Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Policia: Siguria në nivel pavarësisht shtatë arrestimeve për terrorizëm” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Policia: Siguria në nivel pavarësisht shtatë arrestimeve për terrorizëm” plus 44 more


Policia: Siguria në nivel pavarësisht shtatë arrestimeve për terrorizëm

Posted: 05 Nov 2016 06:36 AM PDT

Shtatë të arrestuarit nën dyshimin për përfshirje në vepra terroriste nuk kanë ndikim në situatën e sigurisë në Kosovë. Zyrtarët e Policisë së Kosovës kanë thënë se rastet e tilla nuk duhet të shihen me shqetësim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bënin propagandë për ISIS, policia arreston 11 shqiptarë

Posted: 05 Nov 2016 08:00 AM PDT

Policia njofton se në orët e mbrëmjes në kuadër të një operacioni rajonal Antiterror të zhvilluar në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni nga strukturat e specializuara të luftës kundër terrorizmit në Policinë e Shtetit janë ndaluar 4 shqiptarë si dhe janë shoqëruar 16 shtetas të tjerë, nga këta 5 të huaj dhe 11 shqiptarë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Armand Shkullaku tregon fytyrën e vërtetë të Edi Ramës

Posted: 05 Nov 2016 07:45 AM PDT

Analisti nga Tirana, Armand Shkullaku ka shkruar lidhur me partinë e re LIBRA, duke u ndalur te akuzat e zyrtarëve të PS'së ndaj kësaj nisme të Ben Blushit. Shkullaku ka treguar se Edi Rama përmes Taulant Ballës, po përdorë komunikimin primitiv për të goditur kundërshtarin se është i shitur te armiku i brendshëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Promo | Express Rozë (69): Genc Prelvukaj, Donjeta Kosumi, Getinjo, Linda Morina, Ana Kabashi (Video)

Posted: 05 Nov 2016 04:02 AM PDT

​Edhe këtë të shtunë do të njiheni me më të rejat e show bizit vendor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fiton kampioni, Drenica fundos Hajvalin

Posted: 05 Nov 2016 06:51 AM PDT

Feronikeli dhe Drenica kanë marrë nga tre pikë të arta

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NISMA nuk ka dijeni që ka bisedime me AKR'në për koalicion

Posted: 05 Nov 2016 07:47 AM PDT

NISMA për Kosovën ka thënë se nuk ka asnjë bisedim konkret për një koalicion të mundshëm me partinë e Behgjet Pacollit, AKR'në. Ky subjekt nuk ka dashur edhe të komentojë se si e shohin një bashkëpunim me AKR'në dhe çfarë mund t'i ofrojnë Pacollit brenda një koalicioni të mundshëm, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Eksperiment: Kështu reagojnë gjakovarët kur dikush ushtron dhunë ndaj foshnjave (VIDEO)

Posted: 05 Nov 2016 07:32 AM PDT

Një grup të rinjsh kanë realizuar një eksperiment në Gjakovë për të provuar njerëzit se si reagojnë kur dikush po godet një bebe,shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

SBASHK thotë se Isa Mustafa nuk po merret me ta, paralajmërojnë grevë

Posted: 05 Nov 2016 07:11 AM PDT

SBASHK bën të ditur se Këshilli Drejtues ka kohë që ka alarmuar se nëse nuk ka gatishmëri të Kabinetit të Kryeministrit Mustafa për dialog e zgjidhje të merituar lidhur me Ligjin për statusin e punëtorëve të arsimit shqip të Republikës së Kosovës për vitet shkollore 1989/99, atëherë SBASHK-u do të nis me veprime sindikale duke mos përjashtuar as grevën e përgjithshme në të 1357 institucionet arsimore të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Telekomi i Serbisë kthehet në Kosovë

Posted: 05 Nov 2016 06:40 AM PDT

​Sipas asaj që raporton Radio KiM, medium serb në Kosovë, Telekomi i Serbisë është rikthyer në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nis lufta kibernetike mes SHBA-së dhe Rusisë

Posted: 05 Nov 2016 06:16 AM PDT

Hakerët ushtarakë amerikanë kanë depërtuar në rrjetin elektronik të Rusisë, rrjetet e telekomunikacionit dhe sistemet e komandës së Kremlinit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nikoliq bën lidhje mes vrasjes së Gjinçiqit dhe tentim-atentateve ndaj Vuçiqit

Posted: 05 Nov 2016 06:04 AM PDT

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq, është shprehur i frikësuar në lidhje me gjetjen e armëve pranë shtëpisë së Aleksander Vuçiqit dhe një atentati të mundshëm kundër kryeministrit serb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes në komunikacion, edhe dje ndodhën mbi 40 aksidente

Posted: 05 Nov 2016 05:40 AM PDT

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje (e premte), kanë ndodhur gjithsej 43 aksidente, ku 11 prej tyre përfunduan me persona të lënduar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Digjet një shtëpizë në Brezovicë

Posted: 05 Nov 2016 05:33 AM PDT

Nga raporti i fundit policor, është bërë e ditur se dje për shkaqe të panjohura është përfshirë nga zjarri shtëpiza e stacionit fillestar të teleferikut të qendrës së skijimit Brezovicë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Prizren qe katër ditë është zhdukur një vajzë e mitur

Posted: 05 Nov 2016 05:20 AM PDT

Policia e Kosovës ka njoftuar se që nga data 01.11.2016, një vajzë e mitur në Prizren është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hungaria do vazhdojë të menaxhojë hapësirën ajrore të Kosovës

Posted: 05 Nov 2016 05:16 AM PDT

Hapësirën ajrore të Kosovës aktualisht e menaxhon Hungaria dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë deri në vitin 2019, kur i përfundon mandati i saj për ofrimin e këtyre shërbimeve. Ndërkaq pas prillit të vitit 2019, Kosova do të jetë e gatshme ta menaxhojë vetë hapësirën ajrore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fermerët e Ferizajt duan kompensim nga komuna pas dëmeve të sëmundjes gungore të kafshëve

Posted: 05 Nov 2016 05:16 AM PDT

Fermerë të komunës së Ferizajt kanë kërkuar nga komuna përkrahje për kompensim të kafshëve që kanë ngordhur nga sëmundja gungore, shkruan sot Koha Ditore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nga zjarrvënia e shtëpisë në Vushtrri vdiq një grua dhe u lëndua rëndë një e mitur

Posted: 05 Nov 2016 05:02 AM PDT

Dje në fshatin Stanovc të Vushtrrisë, është përfshirë nga zjarri një shtëpi banimi. Si pasojë e zjarrit një femër e cila ishte në një dhomë të shtëpisë ka ndërruar jetë, si dhe një vajzë e mitur ka pësuar lëndime trupore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Putini e do Trumpin për president të ShBA-së

Posted: 05 Nov 2016 04:48 AM PDT

Moska nuk lë pikë dyshimi se si president të ardhshëm amerikan preferon republikanin Trump.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia arreston shtatë persona të përfshirë në vepra terroriste

Posted: 05 Nov 2016 04:47 AM PDT

Policia e Kosovës bën të ditur se Drejtoria Kundër Terrorizmit në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale të Kosovës, e mbështetur edhe nga njësitë tjera të specializuara të Policisë së Kosovës, ka arrestuar shtatë persona të përfshirë në vepra terroriste. Operacioni është zhvilluar në tre qytete, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Turqia arreston 9 gazetarë

Posted: 05 Nov 2016 04:44 AM PDT

Autoritetet turke kanë urdhëruar arrestimin formal, në pritje të gjykimit, për nëntë redaktorë dhe gazetarë të gazetës opozitare sekulare Cumhuriyet, një ditë pasi udhëheqësit e partisë kryesore pro-Kurde gjithashtu u arrestuan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dy bomba në afërsi të Mosulit: Vriten 18 persona

Posted: 05 Nov 2016 04:31 AM PDT

Të paktën 18 persona u vranë pasi dy bomba shpërthyen në qendër të qytetit irakian

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthim në Afganistan: Vriten 11 dasmorë

Posted: 05 Nov 2016 04:23 AM PDT

​Të paktën 11 persona janë vrarë dhe një numër janë plagosur nga një shpërthim bombe në rrugë, gjatë udhëtimit të tyre në një dasmë në provincën Faryab të Afganistanit verior, thanë zyrtarët

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Më shumë se 800 raste të vetëvrasjes në Kosovë

Posted: 05 Nov 2016 04:16 AM PDT

​Që nga janari e deri në këtë muaj janë evidentuar 19 raste të vetëvrasjeve, ku shumica janë të gjinisë femërore. Mosha mesatare e femrave, të cilat kanë kryer vetëvrasje, është nga 30 deri në rreth 40 vjeç. Vetëvrasje po kryejnë edhe nënat e më shumë se një fëmijë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia e Kosovës merr me qira ish-hotelin "Victoria"

Posted: 05 Nov 2016 04:11 AM PDT

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit në mbledhjen e radhës mori vendimin që ish-hoteli "Victoria" t'i jepet me qira Policisë së Kosovës, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Analisti nga Beogradi thotë se Serbia bëri gabim amatoresk kur arrestoi Nehat Thaqin

Posted: 05 Nov 2016 04:08 AM PDT

Dushan Janjiq, analist dhe drejtues i Komitetit Ekzekutiv të Forumit për Marrëdhënie Etnike ka thënë se arrestimi i Thaqit në Serbi ka qenë një goditje e rëndë për politiken në Serbi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prani e madhe e forcave speciale në lagjet shqiptare të Shkupit, aksion kundër trafikantëve narkotikë

Posted: 05 Nov 2016 04:00 AM PDT

Mbrëmë forca të mëdha policore u panë në lagjet shqiptare të Shkupit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Raportuesja e BE-së për Turqinë kërkon pezullimin e integrimeve për Ankaranë

Posted: 05 Nov 2016 03:18 AM PDT

Raportuesja në Bashkimin Evropian (BE) për Turqinë, Kati Piri, i ka bërë thirrje BE-së që të ngrijë procesin e integrimit të Turqisë. Sipas saj, arrestimet e deputetëve opozitare në Turqi janë të pakontestueshme, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ymeri thotë se do të insistojnë që UÇK-ja të futet në Kushtetutën e Kosovës

Posted: 05 Nov 2016 03:02 AM PDT

Kanë filluar punimet e mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të "Vetëvendosjes", e cila po organizohet në Prishtinë. I pranishëm në mbledhje kryetari i këtij subjekti, Visar Ymeri, tha se do të punohet derisa Ushtria Çlirimtare e Kosovës (UÇK), të futet në Kushtetutën e Kosovës. Sipas tij, dialogu me Serbinë është ndalur në momentin që u ndal zbatimi i themelimit të komunave serbe, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Daçiq thotë se kërcënimet ndaj Vuçiqit janë serioze dhe të rënda

Posted: 05 Nov 2016 02:59 AM PDT

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se vrasja e Zoran Gjinçiqit kishte ndodhur pikërisht se ishin injoruar kërcënimet derisa ka thënë se nuk duhet të veprohet njësoj me kërcënimet ndaj Aleksander Vuçiqit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pentagoni konfirmon vrasjen e nje komandanti të lartë të Al-Kaidas

Posted: 05 Nov 2016 02:54 AM PDT

Pentagoni ka konfirmuar se në një sulm ajror, muajin e kaluar, është vrarë udhëheqësi i Al Kaidas, Faruq al-Qatani, duke eleminuar komplotistin kryesor të sulmeve ndaj SHBA-së në një "goditje të madhe" për grupin terrorist.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AAK e do edhe përfaqësimin e diasporës në Parlament

Posted: 05 Nov 2016 02:36 AM PDT

Pal Lekaj, nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka polemizuar me presidentin Thaçi rreth kërkesës së tij që të shtohen edhe dy vende në Kuvend për pakicat, duke thënë se përse një propozim i tillë nuk u dha edhe për diasporën e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Lipjan 1000 nxënës rrezikohen nga të ftohtët

Posted: 05 Nov 2016 02:36 AM PDT

Komuna e Lipjanit për këtë vit shkollor ende nuk ka arritur t'i furnizojë të gjitha shkollat me dru për ngrohje, ndërkohë rreth kësaj çështjeje telashe më të mëdha janë paraqitur në SHFMU "Ismail Luma" në Lipjan, derisa kjo shkollë numëron afro një mijë nxënës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është moti për sot dhe nesër

Posted: 05 Nov 2016 02:16 AM PDT

Mot me diell dhe vranësira të shpërndara do të karakterizojë vendin tonë gjatë këtyre dy ditëve të vikendit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në bjeshkët e Kabashit kanë filluar ndërtime pa leje

Posted: 05 Nov 2016 02:13 AM PDT

Në Parkun Nacional Bjeshkët e Kabashit, në një vend ku mund të shkohet vetëm me makina terreni, ndodhen ndërtime të vilave pa leje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjermanët: Vetëm te shqiptarët Putin s'mund të ketë ndikim

Posted: 05 Nov 2016 02:01 AM PDT

Pak ditë më parë, "Der Standard" e Austrisë shkruante se në Ballkan vetëm Shqipëria dhe Kosova janë orientuar pro perëndimit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ligji për duhanin po shkelet me të madhe, gjykatat injorojnë rastet

Posted: 05 Nov 2016 01:54 AM PDT

Duhani vlerësohet të jetë shkaktari i dytë i vdekjeve në botë. Sipas statistikave ndërkombëtare, të cilat i prezantojnë edhe përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës, duhani çdo vit vret rreth 5.4 milionë njerëz në botë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrahjet që ndodhën brenda parlamenteve të botës, "Times" e përfshinë edhe Kosovën (Video)

Posted: 05 Nov 2016 01:18 AM PDT

Përleshjet që ndodhën të mërkurën në Parlamentin e Hong Kongut të nxitura nga tri javë mosmarrëveshjesh në mes të ligjvënësve pro-pavarësisë dhe kundërshtarëve të tyre në Këshillin Legjislativ janë publikuar edhe online

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policët e deodorantëve rrezikojnë 5 vjet burg

Posted: 05 Nov 2016 12:48 AM PDT

Dy ditë rresht, në intervale të ndryshme kohore, policët Haxhi Morina e Skender Osaj kishin marrë deodorantë nga gjësendet e konfiskuara prej udhëtarëve në aeroportin ndërkombëtar "Adem Jashari" dhe i kishin futur në xhepat e uniformave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Krijohet koalicioni i ri opozitar?

Posted: 05 Nov 2016 12:34 AM PDT

Përfaqësuesit e AAK-së dhe të "Nismës" ia kanë hapur dyert AKR-së së Behgjet Pacollit për ta përfshirë në koalicion. Madje, përfaqësuesit e këtyre partive nuk e kanë përjashtuar mundësinë e takimeve me AKR-në për të ecur bashkërisht në procesin e ardhshëm qeverisës

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edhe një kompleks banesor në kryeqytet është i uzurpuar (Video)

Posted: 05 Nov 2016 12:28 AM PDT

​Kompleksi banesor ka qenë projekt i ish-Jugosllavisë për kthimin e serbëve në Kosovë. Tash i tërë objekti është i banuar nga shqiptarët. Derisa asnjë institucion kosovar nuk ka dhënë sqarime për këtë, banorët kanë frikë se mund të pësojnë njësoj sikurse ata të lagjes Dardania.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veteranët, nën "llupën" e Prokurorisë

Posted: 05 Nov 2016 12:17 AM PDT

​ Ndonëse statusin e veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës pritet ta gëzojnë mbi 46 mijë qytetarë të Kosovës, listat e publikuara për këta veteranë tanimë janë objekt trajtimi i Prokurorisë së Shtetit. Kush me meritë dhe kush pa meritë një numër i madh i qytetarëve do të futen në skemën pensionale për përfitimin e veteranit të UÇK-së. Ndërkaq, fillimi i hetimeve për keqpërdorimin e mundshëm të këtyre listave ka ardhur pas publikimit të tyre nga ana e Qeverisë, ku është parë një numër enorm i personave të të cilëve do t'u njihet statusi i veteranit të UÇK-së, shkruan gazeta 'Zeri'.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Clinton: A do i vë Trump interesat e Amerikës para interesave personale?

Posted: 05 Nov 2016 12:12 AM PDT

Kandidatja demokrate për Presidente të SHBA'së, Hillary Clinton, në një tugim në Pensilvani ka folur për kundërkandidatin e saj, Donald Trump.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo do të ndodhë sot në orën 12:00 në Prishtinë, mos u frikësoni

Posted: 04 Nov 2016 11:55 PM PDT

Komuna e Prishtinës përmes një njoftimi ka treguar se do ta bëjnë testimin e radhës së sistemit të alarmit në kryeqytet

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova po “gjuan” para për pastrimin e objekteve publike

Posted: 04 Nov 2016 11:03 PM PDT

Agjencia Qendrore e Prokurimit do të paguajë gati dyfish më shumë sesa viteve të shkuara, për shërbimin dhe për hapësirën e njëjtë të objekteve publike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi zotohet ta përmbyllë reformën zgjedhore edhe pa opozitën

Posted: 04 Nov 2016 10:53 PM PDT

Presidenti Hashim Thaçi i ka dhënë start reformës zgjedhore, proces me të cilin subjektet në pushtet synojnë ta ndryshojnë mënyrën e zgjedhjes së kreut të shtetit, t'i mbyllin listat e kandidatëve për deputetë e për anëtarë të kuvendeve komunale e edhe ta heqin balotazhin në procesin e zgjedhjes së kryetarëve të komunave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :