të Shqipërisë, të cilët kanë sulmuar zyrtarët policorë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pacolli për Trump: Perëndimi preferon biznesmenët, do t’i fitoja presidencialet në Kosovë

Posted: 10 Nov 2016 05:40 AM PST

Presidenti i AKR-së dhe biznesmeni, Behgjet Pacolli, duke komentuar zgjedhjen e Donald Trump-it për President të SHBA-ve, po thotë se sikur edhe Kosova të lejonte zgjedhjen direkte të presidentit, atëherë ai do të ishte fitues bindshëm.  

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trump ka mohuar, por rusët insistojnë se kishin kontakte me të gjatë fushatës

Posted: 10 Nov 2016 05:35 AM PST

Zyrtarë qeveritarë rusë kishin kontakte me ekipin e tashmë Presidentit amerikan, Donald Trump, ka thënë një zyrtar i lartë diplomatik rus.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mijëra anti-Trump pushtojnë Amerikën (Video)

Posted: 10 Nov 2016 05:35 AM PST

Mijëra protestues anti-Trump tashmë kanë dalë në rrugët e vendeve më të mëdha në SHBA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryeparlamentari thotë se lajmin e mirë për vizat do ta sjellë Lunacek

Posted: 10 Nov 2016 05:32 AM PST

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka pritur në një takim raportuesen për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meksika ia bën me dije Trumpit, s’paguajmë për ndërtimin e murit kufitar

Posted: 10 Nov 2016 05:32 AM PST

Ministrja e Jashtme e Meksikës, Claudia Ruiz Masseiu, ia ka bërë të qartë presidentit të sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, se qeveria e vendit të vet nuk do të paguajë për ndërtimin e murit përgjatë kufirit amerikan me Meksikën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mitrovicë: Arrestohen dy persona

Posted: 10 Nov 2016 05:28 AM PST

Policia e Kosovës nga rajoni i Mitrovicës, gjatë ditës së djeshme ka arrestuar dy persona.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet hajni i telefonave në Lipjan

Posted: 10 Nov 2016 05:24 AM PST

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në qytetin e Lipjanit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vërshimet e shiut shkaktuan dëme edhe në Has (Video)

Posted: 10 Nov 2016 05:14 AM PST

Ura e fshatit Dedaj në Has është dëmtuar për shkak të vërshimeve të shiut, që ndodhën dy ditët e fundit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

FBI vjen në Kosovë

Posted: 10 Nov 2016 05:14 AM PST

Në Kosovë po qëndron një delegacion nga FBI-ja.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj thotë se zgjedhjet e parakohshme sjellin rritjen e ekonomisë

Posted: 10 Nov 2016 05:11 AM PST

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kërkuar që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme për arsyen se Raporti i Progresit i Bashkimit Evropian (BE) është negativ për Kosovën. Sipas tij, zgjedhjet janë një mundësi që të rritet ekonomia e Kosovës, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

SHBA: Vdes njëri nga policët e plagosur, sulmuesi ende në arrati (Video)

Posted: 10 Nov 2016 05:10 AM PST

Ka vdekur njëri nga oficerët e qëlluar me armë në një sulm sot në SHBA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje kërkon ndaljen e hetimeve për Astrit Deharin

Posted: 10 Nov 2016 04:58 AM PST

Lëvizja "Vetëvendosje" dyshon se hetimet për vdekjen e Astrit Deharit janë të drejta dhe transparente, kështu u tha sot në një konferencë për media.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BE-ja i kërkon Trump-it ta bëjë të qartë qëndrimin që ka rreth tregtisë së lirë, ndryshimeve klimatike dhe NATO-s

Posted: 10 Nov 2016 04:57 AM PST

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, i ka bërë thirrje sot Donald Trumpit që të qartësojë qëndrimin që ka për cështjet, si marrëveshja për tregti globale, politikat për ndyshime klimatike dhe marrëdhëniet e SHBA-së me aleatët e NATO-s, pas fitores në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pas rreshjeve ISHP apel publik kosovarëve: Vlojeni ujin para se ta pini

Posted: 10 Nov 2016 04:56 AM PST

Instituti i Shëndetit Publik në vendet e vërshuara rekomandon vlim të ujit të puseve për pirje para përdorimit. Uji për pirje i puseve në vendet e vërshuara nga reshjet intensive në Kosovë sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike nuk duhet të pihet pa u vluar në 100 gradë celsius për së paku 10 minuta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Është parandaluar sulm terrorist në Maqedoni, një nga dy të dyshuarit ndodhet në Kosovë

Posted: 10 Nov 2016 04:52 AM PST

Ministria e Punëve të Brendshme ka parandaluar sulm terrorist në Maqedoni, njoftoi sot drejtori i Byrosë për Siguri Publike (BSP), Mitko Çavkov, raporton Portalb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :