Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Gjini: Reforma zgjedhore e Thaçit dhe Mustafës humbje kohe” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Gjini: Reforma zgjedhore e Thaçit dhe Mustafës humbje kohe” plus 44 more


Gjini: Reforma zgjedhore e Thaçit dhe Mustafës humbje kohe

Posted: 04 Nov 2016 08:25 AM PDT

AAK'ja po e sheh si blerje të kohës që i shërben koalicionit PDK-LDK, organizimi i Presidentit Hashim Thaçi për të diskutuar reformën zgjedhore me partitë politike në Kosovë. Për partinë e dytë opozitare, që sikurse edhe dy tjerat VV e NISMA, injoruan ftesën e Thaçit për tu ulur në një tryezë, reformim i zgjedhjeve siç u dhanë propozime në takimin e të premtes vetëm e komplikon këtë proces. Flet për Gazetën Express, nënkryetari i AAK'së, Adrian Gjini. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meta takon ministrin e Jashtëm të Ukrainës: Vlerësim për marrëveshjen e heqjes së vizave

Posted: 04 Nov 2016 07:31 AM PDT

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti Ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës, Pavlo Klimkin, me të cilin vlerësuan marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve dhe popujve tanë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Njihuni me Hillarin e Kosovës (Video)

Posted: 04 Nov 2016 05:34 AM PDT

Në vitin 1995, vetëm pak vite para se të fillojë lufta në Kosovë, në një fshat të Vitisë, gjyshi vendosi ta pagëzojë mbesën e sapolindur me emrin Hillari

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Diplomati ukrainas: Nuk e njohim Kosovën për shkak të Rusisë, por nuk bëjmë bllokada

Posted: 04 Nov 2016 08:03 AM PDT

​Ministri i Jashtëm i Ukrainës Pavlo Klimkin, i ndodhur në Tiranë në një vizitë zyrtare, ka pranuar se mosnjohja e Kosovës vjen vetëm për shkak të paralelizmave që Rusia heq mes saj dhe Krimesë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zyrtare: FIFA zbulon listën për lojtarin më të mirë për vitin 2016 (Foto)

Posted: 04 Nov 2016 07:00 AM PDT

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, që të dy janë përfshirë në mesin e 23 lojtarëve për çmimin e lojtarit më të mirë për vitin 2016 që dhurohet nga FIFA, përcjell Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pas lirimit Hilmi Kelmendi viziton ministrin Hoxhaj

Posted: 04 Nov 2016 08:28 AM PDT

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj priti sot në zyrën e tij, Hilmi Kelmendin dhe vëllain e tij, një ditë pasi Kelmendi u lirua nga paraburgimi në Serbi dhe u kthye në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeni pacient në QKMF të Lipjanit (FOTO)

Posted: 04 Nov 2016 08:12 AM PDT

Një pacient ka dërguar në redaksinë e Gazetës Express disa fotografi të cilat sipas tij janë të fiksuara në Qendrën të Mjekësisë Familjare në Lipjan (QKMF).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Denis Gollubovci vuan nga një sëmundje e rëndë, ka nevojë për ndihmë (Video)

Posted: 04 Nov 2016 08:11 AM PDT

Denis Gollubovci, 23 vjeç, student i shkëlqyeshëm i arkitekturës, së fundi është diagnostikuar nga një sëmundje e rëndë në tru, dhe ka nevojë që të dërgohet urgjentisht për shërim jashtë vendit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ish-shefi i shërbimit sekret maqedonas në prokurori për rastin "Tortura"

Posted: 04 Nov 2016 07:57 AM PDT

Prokuroria Speciale Publike në Maqedoni ka marrë në pyetje Ish-shefi e shërbimit sekret maqedonas për rastin "Tortura". Vetëm pas dy orësh në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike, ish-shefi i DSK-së, Sasho Mijallkov, tani ka dalë nga PSP-ja, i shoqëruar me avokatin e tij, Nikolla Dodevski

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosovarët po braktisin udhëtimet me tren, shtohen udhëtimet me aeroplan

Posted: 04 Nov 2016 07:50 AM PDT

Agjencia e Statistikave e Kosovës (ASK) ka publikuar "Statistikat e Transportit dhe Telekomunikacionit për tremujorin e tretë (TM3) 2016, me të dhëna mbi Transportin Ajror, Hekurudhor dhe Postë Telekomunikacionin".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reagojnë kompanitë që merren me fiskalizimin e bizneseve

Posted: 04 Nov 2016 07:42 AM PDT

Kompanitë e fiskalizimit reagojnë ndaj deklarimeve të disa kompanive të naftës sot në konferencën e tyre për media se është thyer monopoli dhe janë zbritur çmimet e sistemeve fiskale për naftëtarë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: Hungaria mbështet fuqishëm integrimet evropiane të Kosovës

Posted: 04 Nov 2016 07:30 AM PDT

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës zyrtare në Hungari, ka vazhduar takimet me udhëheqës të Grupit të miqësisë të Parlamentit të Kosovës dhe atij të Hungarisë, ndërsa ka zhvilluar takim edhe me udhëheqës të partisë më të madhe hungareze FIDESZ.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mogherini thërret urgjentisht në Bruksel ambasadorët e BE-së në Turqi

Posted: 04 Nov 2016 07:25 AM PDT

Pas arrestimit të kryetarit të partisë HDP së bashku me 11 deputetë në Turqi, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, njëherësh edhe zëvendëspresidente e Komisionit Evropian, Federica Mogherini, ka thirrur urgjent në Bruksel ambasadorët e BE-së që janë në Turqi, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vrasësi i policëve Tolaj e Haklaj radikalizohet brenda burgut të Gërdovcit (Foto)

Posted: 04 Nov 2016 07:00 AM PDT

Radikalizmit brenda burgut nuk i ka shpëtuar as Bedri Krasniqi, i dënuar me 27 vjet heqje lirie për vrasjen e dy pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, Sebahate Tolaj dhe Isuf Haklaj, si dhe me 17 vjet burg për kidnapimin e pronarit të fabrikës "Gllareva", Azem Morina.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pakistani dëbon vajzën e famshme të ballinës së National Geographic

Posted: 04 Nov 2016 06:59 AM PDT

Një vajzë afgane e përjetësuar në ballinën e revistës "National Geographic", do të dëbohet nga Pakistani, pas vuajtjes së dënimit me burg në kohëzgjatje prej 15 ditësh. Kështu ka vendosur sot një gjykatë në qytetin Peshavar në Pakistan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vriten dy ushtarë amerikanë në Jordani

Posted: 04 Nov 2016 06:53 AM PDT

Dy ushtarë amerikanë janë qëlluar për vdekje në një shkëmbim zjarri në një bazë ajrore në Jordani, ka treguar ushtria e Jordanisë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lekaj: Nuk do të shkojmë në asnjë takim që organizon Thaçi

Posted: 04 Nov 2016 06:42 AM PDT

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, së bashku me Valdete Bajramin e "Nismës për Kosovën" kanë mbajtur një konferencë për media për të shprehur qëndimin e tyre në lidhje me reformën zgjedhore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shyqyri Haxha shpallet i pafajshëm

Posted: 04 Nov 2016 06:30 AM PDT

Ish-kryeshefi i Postës dhe telekomit të Kosovës, Shyqyri Haxha, është liruar nga akuzat për keqpërdorim të detyrës zyrtare

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kushtetuesja mund ta refuzojë kërkesën e gjyqtarit të EULEX-it për "Trepçën"

Posted: 04 Nov 2016 05:57 AM PDT

Gjyqtari i EULEX-it, Werner Kannenberg, po pretendon se Ligji për "Trepçën", është antikushtetues, edhe pse ditë më parë Gjykata Kushtetuese shpalli vendimin se Ligji për "Trepçën" është kushtetues për nga përmbajtja dhe për nga procedurat e ndjekura për miratim në Kuvendin e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

500 euro "dhuratë" nga shteti për çdo italian që mbush 18 vjeç

Posted: 04 Nov 2016 05:54 AM PDT

​Të gjithë italianët që kanë ditëlindjen e 18-të në mes 3 nëntorit 2016 dhe 31 dhjetorit 2017(më vonë pritet të zgjerohet) tani mund të marrin nga 500 euro nga shteti dhe t'i shpenzojnë në artikuj kulturorë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KQZ u jep partive vetëm pesë ditë për fushatë zgjedhore në Drenas

Posted: 04 Nov 2016 05:14 AM PDT

Komisioni Qendror Zgjedhor ka ndarë 268 mijë e 420 euro buxhet për zgjedhje të jashtëzakonshme që do të mbahen më 4 dhjetor në Gllogoc. Në këtë mbledhje u vendos që fushata zgjedhore të zhvillohet brenda pesë ditëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes në komunikacion, policia ka shqiptuar vetëm dje mbi 800 gjoba

Posted: 04 Nov 2016 04:54 AM PDT

Dje ndodhën gjithsej 74 aksidente, njëri nga ta përfundoi me vdekjen e një burri nga Drenasi. Ndërsa edhe 23 aksidente të tjera me persona të lënduar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KQZ mban mbledhje për Drenasin, ja agjenda e plotë e zgjedhjeve për kryetar (FOTO)

Posted: 04 Nov 2016 04:51 AM PDT

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës, të kryesuar sipas radhës nga anëtari i KQZ-së, Sami Hamiti. Në vazhdim të mbledhjes, KQZ-ja mori disa vendime që kanë të bëjnë me përgatitjet për organizimin e këtyre zgjedhjeve, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjenden dy mjete të pashpërthyera në Ferizaj

Posted: 04 Nov 2016 04:45 AM PDT

Parku i lirisë, Ferizaj 03.11.2016-15:00, një person ka raportuar se në një rrugë për këmbësorë ka vërejtur dy mjete të dyshuara të pashpërthyera.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri e Gjuriqi "përlahen" për Titon në Liban

Posted: 04 Nov 2016 04:43 AM PDT

Dy protagonistët e dialogut Kosovë-Serbi, Edita Tahiri dhe Marko Gjuriq, janë përplasur në Liban. Sipas "B92", dy zyrtarët kësaj here nuk kanë shfaqur mospajtime për negociatat Prishtinë – Beograd, por për figurën e Titos – udhëheqësit jugosllav

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prishtinë, vëllai rreh vëllanë

Posted: 04 Nov 2016 04:41 AM PDT

Dje policia ka arrestuar një person, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshjeje ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull–vëllain e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Drenas, humb jetën një burrë në aksident

Posted: 04 Nov 2016 04:38 AM PDT

Policia e Kosovës ka njoftuar se për shkak lëndimeve të marra në aksident, ka ndërruar jetë një burrë në Drenas.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohen dy turq dhe një kosovar për trafikim të lëndëve narkotike

Posted: 04 Nov 2016 04:36 AM PDT

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria e Hetimit të Trafikimit me Narkotikë, pas një hetimi disamujor, ka arritur të arrestojë dy shtetas turq dhe një shtetas kosovar, nën dyshimin e bazuar se po merreshin me kontrabandim të substancave narkotike, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministri i Jashtëm britanik në vizitë dyditëshe në Serbi

Posted: 04 Nov 2016 04:33 AM PDT

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson, javën e ardhshme shkon për një vizitë zyrtare në Serbi

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gazetarët e BBC-së shkuan për reportazh, për pak sa nuk u bënë ushqim i arinjve (Foto)

Posted: 04 Nov 2016 04:29 AM PDT

Disa gazetarë dhe kameramanë të BBC-së kishin shkuar në Gjirin Hudson në Kanada për të bërë një reportazh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Donika Kadaj dhe aktivistët e LVV-së ia mësynë burgut të Prizrenit (Foto)

Posted: 04 Nov 2016 04:19 AM PDT

Lëvizja "Vetëvendosje" sot mbajti një aksion simbolik pranë burgut të Prizrenit, aty ku sipas saj, padrejtësisht po mbahet tash e 67 ditë Astrit Dehari. Duke shpalosur parullën "Lironi të burgosurit politikë" dhe me brohoritje të ndryshme, aktivistët kërkuan lirimin e Astritit nga burgu.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri ia thotë Gjuriqit: Pa marrëdhënie të mira me Kosovën nuk ka anëtarësim në BE

Posted: 04 Nov 2016 04:11 AM PDT

Me ftesë të Iniciativës për Dialog të Libanit (LDI) dhe Universitetit "Notre Dame", ministrja për Dialog e Republikës së Kosovës, Edita Tahiri, po qëndron në Liban, ku po merr pjesë në Konferencën "Dialogu dhe praktikat e mira: paqe-stabilitet-prosperitet". Duke folur në lidhje me dialogun në tryezë të përbashkët ku ndodhej edhe Marko Gjuriq, Tahiri tha se njohja e ndërsjellë mes dy shteteve sjellë një paqe të qëndrueshme në Ballkan dhe Evropë, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vendet më paqësore në botë, ku radhitet Kosova

Posted: 04 Nov 2016 03:54 AM PDT

Institutit për Ekonominë dhe Paqen ka publikuar raportin vjetor për vendet më të paqësore në botë, ku theksohet fakti i përparimit dhe i rritjes së qetësisë në Kosovë dhe Vietnam, pavarësisht konflikteve që kanë kaluar këto shtete.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

FBI po heton për një dokument të falsifikuar në emër të Hillary Clinton-it

Posted: 04 Nov 2016 03:52 AM PDT

Agjencia "Reuters" ka raportuar se hetimet e agjencisë amerikane FBI, lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara, janë zgjeruar në dokumentet e falsifikuara, që sugjerojnë se fushata e kandidates demokrate, Hillary Clinton, mund të ndërmarrë masa ekstreme, siç është edhe "skenari për trazirë civile", për ta siguruar fitoren.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vjena në alarm, digjet ndërtesa e Parlamentit (Foto/Video)

Posted: 04 Nov 2016 03:51 AM PDT

Zjarri masiv ka kapluar ndërtesën e Parlamentit austriak që ndodhet në Vjenë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryetarja e KQZ-së: Të thjeshtohet procesi i zgjedhjeve dhe të pastrohen listat

Posted: 04 Nov 2016 03:46 AM PDT

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ), Valdete Daka, në tryezën e organizuar nga presidenti Hashim Thaçi lidhur me reformën zgjedhore, ka thënë se institucioni që ajo drejton është i gatshëm të japë kontributin e tij në reformën zgjedhore. Ajo ka shtuar se do të ishte mirë që të kemi thjeshtim të procesit zgjedhor, pastaj pastrim të listave të votuesve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Turqia bllokon qasjen në mediat sociale

Posted: 04 Nov 2016 03:45 AM PDT

​Qasja në faqet e mediave sociale si "Twitter" dhe "Whatsapp" u bllokua në Turqi, ka thënë një grup monitorimi

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lucky Art, tashmë në Kosovë

Posted: 04 Nov 2016 03:41 AM PDT

"Lucky Art" është brend që vjen nga Turqia për herë të parë në Kosovë, në "Albi Mall" (kati 0), Prishtinë. Me një gamë të gjerë të produkteve dekorative për shtëpi dhe zyrë, në "Lucky Art" do të mundë t'i gjeni ato që deri tash nuk keni pasur mundësi t'i shihni në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Evakuohet posta në Gjermani, del "pluhur i bardhë" nga një letër

Posted: 04 Nov 2016 03:38 AM PDT

Një zyrë postare në Gjermani është evakuuar pasi një "pluhur i bardhë" është derdhur nga një letër që ka shkuar në adresën e tyre, shkruajnë mediat gjermane, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A po përpiqet drejtori i FBI-së të sabotojë kandidaturën e Hillary Clinton-it?

Posted: 04 Nov 2016 03:25 AM PDT

Drejtori i FBI-së, James Comey, është përzier në fushatën zgjedhore amerikane dhe është tani vetë në qendër të kritikave. A po përpiqet ish-republikani të sabotojë kandidaturën e Hillary Clinton-it?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Kosovë për 6 muaj u regjistruan 180 ankesa për shkeljen e të dhënave personale

Posted: 04 Nov 2016 03:24 AM PDT

Autoritetet në Kosovë thonë se janë shtuar ankesat e qytetarëve për cenim, shkelje të të dhënave personale dhe privatësisë. Vetëm nga janari i këtij viti deri në muajin qershor, janë 180 ankesa të qytetarëve, të cilët pretendojnë se u janë keqpërdorur të dhënat personale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa propozon mundësinë e heqjes së balotazhit në zgjedhjet lokale

Posted: 04 Nov 2016 03:16 AM PDT

Kryeministri Isa Mustafa, në cilësinë e kreut të LDK-së, ka konsideruar se reforma zgjedhore është e nevojshme në të dy palë zgjedhjet, si në ato qendrore edhe në ato lokale. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një lajm i mirë nga shëndetësia. Kolangiografia Perkutane Transhepatike (PTC), për herë të parë realizohet në Kosovë!

Posted: 04 Nov 2016 03:12 AM PDT

Spitali Amerikan, gjithnjë e më fuqishëm po zë vendin e merituar në nivelin e njëjtë me spitalet e avancuara botërore, si për nga infrastruktura, niveli i lartë i profesionalizmit të stafit mjekësor, aplikimit të procedurave më të reja e të cilat në Kosovë realizohen për herë të parë në Spitalin Amerikan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Agani ligjërisht vazhdon të jetë kryetari i PD-së

Posted: 04 Nov 2016 03:12 AM PDT

Ferid Agani ligjërish vazhdon të jetë ende në krye të Partisë së Drejtësisë (PD) për arsyen se akoma nuk ka një vendim nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve (KQZ) në lidhje me kërkesën e shkarkimit të tij, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Siri, armëpushim i njëanshëm në Alepo

Posted: 04 Nov 2016 03:06 AM PDT

Një armëpushim i njëanshëm dhe i përkohshëm sot ka hyrë në fuqi në qytetin Alepo në pjesën veriore të Sirisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :