Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Ekskluzive: Këtë deklaratë të Presidentit Trump pro Kosovës nuk e keni dëgjuar asnjëherë (VIDEO)” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Ekskluzive: Këtë deklaratë të Presidentit Trump pro Kosovës nuk e keni dëgjuar asnjëherë (VIDEO)” plus 44 more


Ekskluzive: Këtë deklaratë të Presidentit Trump pro Kosovës nuk e keni dëgjuar asnjëherë (VIDEO)

Posted: 09 Nov 2016 06:24 AM PST

Kosovarët duket se janë frikësuar pa arsye se Presidenti i porsazgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është kundër Kosovës. Express sjell një deklaratë të tij dhënë për Larry King në vitin 99, e ku ai kërkon të ndërhyhet me trupa tokësorë për t'i dhënë fund luftës në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Progres – Raporti, Meta: Rezultat i angazhimeve të të gjithë faktorëve, vettingu nis së afërmi

Posted: 09 Nov 2016 06:58 AM PST

Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin i dorëzoi kreut të Kuvendit Ilir Meta progres – raportin e KE-së për Shqipërinë, aty ku miratohet hapja e negociatave për anëtarësimin në BE, por me disa kushte.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rama gënjen -Trump nuk ka folur keq për Kosovën (VIDEO)

Posted: 09 Nov 2016 07:07 AM PST

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, duke u arsyetuar sot në Tiranë për deklaratat që kishte bërë kundër Trump, ka thënë se ishte prekur që ai ka folur kundër Kosovës. Por, e vërteta është se Trump nuk ka bërë ndonjë deklaratë kundër Kosovës. Rama ose gënjen ose është i keqinformuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Raporti i BE’së: Numri i të dënuarve për korrupsion i ulët (Dokument)

Posted: 09 Nov 2016 07:33 AM PST

Kosova duhet të vazhdojë luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, ndonëse ka progres krahasuar me vitin paraprak. Ndërsa, në përgjithësi sistemi i drejtësisë në Kosovë është i ngadalshëm dhe ende i pa përmbushur. Kështu vlerëson raporti i Progresit për Kosovën i Komisionit Europian. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

IPKO me pakon e re që ofron internet në mobil pa limit në Kosovë, 5GB internet për rajon dhe 200 MB për Evropë dhe SHBA

Posted: 09 Nov 2016 05:36 AM PST

Të bërit biznes po ndryshon edhe në Kosovë, ndërkaq IPKO po i përshtatet trendeve të reja të biznesit me pako kushtuar përdoruesve që duan komunikim absolut. Përveç shumë benefiteve tjera, pakoja e re ofron internet në mobil me gigabajt pa limit për Kosovë, 5GB për shtetet e rajonit dhe 200 megabajt për shfletim në gjithë Evropën dhe SHBA

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Amerikanët nuk votuan vetëm për president, votuan edhe për drogat, pornografinë, pagën minimale dhe dënimin me vdekje

Posted: 09 Nov 2016 07:47 AM PST

Kur Amerika doli në votim dje, më 8 nëntor, votuesit u përballen me një proces shumë më të gjatë se thjesht votimi për njërin nga kandidatët për president.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbyllja e “Jugohromit”, punëtorët të shunën bllokojnë autostradën Tetovë-Shkup

Posted: 09 Nov 2016 07:43 AM PST

Organizata sindikale " Jugohrom Alzar" paralajmëron protestë kundër mbylljes së kombinatit. Protesta është caktuar të mbahen të shtunën ndërsa do të bllokohen të dy krahët e autostradës Tetovë-Shkup tek pika e pagesës. Në të njëjtën kohë do të bllokohet edhe rruga e vjetër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia arreston 10 persona: Transportuan ilegalisht 54 kafshë

Posted: 09 Nov 2016 07:40 AM PST

Pas hetimeve intenzive disa mujore, sot më datën 09. 11.2016. duke filluar nga ora 08:00 , Sektori i Hetimeve të Departamentit të Policisë Kufitare, të asistuar nga njësitet patrulluese të stacioneve përkatëse policore, Dogana dhe AUV-i , ka ndërmarrë një operacion të gjërë të bastisjeve në tetë lokacione të ndryshme të Regjionit të Gjilanit, Ferizajt dhe Prizrenit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Koalicioni në siklet se Hahn do e gjejë Kosovën pa Ministër të Integrimeve Evropiane

Posted: 09 Nov 2016 07:38 AM PST

Komisioneri evropian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociatat për Zgjerim, Johannes Hahn, pritet vijë ditën e premte por Kosova ende nuk ka një ministër për Integrimet Evropiane. Burime nga Qeveria thonë se po bëhen përpjekje maksimale nga koalicioni që emërimi të ndodhë para vizitës së Hahn, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shiu shkakton probleme të reja në disa lagje të Shkupit

Posted: 09 Nov 2016 07:35 AM PST

Reshjet e shiut që kanë vazhduar gjatë tërë natës dhe paradites së sotme kanë shkaktuar vështirësi të shumta në shumë pjesë të Shkupit dhe zonat përreth. Problemet kryesisht kanë ardhur nga kanalizimet që për shkak të amortizimit nuk kanë arritur të tërheqin ujin që ka mbuluar rrugët e Hasanbegut, zonë kjo e cila akoma po përballet nga vërshimet vdekjeprurëse të gushtit. Për situatën e krijuar banorët fajësojnë autoritet, raporton Alsat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli thotë se pret me kënaqësi të bashkëpunojë me Trump, i shpreh mirënjohje Clinton'it

Posted: 09 Nov 2016 07:28 AM PST

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përgëzuar fitoren e Donald Trump'it në zgjedhjet presidentciale. Ai i ka uruar suksese në detyrën e re dhe ka shprehur mirënjohjen më të madhe edhe për kandidaten Hilary Klinton. Veseli ka nënvizuar se Kosova e pret me kënaqësi bashkëpunimin me Donald Trump, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zhbogar: Maqedonia të përmbushë obligimet që të marrë rekomandim të pakushtëzuar

Posted: 09 Nov 2016 07:26 AM PST

Maqedonia edhe këtë vit mori edhe një rekomandim për fillim të negociatave për anëtarësim në BE, por ajo është i kushtëzuar. Kushtëzimi ka të bëjë me zbatimin e Marrëveshjes së Përzhinës, zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe prioritetet e ardhshme reformuese, deklaroi sot euroambasadori Samuel Zhbogar pas publikimit të Raportit të Komisionit Evropian për përparimin e vendit në vitin e fundit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vatikani uron Donald Trump'in

Posted: 09 Nov 2016 07:20 AM PST

Sekretari i Vatikanit Kardinali Pietro Parolin ka uruar zgjedhjen e presidentit të 45'të amerikan. Duke e përgëzuar Trumpin ai ka thënë se lutet që Zoti ta ndriçojë dhe dëshiron që Trump të punojë vetëm për paqen në botë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto janë ndërmarrjet shoqërore që AKP-ja sot ua shpërndau 20-përqindëshin

Posted: 09 Nov 2016 07:17 AM PST

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) ka ekzekutuar vendimin e Dhomës së Posaçme të Gjykatës Supreme të Kosovës për shpërndarjen e fondeve të 20 përqindëshit të dedikuara për punëtorët e 14 ndërmarrjeve shoqërore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Komorani vërshohet nga uji (Video)

Posted: 09 Nov 2016 07:03 AM PST

Lexues të Gazetës Express kanë dërguar video ku shihet gjendja mjaft e rëndë në Komoran.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KEDS fajëson motin për ndërprerjet e energjisë në Gjakovë (Foto)

Posted: 09 Nov 2016 06:56 AM PST

KEDS ka njoftuar se moti i keq që ka mbretëruar në Kosovë i shoqëruar me reshje të mëdha ka shkaktuar një numër të konsiderueshëm të prishjeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrotullohet tramvaji në Londër: 5 të vdekur, 50 të lënduar (Foto)

Posted: 09 Nov 2016 06:54 AM PST

Pesë persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 50 të tjerë janë lënduar në një aksident të tramvajit, i cili doli nga binaret dhe u rrotullua sot në mëngjes si pasojë e një stuhie shiu në jug të Londrës, njofton policia.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kandidati për Kryetar të Drenasit Ramiz Lladrovci uron Donald Trumpin

Posted: 09 Nov 2016 06:47 AM PST

Kandidati i Partisë Demokratike për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovci, e ka mirëpritur zgjedhjen e Donald Trumpit si president të SHBA've.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një vit suksesi i industrisë për përpunimin e mishit “Buquku”

Posted: 09 Nov 2016 06:38 AM PST

Duke ju falënderuar konsumatorëve për besimin, Komisionit Evropian dhe Ministrisë së Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural për përkrahjen dhe stafit të kompanisë për angazhimin e madh, mund të themi se pas një viti të hapjes së fabrikës, BUQUKU ka pasur rritjen më të madhe në treg deri më tani.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KMLDNJ viziton aktvistët e VV’së në burgje – janë në gjendje të mirë

Posted: 09 Nov 2016 06:29 AM PST

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, në kuadër të mandatit për monitorimin e respektimit e të drejtave të njeriut në institucionet e privimit të lirisë, ka vizituar aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje, Atdhe Arifi i cili mbahet në Qendrën e Paraburgimit në Lipjan. Sipas, KMDLNJ Atdhe Arifi nuk ka shfaqur ndonjë ankesë ndaj drej administratës së paraburgimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky president evropian i gëzohet fitores së Trumpit, thotë se i ndan mendimet e njëjta me të

Posted: 09 Nov 2016 06:16 AM PST

Presidenti i Republikës së Çekisë, Milos Zeman, ka deklaruar sot se ndjehet shumë i lumtur me fitoren e Donald Trumpit në zgjedhjet presidenciale në SHBA, duke thënë se Trump i ra trup korrektësisë politike dhe adresoi çështje të rëndësishme, siç është emigrimi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A do t’u kushtojë shqiptarëve budallakia e Edi Ramës për Donald Trump’in? (VIDEO)

Posted: 09 Nov 2016 06:11 AM PST

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në një intervistë në Klan Kosova, para disa muajsh kishte bërë deklarata të ashpëra në adresë të Donald Trump, duke thënë se nëse amerikanët e votojnë atë për të hyrë në Shtëpinë e Bardhë, kjo do të ishte një kërcënim i madh për ta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nesër Kuvendi i Kosovës mblidhet për nder të Boris Johnson

Posted: 09 Nov 2016 06:03 AM PST

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet nesër, në një seancë solemne, me qëllim nderimi të ministrit të Jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lunacek: Liberalizimin e vizave e kanë në dorë politikanët e Kosovës

Posted: 09 Nov 2016 05:50 AM PST

Nënkryetarja e Parlamentit Europian dhe Raportuesja për Kosovën Ulrike Lunacek, në një reagim të saj pas publikimit të raportit të KE'së ka thënë se politikanët e Kosovës e kanë në dorë çelësin për liberalizimin e vizave. Ajo ka theksuar se dy kushte mbesin për këtë: miratimi i demarkacionit dhe dënimet e personave të nivelit të lartë për korrupsion.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Limaj: Familja Klinton do jetë e dashur nga populli ynë

Posted: 09 Nov 2016 05:49 AM PST

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj ka uruar zgjedhjen e Donald Trump'it në postin e presidentit të Amerikës. Ai ka thënë se SHBA-të do vazhdojnë ta mbështetin dhe të jenë partner strategjik i Kosovës ashtu siç kanë qenë gjithmonë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 gjërat që Trump është zotuar ti bëjë që në ditën e parë të tij si president

Posted: 09 Nov 2016 05:48 AM PST

Gazeta The Independent ka shkruar një listë prej dhjetë premtimeve  të cilat Donald Trump është zotuar ti përmbushë qysh në ditën e parë si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KE kushtëzon fillimin e negociatave me Maqedoninë me mbajtjen e zgjedhjeve të lira

Posted: 09 Nov 2016 05:29 AM PST

Komisari për negociata për zgjerimin e Bashkimit Evropian, Johanes Han, sot në Parlamentin Evropian i prezantoi progres-raportet për vendet nga procesi i zgjerimit për vitin 2016, me ç'rast lidhur me Republikën e Maqedonisë, konfirmoi se Komisioni Evropian jep rekomandim të ri, të tetin me radhë për hapjen e rekomandimeve për anëtarësim në BE. Rekomandimi, siç konfirmoi edhe Han, viti i dytë me radhë është me kusht, ndërsa këtë herë me realizim të plotë të marrëveshjes politike të Përzhinës, përmes zbatimit të zgjedhjeve kredibile më 11 dhjetor, si dhe implementimi i Prioriteteve urgjente reformuese nga KE-ja, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Brukseli.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Amerika i shpalli vdekjen vetes (Foto)

Posted: 09 Nov 2016 05:27 AM PST

Të gjeturat në Wikipedia për SHBA'në, kronologjia e saj thotë se Amerika i shpalli vdekjen vetes në vitin 2016

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi godet BE'në, thotë se po i zmadhon ngecjet e Kosovës

Posted: 09 Nov 2016 05:27 AM PST

Ka reaguar Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pas publikimit të Raportit të Komisionit Europian. Ai ka thënë se Brukseli po i zmadhon ngecjet e Kosovës pasi nuk po mundet t'ia ofrojë Kosovës perspektivën e anëtarësimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryeministri i Izraelit: Presidenti i sapo zgjedhur Trump është mik i vërtetë i Izraelit

Posted: 09 Nov 2016 05:22 AM PST

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka shprehur besimin se presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, mund të punojë së bashku me të për t'i çuar në nivelin më të lartë marrëdhëniet Izrael-SHBA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Djali i Donald Trump ka bërë një gabim të madh gjatë votimit (Foto)

Posted: 09 Nov 2016 05:18 AM PST

Djali i Donald Trump-it ka qenë një nga votuesit më të zjarrtë sot në Shtetet e Bashkuara, kur i ati i tij ishte në garë për President, por ka bërë një gabim të madh. Ai ka plotësuar formularin dhe ka postuar në "Twitter" një foto të tij…

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rakia maqedonase po depërton në tregun rus

Posted: 09 Nov 2016 05:17 AM PST

Rakia nga Maqedonia, prodhimet e qumështit dhe industria e konservave janë më atraktive për tregun rus, por edhe turizmi, së bashku me gastronominë, është midis sektorëve potencialë të cilët mund ta avancojnë këmbimin tregtar mes dy vendeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Apostolova përfol raportin e BE-së, tregon për ngecjet e Kosovës, në ekonomi, arsim...

Posted: 09 Nov 2016 05:13 AM PST

Shefja e BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova, pas publikimit të Raportit të Progresit, ka treguar një varg kritikash sa i përket institucioneve kosovare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Raporti i Progresit: Pa demarkacion s’ka viza, BE do ndëshkimin e politikanëve

Posted: 09 Nov 2016 05:08 AM PST

​BE-ja nuk do t'i ndëshkojë kosovarët, por nëse duhet ndëshkuar dikë atëherë ata janë politikanët që nuk kanë ndërmarrë veprimet e duhura për plotësimin e kushteve. Kështu ka deklaruar shefja e Zyrës së BE-së në Prishtinë, Nataliya Apostolova, derisa shpalosi Raportin e Progresit për Kosovën. Ajo tregoi se sipas Raportit, Kosova ende nuk ka përmbushur kriterin e parë për viza që është ai për miratim në Kuvend të Marrëveshjes për Demarkacion me Malin e Zi. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prilep: Përdhunoi gruan e vëllait dhe u arratis

Posted: 09 Nov 2016 05:04 AM PST

Tridhjetë vjeçari S.S. nga një fshat i Prilepit mbrëmjen e së hënës ndaj së martës e ka dhunuar gruan e pa martuar të vëllait të tij, pas çka është arratisur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Entuziazëm në Serbi: Trump do të na e kthejë Kosovën

Posted: 09 Nov 2016 04:46 AM PST

Në Serbi, për dallim nga Kosova, fitorja e republikanit Donald Trump, ka gëzuar shumë njerëz, pavarësisht se edhe atje ka jo pak të tillë që mendojnë se ai është i rrezikshëm për botën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Obama i bën ftesë Trump-it në Shtëpinë e Bardhë

Posted: 09 Nov 2016 04:38 AM PST

Barack Obama do të flasë sot për zgjedhjen e Donald Trump-it president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilin e ka ftuar në Shtëpinë e Bardhë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Freedom House radhit Maqedoninë ndër vendet pa liri të medias

Posted: 09 Nov 2016 04:25 AM PST

Maqedonia stagnoi nga vend "me liri të pjesërishme" në "vend jo të lirë" sa i përket lirisë së medias, vlerësoi organizata ndërkombëtare Freedom House në raportin e vet për vitin 2016.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqiptarët "i dhurojnë" Serbisë rreth një miliard euro para të gatshme

Posted: 09 Nov 2016 04:21 AM PST

Aleanca Kosovare e Bizneseve ka vazhduar me aktivitete në kuadër të "Javëve të Biznesit Kosovar 2016" me moton "Unë konsumoj produkte vendore, po ju?!" me komunitetin e biznesit dhe atë akademik të Prizrenit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bota çohet në këmbë pas zgjedhjes së Trump-it

Posted: 09 Nov 2016 04:20 AM PST

Liderët botërorë kanë reaguar për zgjedhjen e Donald Trump-it president i SHBA-së. Dikush ka qenë pro e dikush kundër, mirëpo askush nuk e priti në të vërtetë se ai do të bëhet president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hahn: Kosova ka bërë shumë hapa përpara për heqjen e vizave

Posted: 09 Nov 2016 03:55 AM PST

Komisioni Europian njohu ecurinë pozitive të Kosovës në përpjekje për të marrë liberalizimin e vizave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Me Trump-in president, epoka e një shteti palestinez merr fund

Posted: 09 Nov 2016 03:48 AM PST

Ministri i Edukimit i Izraelit, Naftali Bennet, ka thënë sot se nocioni për një shtet palestinez ka marrë fund pas fitores së Donald Trump-it në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A po bëhet gati Donald Trump për Trumpxit? (Foto)

Posted: 09 Nov 2016 03:44 AM PST

Mediat anembanë botës po shkruajnë se Donald Trump-i do t'i ndajë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e kjo për shkak se në njërën nga fushatat e tij, ai tha se në Amerikë do të bëhet një "Brexit", të cilën tashmë njerëzit po e quajnë "Trumpxit"

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqiptari ministër i Jashtëm i Maqedonisë nëse zgjedhjet i fiton LSDM-ja!?

Posted: 09 Nov 2016 03:43 AM PST

Kohëve të fundit pati zëra rreth moskandidimit të Edmond Ademit për deputet në listat e Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë. Por, ai ka marrë garanca nga lideri Zoran Zaev se do të jetë ministri i parë shqiptar i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, mëson Telegrafi nga burime në partinë më të madhe opozitare në Maqedoni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qendra e Drenasit noton në ujë (FOTO)

Posted: 09 Nov 2016 03:40 AM PST

Po vazhdojnë rreshjet e dendura të shiut në territorin e Kosovës. Lexuesit e Gazetës Express po raportojnë se qendra e Drenasit është përmbytur nga uji.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :