Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Motra e madhe, dhurata më e bukur në jetë” plus 14 more Express Shneta

loading...

“Motra e madhe, dhurata më e bukur në jetë” plus 14 more Express Shneta


Motra e madhe, dhurata më e bukur në jetë

Posted: 10 Nov 2016 08:14 AM PST

Këto janë arsyet pse motra më e madhe është dhurata më e çmuar që prindërit mund t'ua kenë dhënë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Humbi veshin në aksident, doktorët ia rrisin një tjetër në krahun e tij

Posted: 10 Nov 2016 07:24 AM PST

Kjo është magjia e mjekësisë moderne në Kinë!

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nëse e provoni këtë ëmbëlsirë të shpejtë nuk do ta ndërroni më

Posted: 10 Nov 2016 02:30 AM PST

Ëmbëlsirë e shpejtë me biskota çaji.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes: Mungesa e babait në shtëpi shkakton këtë dukuri te fëmijët

Posted: 10 Nov 2016 02:26 AM PST

Është e ditur tashmë se sa i rëndësishëm është babai për zhvillimin e fëmijës. Në fakt, si dashuria, si refuzimi nga ana e të dy prindërve mund të ndikojnë thellësisht ekuilibrin emotiv, vetëbesimin dhe shëndetin mendor të fëmijëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jeni konsumues i verës? Ja çka i ndodh trupit tuaj

Posted: 10 Nov 2016 01:22 AM PST

Alkooli është çelësi i artë në piramidën ushqimore. Nëse ju pini shumë, atëherë ju do të shkatërroni shëndetin tuaj, duke rritur presionin arterial dhe rrezikun për zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme kanceroze.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është veprimi që ju shpëton nga mbipesha

Posted: 10 Nov 2016 01:18 AM PST

Shtimi i tepërt në peshë lidhet me një sërë faktorësh, por personat që vuajnë këtë problem bëjnë gjithmonë të njëjtin gabim, ndaj hiqni dorë nga ky zakon.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes! Ndalojeni urgjent tani përdorimin e tyre!

Posted: 10 Nov 2016 12:03 AM PST

Këto janë disa prej produkteve që ne i përdorim rregullisht në jetën e përditshme, duke mos e kuptuar rrezikun që ato shkaktojnë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A mund ta diagnostikojmë kancerin përmes lotëve?

Posted: 09 Nov 2016 05:11 PM PST

Zakonisht kur shkon të shohësh një film të trishtueshëm në kinema përveçse ha kokoshka, të shpëton dhe ndonjë lot. Por në një kinema të Zelandës së Re, diçka tjetër ndodh, një kërkim potencial për të zbuluar kancerin e gjirit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Banane për mëngjes? Nuk është ide e mirë

Posted: 09 Nov 2016 05:10 PM PST

Shumica prej nesh për mungesë kohe, apo në nxitim e sipër, në vend të mëngjesit hamë një banane. Por pavarësisht vetive të shumta që ka, si kalium, fibër dhe magnez, do të bënit mirë që të mos e nisnit ditën me këtë frutë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Për një bark të sheshtë. Pini lëng kumbulle!

Posted: 09 Nov 2016 05:08 PM PST

Zona më e vështirë për ta hequr dhjamin fatkeqësisht, është zona abdominale. Kjo pasi që zakonisht dhjami gjendet në këtë zonë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ftoi: Fruti i “harruar” i vjeshtës dhe vlerat e tij!

Posted: 09 Nov 2016 05:07 PM PST

Ftoi është një frut që ndoshta është kultivuar nga njeriu dhe më herët se molla apo dardha, fruta të cilave u ngjason shume, sepse bën pjesë në të njëtën familje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pesë arsye pse duhet t’i mësoni fëmijës suaj të notojë

Posted: 09 Nov 2016 11:03 AM PST

Të mirat e notit janë të pafundme dhe fëmija juaj duhet të mësojë të notojë sa më shpejt të mundet. Ja pse:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto ushqime ju bëjnë mirë për zemrën

Posted: 09 Nov 2016 11:01 AM PST

Sëmundjet e zemrës janë një nga shkaktarët kryesore të vdekjeve në botë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kakao ulë kolesterinën

Posted: 09 Nov 2016 10:57 AM PST

Shkencëtarët amerikanë kanë bërë të ditur që konsumimi i produkteve që përmbajnë kakao, duke përfshirë çokollatën e zezë, mund të ulin nivelin e kolesterinës së keqe (LDL) dhe kolesterinën e përgjithshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Konsumimi i vezëve shumë më i dobishëm nga se mendoni

Posted: 09 Nov 2016 10:55 AM PST

Revista "American College of Nutrition"(në SHBA) ka publikuar studimin më të ri, sipas të cilit konsumimi i një veze në ditë mund të ulë rrezikun e goditjes në tru me 12%.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :