Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Michael Shcumacher jep shenja përmirësimi pas mëse dy vjetësh në koma” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Michael Shcumacher jep shenja përmirësimi pas mëse dy vjetësh në koma” plus 9 more Lajmi i Fundit


Michael Shcumacher jep shenja përmirësimi pas mëse dy vjetësh në koma

Posted: 06 Nov 2016 06:53 AM PST

Piloti legjendar Mikael Shumaher është duke dhënë shenja inkurajuese gati 3 vjet pas aksidentit që pësoi në Alpet franceze. Lajmin e ka dhene ish-shefi i tij tek Ferrari, Ros Braun, i cili e ka vizituar së fundmi familjen Shumaher. Braun nuk deshi të fliste me hollësi, për shkak të respektimit të privatësisë së familjes së ...

Meta: Jemi në një koalicion, forumet përcaktojnë axhendën

Posted: 06 Nov 2016 06:50 AM PST

Rreth 50 mijë anëtarë të LSI, u janë drejtuar prej orës 8 00 të mënesit 225 qendrave të votimit për të zgjedhur kreun e ri të kësaj partie. Rreth orës 11:30, Ilir Meta votoi për kryetarin e 4 viteve të arsdhshme të LSI. Meta vuri theksin tek pjesëmarrja e lartë për të parë motivimin e ...

Modelja Raffaella Modugno komplet nudo në setin fotografik

Posted: 06 Nov 2016 06:36 AM PST

Modelja e njohur per format seksi, Raffaela Modugno, ka realizuar një set fotografik tejet eksitues. Ish konkurrentja e Miss Italia është shfaqur komplet e zhveshur për një kalendar të 2017. Bukuroshja e mbuluar nga rëra e artë e Salentos, mbi kalë në breg të detit, ose në bordin e një pishine, ajo pozon pa filtra ...

Greqi, kapen pesë shqiptarë me 74 kg kanabis

Posted: 06 Nov 2016 06:24 AM PST

Pesë shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia greke në rajonin e Follorinës mëngjesin e sotëm. Ata ishin emigrantë të parregullt nga mosha 21 deri 43 vjeç. Policia greke sqaron se shqiptarët kanë hyrë në mënyrë të paligjshme nëpërmjet kufirit shqiptaro-grek. Forcat e rendit kane arritur të sekuestrojë një sasi prej 74 kg kanabis sativa të ...

Microsoft merr goditjen e radhës, humb 40 milionë përdoures

Posted: 06 Nov 2016 06:14 AM PST

Shfletuesit e Microsoft humbën edhe 40 milionë përdorues të tjetër muajin e kaluar raportoi firma analitike Net Applications duke e çuar në afro 350 milion numrin e të larguarve gjatë 2016-ës. Net Applications tha se Internet Explorer së bashku me Microsoft Edge zotërojnë 28.4% të tregut ku vetëm muajin e fundit kanë humbur 2.3%, rënia ...

Azilkërkuesit shqiptarë në Britani do kontrollohen nga dhëmbët

Posted: 06 Nov 2016 06:09 AM PST

Rritja e emigrantëve të paligjshëm shqiptarë që shkojnë në Britani si refugjatë kanë alarmuar autoritetet vendase, veçanërisht për moshën e re që paraqiten si nxënës shkollash. Një dokument i zbuluar "Mail" të dielën, bën me dije se autoritetet janë të detyruara që të marrin masa disiplinore për azilkërkuesit që paraqiten si të mitur. Në raport ...

14-vjeçari përdhunoi motrën, dënimi që mori do t’ju befasojë

Posted: 06 Nov 2016 06:09 AM PST

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Cheltenham të Britanisë, ku një djalë 12 vjeçar ka përdhunuar motrën e tij më të vogël. Përdhunimi kishte ndodhur për shkak të hipnotizimit nga pornografia e vazhdueshme e parë në internet, ka thënë gjykata. Ai ka përfunduar në gjykatë. Të premten rasti u shqyrtua në Gjykatën Magjistraturës, ku ...

Me peshqir nga dushi, Albana surprizon me pamjen e saj në rrugë (Foto)

Posted: 06 Nov 2016 05:59 AM PST

Moderatorja e Top Channel Albana Osmani shquhet për stilin e saj të veçantë. Megjithatë këtë herë duket se e ka ekzagjeruar paska, ndonëse për të nuk përbën problem. Ajo ka publikuar një foto në ashensor ku shfaqet e veshur rrobëdëshampër dhe për këtë pjesë shkruan: "Pse nuk dilet kshu ee, rregullat e mia." Megjithatë duket ...

Aksioni i rrugores, arrestohen 3 shoferë të dehur, pezullohen 87 patenta

Posted: 06 Nov 2016 05:49 AM PST

Vijon zbatimi i masave nga Policia rrugore për rritjen e parametrave të sigurisë. Policia Rrugore në të gjithë vendin gjatë fundjaës është fokusuar më tepër në drejtim të: • Evidentimit dhe ndëshkimit të gjithë atyre drejtuesve që drejtojnë automjetin nën efektin e akoolit apo në gjendje të dehur. • Ndëshkimit të drejtuesve që drejtojnë automjetin ...

E rrallë, fotografohet gjarpëri me syze dhe mustaqe (Foto)

Posted: 06 Nov 2016 05:48 AM PST

Një ndër qeniet më të ralla në këtë tokë. Bëhet fjalë për gjarpërin me shenja interesante në trup, ku ndër tyre janë syzët në sy dhe mustaqet mbi buzë. Gjarpri u zbulua në Teksas dhe fotografitë e tij u publikuan online. Së bashku me fotografitë e publikuara ishte edhe përshkrimi:"A keni parë ndonjëherë gjarpër me ...

Related Posts :