Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Nis autopsia e trupit të Astrit Deharit, pritet të zgjasë dy orë” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Nis autopsia e trupit të Astrit Deharit, pritet të zgjasë dy orë” plus 44 more


Nis autopsia e trupit të Astrit Deharit, pritet të zgjasë dy orë

Posted: 07 Nov 2016 06:55 AM PST

Ka nisur autopsia e Astrit Deharit, në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë. Ajo pritet që të zgjasë rreth dy orë ku tre specialistë vendorë nën mbikëqyrjen e ekspertëve të pavarur të thirrur nga familja, janë duke bërë obduksionin e trupit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Komentuesi e pyet për bilancin e reformave në 3 vite, Rama: Për Napoleonin nuk kam bërë premtim, shëndet!

Posted: 07 Nov 2016 06:30 AM PST

Në një video të postuar mëngjesin e sotëm për një nga reformat e qeverisë atë të shëndetësisë falas që u premtua nga të majtët me ardhjen në pushtet, kreu i qeverisë Edi Rama sërish ka replikuar me komentuesit duke mbrojtur reformat e qeverisë së drejtuar prej tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria ia paguan borxhet kompanive që i kishte angazhuar për lobim

Posted: 07 Nov 2016 07:12 AM PST

Qeveria e Kosovës ka aprovuar një kërkesë të Ministrisë së Punëve të Jashtme për t'ia paguar borxhin "Patton –Bogs", e angazhuar nga institucionet e Kosovës për lobim në vitin 2011 me një shumë prej 50 mijë dollarësh në vit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli ia dërgon Mustafës propozimet për postet ministrore

Posted: 07 Nov 2016 06:43 AM PST

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ia ka dërguar propozimet e tij kryeministrit Isa Mustafa për dy poste ministrore. Siç merr vesh Gazeta Express Veseli ka propozuar Ferat Shalën ushtruesin aktual të detyrës së ministrit të Mjedisit, për ta pasuar ish-Ferid Aganin që dha dorëheqje pas aktakuzës për keqpërdorim të detyrës. Propozimi tjerë është deputetja Blerta Deliu, e cila nëse konfirmohet, do ta pasojë Bekim Çollakun në Ministri të Integrimeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ronaldo: Dua të luaj deri në moshën 41-vjeçare

Posted: 07 Nov 2016 06:50 AM PST

Cristiano Ronaldo ka rinovuar kontratën me Real Madridin deri në vitin 2021

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Filloristët në Çair po mërdhijnë shkaku i borxheve që shkollat i kanë ngrohtores

Posted: 07 Nov 2016 07:45 AM PST

Nxënësit e tri shkollave fillore në komunën e Çairit mësimin e kanë zhvilluar në klasa të ftohta. Për shkak të borxhit prej gjysmë milion euro, Ngrohtorja Shkup – Veri që në fillim ua ka shkyçur ngrohjen qendrore. Sot nxënësit dhe arsimtarët procesin mësimor e kanë mbajtur me xhaketa të veshura. Disa nga drejtorët shpresojnë se kreu i Komunës do ta shlyejë borxhin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lopa në Gjykatën Supreme (Foto)

Posted: 07 Nov 2016 07:41 AM PST

Në mesin e ditës së sotme, në oborrin e Pallatit të Drejtësisë, saktësisht tek Gjykata Supreme, një lopë është parë duke shëtitur lirshëm në oborrin e këtij institucioni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Liderja e të gjelbërve të Maqedonisë heq dorë nga pozita fituese në listën e deputetëve

Posted: 07 Nov 2016 07:35 AM PST

Kryetarja e partisë maqedonase të të gjelbërve - Ripërtëritjes Demokratike të Maqedonisë (RDM) Liljana Popovska sot kumtoi se do të heqë dorë nga pozita në listën e deputetëve të koalicionit opozitar të kryesuar nga LSDM-ja.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gratë bëjnë mëkat të madh nëse e refuzojnë seksin me burrin

Posted: 07 Nov 2016 07:30 AM PST

Një kapelan mysliman është përballur me kritika të ashpra, pasi që, siç raportohet, ka thënë se gratë bëjnë mëkat të madh nëse refuzojnë të kryejnë marrëdhënie seksuale me burrin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Për të votuar më 11 dhjetor deri sot nga diaspora janë paraqitur 10.235 veta

Posted: 07 Nov 2016 07:24 AM PST

Gjithsej 10.235 aplikacione për votim prej qytetarëve të cilët janë jashtë vendit janë parashtruar deri më sot në orën 14, përmes ueb aplikacionit të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ). Prej tyre, 8.258 janë pranuar, 166 janë refuzuar, ndërsa të tjerat janë në përpunim e sipër, njoftoi KSHZ.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Austrian Airlines” ka bërë zgjidhje për udhëtarët e aeroplanit që ateroi mbrëmë në Beograd

Posted: 07 Nov 2016 07:19 AM PST

Një prishje motori në avionin e linjës Vjenë – Prishtinë i kompanisë ajrore Austrian Airlines, ka detyruar pilotin e kësaj kompanie që të bëjë ulje emergjente në aeroportin "Nikola Tesla" të Beogradit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksion gueril në Shtip: “Kujdes, Dime Spasov në rrugë”

Posted: 07 Nov 2016 07:08 AM PST

Fundjavën e kaluar në rrugët e frekuentuara në Shtip janë paraqitur shenja improvizuese të komunikacionit me përmbajtje "Kujdes, Dime Spasov në rrugë". Shenjat janë pjesë e aksionit gueril, por se kush qëndron pas kësaj nuk dihet, njofton Ajgnecia maqedonase Meta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbyllet xhamia imami i të cilës bëri thirrje për vrasjen e atyre që nuk falin namaz

Posted: 07 Nov 2016 07:05 AM PST

Federata Zvicerane e Organizatave Islamike (VIOZ), e ka suspenduar sot xhaminë "An'Nour" në Winterthur të Zvicrës, pasi që imami i saj u arrestua ditë më parë, nën akuzat se i ka nxitur njerëzit të vrasin njëri-tjetrin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Izraeli i thotë ‘jo’ Konferencës së Mesdheut për Paqe në Paris

Posted: 07 Nov 2016 06:47 AM PST

Izraeli e ka refuzuar sot edhe formalisht ftesën e Francës për të marrë pjesë në Konferencën e Mesdheut për Paqe në Paris, në fund të këtij viti, duke thënë se kjo do të ishte shpërqendrim nga synimi për negociata të drejtpërdrejta me palestinezët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AVONET: Mjeku në QKUK refuzon t'i ofrojë shërbime pacientes pa u kontrolluar privatisht në klinikën e tij

Posted: 07 Nov 2016 06:40 AM PST

​Organizata AVONET ka denoncuar mjekun Skender Shabani me pretendimet se i ka mohuar një pacienteje trajtimin në Klinikën e Kirurgjisë Abdominale në QKUK, duke i udhëzuar asaj që të shkojë të kontrollohet në ordinacën private të mjekut. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thyhen xhamat e Qeverisë, arrestohet një person (Foto)

Posted: 07 Nov 2016 06:20 AM PST

Një person është arrestuar sot gjatë ditës nga Policia e Kosovës. I arrestuari ka gjuajtur me gurë xhamat e Qeverisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mjekët e Spitalit të Shkupit në protestë: Të respektohet manteli i bardhë

Posted: 07 Nov 2016 06:16 AM PST

Mjekët e Spitalit të përgjithshëm të Qytetit të Shkjupit "8 Shtatori" sot protestuan para spitalit që të shprehin revoltën për incidentin i cili ndodhi të premten, kur familjarët dhe miqtë e një personi i cili vdiq nga ataku kardiak e demoluan Qendrën Emergjente të këtij institucioni publik shtetëror.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Refuzohet edhe një kërkesë e Speciales, nuk i merret pasaporta ministres së Kulturës

Posted: 07 Nov 2016 06:07 AM PST

Gjykatësi i procedurës ku është e akuzuar ministrja e Kulturës e Maqedonisë Kanceska Milevska për rastin Tenderët ka refuzuar t'ia marrë asaj pasaportën, ndërsa e ka urdhëruar të paraqitet në gjykatë çdo të martë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia arreston edhe dy persona të tjerë që dyshohet se po organizonin sulm terrorist

Posted: 07 Nov 2016 06:05 AM PST

Policia e Kosovës ka arrestuar të hënën edhe dy persona të tjerë të dyshuar për lidhje me ISIS dhe organizim të sulmeve terroriste në vend. Arrestimi ka ndodhur gjatë një operacioni policor në Kaçanik, Viti e Mitrovicë, që është vazhdimësi e një aksioni të ngjashëm në të cilin u arrestuan 6 persona tjerë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lumezi: Do të ndihmojmë në ndjekjen penale të personave që i kërkon Specialja

Posted: 07 Nov 2016 06:00 AM PST

Prokurori i Specializuar, David Schwendiman, ka takuar kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi, në ditën e parë të qëndrimit në Kosovë. Sipas një njoftimi nga Prokuroria e Shtetit, Lumezi i ka thënë Schwendimanit se PSRK-ja do t'i ofrojnë bashkëpunim Zyrës së Prokurorit të Specializuar, sa herë që do të jetë e nevojshme për zhvillimin e hetimeve dhe ndjekjen penale të personave që dyshohen për kryerjen e krimeve...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvritet një 56-vjeçar në Tetovë

Posted: 07 Nov 2016 05:49 AM PST

Një 56-vjeçar nga Tetova, me inicialet Xh.D., të dielën pasdite është vetëvrarë në shtëpinë e tij me plumb në kokë, njoftoi policia e Tetovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kanë arritur në Prishtinë ekspertët që do t'ia bëjnë obduksionin Astrit Deharit

Posted: 07 Nov 2016 05:46 AM PST

Në Institutin për Mjekësi Ligjore në Prishtinë tashmë kanë arritur ekspertët e pavarur të mjekësisë ligjore, të kërkuar nga familja e viktimës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksident i rëndë në Dollc, rrokullisen jashtë rruge dy vetura (Foto)

Posted: 07 Nov 2016 05:21 AM PST

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Dollc të Klinës, magjistrala Pejë-Prishtinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Publikohen pamjet e vrasësit tek përgatiste dhomën e tmerrit: Aty ku u vra shtatzëna, pesë ditë pasi ishte torturuar (Foto)

Posted: 07 Nov 2016 05:17 AM PST

Policia ka lëshuar pamjet trishtuese të marra nga kamerat e sigurisë tregojnë vrasësin Brady Oestrike duke përgatitur një dhomë të torturës, ku ai mbajti një vajzë për pesë ditë përpara se ta vriste atë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rriten tensionet NATO – Rusi, aleanca vendos 300 mijë trupa në gatishmëri të lartë (Foto)

Posted: 07 Nov 2016 04:58 AM PST

Më sa duket tensionet ndërmjet NATO-s dhe Rusisë kanë arritur pikën maksimale tashmë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zgjedhjet presidenciale në SHBA: Ja rezultati i sondazhit të fundit mes Trump dhe Hillary

Posted: 07 Nov 2016 04:35 AM PST

Kandidatja demokrate për presidente të SHBA-së, Hillary Clinton, ka mbajtur një epërsi prej katër pikesh ndaj rivalit republikan Donald Trump në sondazhin e fundit të "ABC News/ Washington Post", i publikuar sot.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet në Bosnje një person për atentat ndaj Vuçiqit

Posted: 07 Nov 2016 04:31 AM PST

Zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë kanë arrestuar një person, i cili dyshohet për atentatin ndaj kryeministrit Aleksandër Vuçiq.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Britania mbulohet nga dëbora, temperaturat ulen deri në -4 gradë

Posted: 07 Nov 2016 04:21 AM PST

Britania e Madhe është përfshirë nga moti i keq dhe me reshje dëbore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje nga sulmi ndaj çerdhes ku u vranë 6 fëmijë (Foto +16)

Posted: 07 Nov 2016 04:18 AM PST

Këto fotografi zemërcopëtuese shfaqin pasojat e përgjakshme të bombardimit të një çerdhe në Sirinë e shkatërruar nga lufta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shporta e konsumatorit në shtator në Maqedoni ka kushtuar 525 euro

Posted: 07 Nov 2016 04:11 AM PST

Shporta konsumatore që e llogarit Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë në shtator arrin në 32.263 denarë, respektivisht 524,60 euro, për një familje katëranëtarëshe, raporton MIA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nesër në orën 14:00 bëhet varrimi i Astrit Deharit

Posted: 07 Nov 2016 04:05 AM PST

Trupi i pajetë i aktivistit të Lëvizjes "Vetëvendosje", Astrit Dehari, nesër në orën 14:00 do të varroset, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lumezi: Prokuroria e Shtetit do ta ndihmojë Gjykatën Speciale

Posted: 07 Nov 2016 03:57 AM PST

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka pritur të hënën në takim pune, David Schwendiman, kryeprokurorin e Zyrës së Prokurorit të Specializuar me të cilin ka diskutuar për organizimin, funksionet, kompetencat dhe juridiksionin e Dhomave të specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në rrezik për jetë një 18-vjeçar që është rrahur mbrëmë në Bit-Pazar të Shkupit

Posted: 07 Nov 2016 03:56 AM PST

Dy minorenë nga Shkupi mbrëmë pas mesnate, e kanë sulmuar fizikisht 18-vjeçarin K.S. nga Vizbegu i Shkupit, me ç'rast i kanë shkaktuar lëndime të rënda trupore, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thyhen xhamat e shtabit të LSDM-së në Haraçinë

Posted: 07 Nov 2016 03:46 AM PST

Persona, të panjohur i kanë thyer xhamat e dritareve të shtabit të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë në Haraçinë të Shkupit, njofton Portalb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reagon kryeministri Mustafa: Të zbulohet shpejt çka ka ndodhur me rastin e Astrit Deharit

Posted: 07 Nov 2016 03:44 AM PST

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktivistit të "Vetëvendosjes", Astrit Dehari.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ZYRTARE: Në orën 14:00 fillon autopsia e Astrit Deharit

Posted: 07 Nov 2016 03:40 AM PST

Në orën 14:00 pritet të fillojë autopsia e Astrit Deharit, ka bërë të ditur ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjermania s’do të flasë për sanksione kundër Turqisë, thotë se nevojitej reagim i përbashkët i BE-së

Posted: 07 Nov 2016 03:36 AM PST

Qeveria gjermane ka thënë sot se nuk do të përfshihet në ndonjë diskutim për sanksione të mundshme kundër Turqisë për shkak të luftës së saj ndaj mediave dhe kundërshtarëve politikë, duke thënë se Evropa duhet të reagojë në mënyrë të bashkuar ndaj ngjarjeve në Turqi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Diori i vogël po vuan nga një sëmundje e zemrës, familja apelon për ndihmë (Video)

Posted: 07 Nov 2016 03:35 AM PST

I shtrirë në shtratin e tij, duke shpresuar që një ditë të mund të lozë dhe të shkojë në shkollë si fëmijët e tjerë, Dior Agushi, nëntë vjeç, vuan nga sëmundja e zemrës, shërimi i të cilës i kushton rreth 50 mijë euro.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hyseni e Maxhuni në takimin e INTERPOL-it në Indonezi, diskutohet për kriteret e anëtarësimit

Posted: 07 Nov 2016 03:34 AM PST

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Skënder Hyseni, bashkë me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, janë duke marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të 85-të të INTERPOL-it në Indonezi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthen zjarr në Tregun e gjelbër të Kumanovës (VIDEO)

Posted: 07 Nov 2016 03:27 AM PST

Mbrëmë pas orës 23.00 tek Tregu i gjelbër në Kumanovë , ka shpërthyer një zjarr. Flakët e zjarrit kanë përfshirë një barakë të Ndërmarrjes së prodhimit të bukës dhe prodhimeve tjera të brumit " Zlaten Klas", raporton Alsat-M.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja cili është slogani i BDI-së për zgjedhjet e 11 dhjetorit

Posted: 07 Nov 2016 03:20 AM PST

"Bashkë vendosim!", është slogani i Bashkimit Demokratik për Integrim për zgjedhjet e 11 dhjetorit. Kështu ka vendosur Shtabi zgjedhor, duke marrë për bazë pesë pikat (përbetimet) e platformës zgjedhore, me të cilat BDI do të dalë para qytetarëve, siç thonë nga partia, "për të verifikuar edhe një herë rrugën e vendosur drejt avancimit të çështjes shqiptare dhe konsolidimin e demokracisë në Maqedoni".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministri i Luksemburgut e zemëron Turqinë, thotë se po sundon me metodat e nazistëve

Posted: 07 Nov 2016 03:14 AM PST

Ministri i Jashtëm i Luksemburgut, Jean Asselborn, i ka akuzuar autoritetet turke se po përdorin metoda të ngjashme me ato të nazistëve, për t'i luftuar të dyshuarit për tentim puç në korrik të këtij viti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetura shkel 74-vjeçarin në rrugën Tetovë-Pirok

Posted: 07 Nov 2016 03:11 AM PST

Në rrugën rajonale Tetovë-Pirok në Pallçisht të Poshtëm, dje rreth orës 17 e 40 min ka ndodhur një aksident trafiku ku janë përfshirë vetura e tipit "volksvagen kadi" me targa të Tetovës, e drejtuar nga 58-vjeçari I.A. nga Recica e Madhe dhe një këmbësori, 74-vjeçari S.B. nga Novaku, njoftoi policia.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tre ekspertë kryejnë obduksionin e trupit të Astrit Deharit

Posted: 07 Nov 2016 03:10 AM PST

Tre ekspertë të Mjekësisë Ligjore të Kosovës, sot gjatë ditës, pritet që ta kryejnë obduksionin e trupit të Astrit Deharit, aktivistit të LVV-së, i cili ndërroi jetë të shtunën në qendrën e Paraburgimit në Prizren.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trump: Administrata ime nuk do të pranonte refugjatë pa përkrahjen e vendorëve

Posted: 07 Nov 2016 03:00 AM PST

Kandidati republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, ka thënë përkrahësve në Miçigan dhe Minesota se administrata e tij nuk do të pranonte refugjatë pa përkrahjen e vendorëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :