Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “EULEX: Kërkesa e gjykatësit tonë për "Trepçën" është brenda kornizës ligjore” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “EULEX: Kërkesa e gjykatësit tonë për "Trepçën" është brenda kornizës ligjore” plus 44 more


EULEX: Kërkesa e gjykatësit tonë për "Trepçën" është brenda kornizës ligjore

Posted: 03 Nov 2016 07:07 AM PDT

Zëdhënësja e EULEX-it, Dragana Nikoliq - Solomon, se ajo që ka bërë gjyqtari ndërkombëtar është një kërkesë dërguar Gjykatës Kushtetuese është brenda kapaciteteve ligjore të përshkuara nga Kushtetuta e Kosovës. Ajo nënvizoi se ky mocion nuk ka aspak lidhje me kërkesat e mëparshme të Listës Serbe

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dule i kundërvihet Ramës: Po grabit pronat e Himarës, zbaton kërkesat e babës Erdogan

Posted: 03 Nov 2016 07:12 AM PDT

Në replikë me kryeministrin Rama për çështjen e Greqisë, kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule e quajti aventurier dhe se po grabiste Himarën me qëllim për të mposhtur sipas tij, komunitetin grek atje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dy militantë të Vetëvendosjes fitojnë tender nga Komuna e Prishtinës (Dokument)

Posted: 03 Nov 2016 07:59 AM PDT

Dy militantë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë marrë punë në vlerë prej 100 mijë eurosh në Komunën e cila udhëhiqet nga Shpend Ahmeti. Artan Kurteshi së bashku me Faton Mehmetin kanë fituar dy tenderë në Komunën e Prishtinës

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet në Itali kosovari që përhapte propagandë xhihadiste (Foto)

Posted: 03 Nov 2016 08:00 AM PDT

Policia e Antiterrorit e qytetit të Breshias në Itali ka arrestuar në orët e para të mëngjesit të së enjtes shtetasin nga Kosova, Gafurr Dibrani, 24 vjeç me akuzën e terrorizmit ndërkombëtar dhe e përhapjes së propagandës xhihadiste.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

IPKO lanson pakot e reja TiP, të mbushura me minuta, SMS dhe megabajt

Posted: 03 Nov 2016 07:30 AM PDT

IPKO po i shpërblen përdoruesit e saj të telefonisë mobile me atë që atyre iu nevojitet më së shumti – pako me shumë internet në mobil, minuta dhe SMS për çmime të volitshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Maqedoni - Në KSHZ deri tani janë paraqitur 214 nga 30 mijë votuesit e kontestuar

Posted: 03 Nov 2016 07:53 AM PDT

Deri sot në orën 14, gjithsej 214 qytetarë, nga 29.858 të dhënat e të cilëve pas verifikimeve të kryera të kryqëzuara dhe në terren kanë mbetur jokonzistente, kanë kërkuar regjistrim në Listën zgjedhore, informoi Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve i Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tre gjimnazistë kanë rrahur një nxënës tjetër në një shkollë të Shkupit

Posted: 03 Nov 2016 07:45 AM PDT

Tre nxënës, dy të moshës 17 dhe një 16 vjeçare, kanë sulmuar fizikisht një nxënës tjetër 17 vjeçar në oborrin e SHMSH "8 Shtatori", i cili me lëndimet e marra është paraqitur në spitalin e përgjithshëm të Shkupit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mijallkov u mor në pyetje për dy orë në Gjykatën Penale

Posted: 03 Nov 2016 07:40 AM PDT

Ish-drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, Sasho Mijallkov, pas dy orëve, ka shkuar nga Gjykata Penale, në të cilën sot është dashur të jep dëshmi për rastin në cilësinë e të dyshuarit në rastin e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) "Arka".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dënohet me burg siriani që i gjuajti fëmijët nga dritarja e shtëpisë në Gjermani

Posted: 03 Nov 2016 07:26 AM PDT

Një azil kërkues sirian është dënuar për tri pika të aktakuzës për tentim vrasje, për shkak se i kishte hedhur fëmijët e vet nga dritarja e një shtëpie refugjatesh në Gjermani.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksident i rëndë, vetura shkel gjashtë vajza adoleshente

Posted: 03 Nov 2016 07:22 AM PDT

Një veturë e tipit "Opel Zafira" në Bor të Serbisë ka humbur kontrollin dhe ka shkelur gjashtë vajza rreth moshës 13 dhe 14-vjeçare

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Federata Sindikale e Shëndetësisë ankohet për buxhetin e vitin 2017

Posted: 03 Nov 2016 07:20 AM PDT

Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla, ka thënë se do të adresojnë në instanca të larta shqetësimet e tyre lidhur me buxhetin e planifikuar për vitin 2017, në mënyrë që si i tillë, ai të mos aprovohet, por të shqyrtohet mundësia e rritjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Konfirmohet: Dialogu Kosovë-Serbi më 16 dhe 17 nëntor, flitet për targat

Posted: 03 Nov 2016 07:14 AM PDT

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel do të vazhdojë më 16 dhe 17 nëntor në Bruksel në nivel ekspertësh, është konfirmuar nga Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I shpërthen cigarja elektrike, e lë me djegie të shkallës së dytë (Video +16)

Posted: 03 Nov 2016 07:12 AM PDT

Një personit i ka shpërthyer bateria e e-cigares (cigare elektrike) në xhepin e pantallonave në Britani të Madhe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa në Londër vlerëson përkrahjen e vazhdueshme të Mbretërisë së Bashkuar

Posted: 03 Nov 2016 06:56 AM PDT

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në Forumin e Tregtisë dhe Investimeve, Mbretëri e Bashkuar - SHBA - Kosovë, e cila u zhvillua në Londër, njofton kumtesa nga Kryeministria.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjendet një bombë e NATO-s rreth 250 kilogramë në Serbi (Foto)

Posted: 03 Nov 2016 06:53 AM PDT

Bomba peshon rreth 250 kilogramë, e cila është prodhim francez, por që besohet se ishte njëra prej raketave të NATO-s gjatë bombardimeve të vitit 1999, ku kishte në shënjestër kazermat e ushtrisë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zemërohet Erdogani, thotë se Gjermania e përkrah terrorizmin

Posted: 03 Nov 2016 06:53 AM PDT

Presidenti i Turqisë, Recep Erdogan, e ka kritikuar ashpër Gjermaninë, duke e akuzuar se po e përkrah terrorizmin, si dhe i ka kritikuar komentet e ministrit gjerman të Drejtësisë, i cili ka sugjeruar se Berlini mund të mos i ekstradojë të dyshuarit që Turqia i kërkon, nëse e konsideron se rastet janë të motivuara politikisht.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

VIDEO shokuese: E vret 64-vjeçarin me vetëm një goditje

Posted: 03 Nov 2016 06:51 AM PDT

Kjo video shokuese është filmuar në lagjen Queens në New York.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MPJ konfirmon lirimin e Hilmi Kelmendit

Posted: 03 Nov 2016 06:48 AM PDT

Hilmi Kelmendi i arrestuar ditë më parë nga Serbia si i dyshuar për kryerjen e krimeve të luftës, është liruar sot.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E tmerrshme: Ja si u rrah fëmija 2 vjeç në çerdhen e Shkupit (Video +16)

Posted: 03 Nov 2016 06:42 AM PDT

Një fëmijë dyvjeçar është keqtrajtuar nga një edukatore në një çerdhe të Shkupit. Denoncimet vijnë nga prindi i fëmijës, Astrit Iljazi, fëmija i të cilit viziton këtë kopsht.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Godet brutalisht qenin se refuzonte t’ia tërhiqte karrocën (Video)

Posted: 03 Nov 2016 06:39 AM PDT

Pamjet e tmerrshme në videon e mëposhtme tregojnë një burrë kinez, i cili fshikullon brutalisht qenin e tij në mes të rrugës, pasi ai "refuzonte t'i tërhiqte qerren e tij". Në video mund të shikoni se si pronari i pashpirt godet me shkop qenin e ulur në mes të tokës, ndërsa kalimtarët e shokuar shohin në heshtje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zëvendëskryeministri rus: Për Rusinë, Serbia është partner strategjik në Ballkan

Posted: 03 Nov 2016 06:37 AM PDT

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, përsëriti se vendi i tij nuk do të ndërmarrë sanksione ekonomike kundër Rusisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arabia Saudite refuzon madje që ta konsiderojë lejimin e grave të ngasin automjetet

Posted: 03 Nov 2016 06:36 AM PDT

Këshilli Konsultativ me më ndikim i Arabisë Saudite – i cili ka ndikim të madh në mbretin – ka refuzuar që bile ta konsiderojë lejimin e grave në vozitje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia e Kosovës: Nehat Thaqi rikthehet në detyrë, nuk do të mbajë inat me serbët

Posted: 03 Nov 2016 06:33 AM PDT

Pas lirimit të Nehat Thaqit, policia ka njoftuar se nënkoloneli Thaqi do të vazhdojë punët dhe detyrat në kuadër të Policisë së Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti në aktivitet partiak - takon militantët e PDK-së në Malishevë (FOTO)

Posted: 03 Nov 2016 06:20 AM PDT

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mbrëmë në fshatin Bubël ka takuar kryetarin e degës së PDK-së në Malishevë, Isni Kilajn, së bashku me shumë anëtarë të këtij subjekti. Por sipas Kushtetutës së Kosovës pas zgjedhjes, Presidenti nuk mund të ushtrojë asnjë funksion në parti politike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes me veshjen, moti sot dhe nesër

Posted: 03 Nov 2016 06:19 AM PDT

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar ndryshim të kushteve meteorologjike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bora e parë e këtij viti ka mbuluar këtë qytet (Foto)

Posted: 03 Nov 2016 06:15 AM PDT

Në shumicën e vendeve në Bosnje dhe Hercegovinë, FHMZ-ja raporton se ka pasur reshje të borës, të cilat kanë mbuluar qytetet, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kardiologjia e Shkupit në gjendje të mjerueshme, s'ka as aparate për oksigjen

Posted: 03 Nov 2016 06:03 AM PDT

Këtu jam për të bërë vërejtje: Gjendja është alarmante në Klinikën e kardiologjisë! Derisa Gruevski dhe Todorovi po aktrojnë në televizion, këtu në këtë klinikë, për pacientët e operuar në zemër nuk ka aparate të oksigjenit! Aparate për oksigjen, sipas informatave nga mjekët dhe stafin mjekësor, mungojnë në çdo departament! Ka vetëm në departamentin e Kujdesit intensiv. Punonjësit janë të brengosur për shkak të përgjegjësisë së tyre për pacientët e shëndetit të dobët për të cilët në fund ata do të mbajnë përgjegjësinë", tha sot në konferencë për shtyp, kryetari i Komisionit të Shëndetësisë të LSDM-së, Goce Çakaroski.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ish-këshilltari i Karaxhiqit akuzohet për krime lufte në Bosnje

Posted: 03 Nov 2016 05:56 AM PDT

Prokuroria shtetërore e Bosnjës ngriti një padi kundër Jovan Tintorit, duke e akuzuar për krime kundër njerëzimit në zonën e Vogoshçës, afër Sarajevës, në pranverë dhe verë të vitit 1992.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ngrin posti i drejtorit të IPK-së në Polici për Hilmi Mehmetin?

Posted: 03 Nov 2016 05:56 AM PDT

Edhe pse ka për detyrë të hetojë shkeljet e zyrtarëve policorë, kreu i Inspektoratit Policor Hilmi Mehmeti mban të ngrirë postin që kishte në Polici.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

"Të akuzuarit dhe të dyshuarit të mos futen në listat e deputetëve"

Posted: 03 Nov 2016 05:42 AM PDT

Koalicioni për Ndryshime dhe Drejtësi i Maqedonisë (Lidhja Demokratike, FRODEM, DEMOS dhe MORO-RP), sot i ftoi të gjitha partitë politike që marrin pjesë në zgjedhjet e 11 dhjetorit që në lista të mos vendosin persona të cilët janë të akuzuar apo të dyshuar nga ndonjë lëndë në procedurë hetimore ose parahetimore të gjykatave kompetente, njofton Portalb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dy fëmijë dhe një 46-vjeçar janë viktimat në aksidentin e tmerrshëm te Zajasi

Posted: 03 Nov 2016 05:35 AM PDT

Tre persona e humbën jetën në aksidentin e rëndë që mbrëmë në orën 19:10 minuta ndodhi në rrugën magjistrale Gostivar-Kërçovë në afërsi të Zajasit, më saktësisht te fshati Bukojçan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fermeri e tërheq zvarrë lopën, video ka shokuar të gjithë (Video)

Posted: 03 Nov 2016 05:34 AM PDT

Pamjet e publikuara më poshtë, tregojnë momentin shqetësues kur një lopë tërhiqet zvarrë nëpër një fushë me baltë nga një traktor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një 17-vjeçar nga Manastiri përdhunon 14-vjeçaren nga Prilepi

Posted: 03 Nov 2016 05:27 AM PDT

Policia e Manastirit ka ngritur padi penale kundër 17-vjeçarit nga Manastiri për të dyshimit për kryerje të veprës penale "sulm seksual ndaj vajzës e cila nuk ka mbushur 14 vjet".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tragjedi: 239 emigrantë mbyten në Mesdhe

Posted: 03 Nov 2016 05:19 AM PDT

Të paktën 239 emigrantë janë mbytur sot në Mesdhe, pasi që ishin nisur nga bregdeti i Libisë, njofton OKB-ja.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lirohet Hilmi Kelmendi

Posted: 03 Nov 2016 05:16 AM PDT

Hilmi Kelmendi është liruar nga autoritetet serbe raporton portali "Koha".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rashiq: Marrëdhëniet mes shqiptarëve dhe serbëve nuk kanë qenë kurrë më keq, BE-ja s’po bën asgjë

Posted: 03 Nov 2016 05:16 AM PDT

Deputeti i Listës Serbe në Kosovë, Nenad Rashiq, ka thënë se marrëdhëniet në mes të shqiptarëve dhe serbëve në Kosovë nuk kanë qenë kurrë me keq se tani dhe ka shtuar se duhet ndihma e ndërkombëtarëve për përmirësimin e tyre

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia po furnizohet me raketa ruse, për çka po bëhet gati?

Posted: 03 Nov 2016 05:13 AM PDT

Nënkryetari i parë Qeverisë së Serbisë dhe ministri i saj i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq po e udhëheq delegacionin serb në një vizitë në Rusi për të kërkuar kushtet më të mira për furnizim me armë dhe me gaz, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mijallkovi merret në pyetje në Gjykatën Penale për rastin "Arka"

Posted: 03 Nov 2016 05:10 AM PDT

Ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) dhe anëtar aktual i Komitetit Ekzekutiv të VMRO – DPMNE-së, Sasho Mijallkov, sot është paraqitur në Gjykatën Penale Shkup ku sipas informatave, duhet të jep dëshmi për rastin "Arka" të Prokurorisë Speciale Publike (PSP) në të cilin është njëri prej të dyshuarve, njofton Portalb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E tmerrshme: Ja si po i detyron ISIS fëmijët të kryejnë ekzekutime (Foto+18)

Posted: 03 Nov 2016 05:00 AM PDT

ISIS po vazhdon t'i ekzekutojë njerëzit e pafajshëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vriten 26 civilë dhe 2 trupa të NATO-s në Afganistan

Posted: 03 Nov 2016 04:59 AM PDT

Një zyrtar policor i Afganistanit njofton se 26 civilë janë vrarë në një sulm, i cili vrau dy ushtarë amerikanë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hilmi Kelmendi del para Gjykatës për Krime Lufte në Beograd

Posted: 03 Nov 2016 04:50 AM PDT

Hilmi Kelmendi ka dalë sot në orën 12 para Gjykatës për Krime Lufte në Beograd, ku pritet t'i lexohet aktakuza.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Gjyqtari i EULEX-it po spekulon për "Trepçën"

Posted: 03 Nov 2016 04:48 AM PDT

Deputeti nga radhët e LDK-së, eksperti i ekonomisë Muhamet Mustafa, i ka quajtur spekulime pretendimet e gjyqtarit të EULEX-it mbi Ligjin për "Trepçën".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Turqia e kritikon ashpër SHBA-në

Posted: 03 Nov 2016 04:47 AM PDT

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, e ka kritikuar vendimin e SHBA-së që i urdhëron familjarët e të punësuarve në Konsullatën e Përgjithshme të SHBA-së në Stamboll, të largohen nga Turqia për shkaqe sigurie.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Danas: Nikoliq nuk e pranon Thaçin si bashkëbisesues në negociata

Posted: 03 Nov 2016 04:43 AM PDT

E përditshmja serbe "Danas" në numrin e sotshëm ka shkruar se gjasat janë shumë të vogla që presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoiliq dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të ulën në tavolinën e dialogut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Izraelitët i shkatërrojnë varrezat e myslimanëve për të krijuar parking (Video)

Posted: 03 Nov 2016 04:30 AM PDT

Autoritetet izraelite i kanë shkatërruar disa varre në varrezën historike "Baba l-Rahmeh" në lindje të Jerusalemit të okupuar, thonë një zyrtar palestinez.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :