Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

““Napoli na kërkoi 67 milionë për Koulibalyn”” plus 9 more Telegrafi Futboll

loading...

““Napoli na kërkoi 67 milionë për Koulibalyn”” plus 9 more Telegrafi Futboll


“Napoli na kërkoi 67 milionë për Koulibalyn”

Posted: 07 Nov 2016 02:54 PM PST

Njëri nga aksionarët kryesorë të Evertonit, Farhad Moshiri, pretendon se skuadra e tij shkoi te Napoli për të pyetur për çmimin e tij, por skuadra italiane kërkoi hiç më pak se 67 milionë euro.

Duke folur për talkSPORT të hënën, Moshiri shpjegoi se si Everton kishte shkuar kokë më kokë me Chelsean për Koulibaly pasi ata kishin shitur John Stones te Manchester City dhe kishin hasur në një situatë të ngjashme me Manolo Gabbiadinin.

"Ne u përpoqëm për të blerë [Kalidou] Koulibaly nga Napoli dhe ata donin 60 milionë funte apo 67 milionë euro", Moshiri për talkSPORT, përcjell Telegrafi.

Zyrtare: Koulibaly largon skuadrat angleze, vazhdon kontratën me Napolin Zyrtare: Koulibaly largon skuadrat angleze, vazhdon kontratën me Napolin

"Ne konkurruam me Chelsean për të, shkuam deri në çmimin e kërkuar dhe ata nuk donin të shesin”.

"Çdo mbrojtës tani në Evropë duket se kushton 50 milionë funte edhe nëse është 29 apo 30-vjeçar", përfundoi agjenti iranian. /Telegrafi/

The post "Napoli na kërkoi 67 milionë për Koulibalyn" appeared first on Telegrafi.

Milani mposht Juventusin në Kombëtaren italiane

Posted: 07 Nov 2016 02:41 PM PST

Gianluca Lapadula është ftuar në kombëtaren italiane nga trajneri Gianpiero Ventura.

Sulmuesi i Milanit, i cili shënoi në fundjavë golin e parë në Serinë A ndaj Palermos, u thirr për të zëvendësuar Manolo Gabiadinin, i cili kishte probleme muskulore.

Futbollisti i Napolit u largua nga grumbullimi në Converciano dhe për të zënë vendin e lënë bosh, Ventura grumbulloi debutuesin e katërt të listës për ndeshjet ndaj Lihtenshtejnit e Gjermanisë.

Kësisoj, për lojtarin e Milanit plotësohen 24 orë ëndrrash, gjatë të cilave ai kaloi nga një futbollist i lënë në harresë, në një protagonist të mirëfilltë.

Për ish-lojtarin e Pescaras, kanë mjaftuar vetëm 154 minuta në total në Serinë A për të siguruar ftesën e parë në kombëtaren italiane.

Zakonisht, në radhët e të kaltërve dominon në numër grupi i futbollistëve të Juventusit.

Por dëmtimet e njëpasnjëshme të lojtarëve bardhezi si dhe grumbullimi i Lapadulas, ka bërë që tashmë të jetë Milani klubi që ka më shumë përfaqësues te Italia.

Bashkë me sulmuesin shkon në gjashtë numri i lojtarëve të thirrur nga Ventura, i cili ka në listë edhe Gianluigi Donnarumman, Mattia De Sciglion, Alessio Romagnolli, Giacomo Bonaventura dhe Luca Antonellin.

 

The post Milani mposht Juventusin në Kombëtaren italiane appeared first on Telegrafi.

Zaccheroni: Pioli si Conte, zgjedhje e zgjuar nga Interi

Posted: 07 Nov 2016 02:26 PM PST

Ish-trajneri i Interit, Alberto Zaccheroni beson se Nerazzurrët janë duke bërë një zgjedhje të madhe me Stefano Piolin, të cilin ai e krahason me Antonio Conten.

Zaccheroni arriti në mes të rrugës së Interit në sezonin 2003-04 dhe në fund i kualifikoi në Ligën e Kampionëve, duke hedhur edhe themelet për sundimin e suksesshëm Roberto Mancini.

"Pioli? Ai ka treguar në vitet e fundit se është një nga trajnerët me idetë më të mira pas Antonio Conte", ka thënë Zaccheroni për Rai Radio, përcjell Telegrafi.

Pioli arrin në zyrat e Interit duke u fshehur, por zbulohet nga mediat - gati nënshkrimi i kontratës (Video) Pioli arrin në zyrat e Interit duke u fshehur, por zbulohet nga mediat - gati nënshkrimi i kontratës (Video)

"Inter po emëron zgjidhen më të mirë italiane dhe kjo është një ide e madhe".

"Në Inter, kam ardhur në një kohë të caktuar. Ne kishim një skuadër që nuk ishte shumë e italiane, por të paktën ata e dinin Ligën italiane", përfundoi trajneri italian. /Telegrafi/

The post Zaccheroni: Pioli si Conte, zgjedhje e zgjuar nga Interi appeared first on Telegrafi.

Donnarumma përshëndet tifozët shqiptarë të Milanit (Video)

Posted: 07 Nov 2016 02:18 PM PST

Milani ka tifozë të shumtë kudo nëpër botë, ashtu siç ka edhe në Shqipëri dhe Kosovë.

"Milan Club Albania", është i njohur zyrtarisht nga klubi i Milani.

Shpesh herë ata e ndjekin Milanin nga stadiumi, madje arritën të sjellin edhe trofeun e Ligës së Kampionëve, atë të vitit 2007 kur mundën Liverpoolin në Athinë.

Këtë herë ata sjellin një përshëndetje nga idhulli i ri i tifozëve, portieri i talentuar Gianulugi Donnarumma.

The post Donnarumma përshëndet tifozët shqiptarë të Milanit (Video) appeared first on Telegrafi.

Nuk është 3-4-3 formacioni i preferuar i Contes, ka një tjetër në mendje

Posted: 07 Nov 2016 02:07 PM PST

Antonio Conte është duke përjetuar ditë të mira te skuadra angleze, Chelsea.  

Trajneri italian është duke korrur sukses me formacionin e tij aktual 3-4-3, por sipas tij ai ka në mendje një tjetër formacion.

Sipas Contes, formacioni 4-2-4 është i preferuari i tij, pasi i pëlqen të luaj me dy sulmues qendre, por sipas tij ky formacion kërkon anësor të fortë.

Chelsea i Contes po bon çudinë me 3-4-3: 5 ndeshje – 5 fitore, 16 gola të shënuara – 0 të pësuara (Foto) Chelsea i Contes po bon çudinë me 3-4-3: 5 ndeshje – 5 fitore, 16 gola të shënuara – 0 të pësuara (Foto)

"Në mendjen time gjithmonë kam kërkuar që të luaj me një formacion 4-2-4", ka thënë Conte për mediat angleze, transmeton Telegrafi.

"Sepse kur ju keni në krah futbollistë të fortë, mua më pëlqen të luaj me dy sulmues qendre shumë afër njëri-tjetrit", ka përfunduar italian. /Telegrafi/

The post Nuk është 3-4-3 formacioni i preferuar i Contes, ka një tjetër në mendje appeared first on Telegrafi.

Ozil: Ky futbollist është idhulli im

Posted: 07 Nov 2016 01:53 PM PST

Mesut Ozil ka folur në lidhje me futbollistin e tij të preferuar.

Mesfushori gjerman e ka zgjedhur ish-yllin francez, Zinedine Zidane, si idhullin e tij.

Sipas Ozil, Zidane ka luajtur në nivele të larta dhe në një skuadër të madhe si Real Madrid.

Ozil: Arsenali ishte zgjedha ime e parë Ozil: Arsenali ishte zgjedha ime e parë

"Idhulli im ka qenë gjithmonë Zinedine Zidane", ka thënë fillimisht Ozil për mediat angleze, përcjell Telegrafi.

"Ai ka luajtur për një klub të madh si Real Madrid, kështu që edhe unë e kërkova atë", ka përfunduar mesfushori gjerman. /Telegrafi/

The post Ozil: Ky futbollist është idhulli im appeared first on Telegrafi.

Pique: Messi është dashur të fitojë ‘Topin e Artë’ çdo vit që nga 2009

Posted: 07 Nov 2016 01:45 PM PST

Gerard Pique beson se Lionel Messi duhet të kishte fituar çdo 'Top të Artë' që nga viti 2009, pasi shoku i tij i skuadrës është në një nivel tjetër.

Cristiano Ronaldo mori kurorën në vitet 2013 dhe 2014, ndërsa ylli portugez është favorite për të marrë edhe çmimin e këtij viti, pasi Messi fitoi këtë çmim në vitin 2010, 2011, 2012 dhe 2015.

Sulmuesi i Real Madridit fitoi çmimin edhe në vitin 2008, kur ai ishte me Pique në skuadrën e Manchester United, por mbrojtësi tani mendon se Messi ka qenë superior për të gjithë rivalët në çdo vit që nga ai vit.

"Messi më i miri në histori"

"Nëse Topi i Artë është dhënë për lojtarin më të mirë në botë, Leo do të kishte fituar atë çdo vit që nga viti 2009. Është në një nivel tjetër", ka thënë 29-vjeçari në llogarinë e tij në Twitter, përcjell Telegrafi.

Fjalë të mira për Messin kishte dhe mesfushori i Sevillas, Vitolo, i cili e quajti argjentinasin si futbollistin më të mirë në histori. /Telegrafi/

The post Pique: Messi është dashur të fitojë 'Topin e Artë' çdo vit që nga 2009 appeared first on Telegrafi.

Mësojeni sa vlen Përfaqësuesja e Kosovës me futbollistët e ftuar ndaj Turqisë

Posted: 07 Nov 2016 01:13 PM PST

Përfaqësuesja e Kosovës më 12 nëntor zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror 'Rusia 2018'.

Do të jetë Kombëtarja e Turqisë që do të mirëpres kësaj here Përfaqësuesen e Kosovës.

Pesë ditë para kësaj ndeshje, përzgjedhësi Albert Bunjaki ka publikuar listën me lojtarët që do të ketë në dispozicion për këtë ndeshje, shkruan lajmi.net.

Zyrtare: Zbulohet lista e Kosovës përballë Turqisë, mungon një yll i madh Zyrtare: Zbulohet lista e Kosovës përballë Turqisë, mungon një yll i madh

Në listën që ka shpalosur Bunjaki, figurojnë 22 lojtarë, dhe vetëm njëri vjen nga Vala Superliga e Kosovës (portieri Bledar Hajdini).

Për ndeshjen me Turqinë, në listën që ka zbuluar sot Bunjaki, janë tre emra të rinj, që vijnë në repartin e mbrojtjes, si Benjamin Kololli, Mergim Vojvoda dhe Fidan Aliti, tri prurjet e reja të Kosovës.

Bunjaku: Mund ta befasojmë Turqinë Bunjaku: Mund ta befasojmë Turqinë

Me të tre këta, dhe 19 lojtarët tjerë të ftuar, vlera e Përfaqësueses së Kosovës sipas 'Transfermarkt' është 21 milionë e 500 mijë euro, përcjell lajmi.net.

Lojtari më me vlerë është Arbër Zeneli që vlerësohet 3.5 milionë, i ndjekur nga Rashica 2.75 dhe Valon Berisha me 2.5 milionë euro.

Lista e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e 12 nëntorit ndaj Turqisë

Portierë:

Samir Ujkani – 500 mijë euro

Adis Nurkovic – 200 mijë euro

Bledar Hajdini- 

Mbrojtës:

Mërgim Vojvoda -100 mijë euro

Benjamin Kololli -600 mijë

Fanol Perdedaj -700 mijë

Leart Paqarada -700 mijë

Alban Pnishi -500 mijë

Amir Rrahmani – 1 milion e 750 mijë

Avni Pepa -150 mijë

Fidan Aliti -250 mijë

Mesfushorë:

Herolind Shala -1 milion e 250 mijë

Alban Meha -1 milion e 800 mijë

Eroll Zejnullahu -900 mijë

Enis Alushi -550 mijë

Valon Berisha -2 milionë e 500 mijë

Milot Rashica -2 milionë e 750 mijë

Arbër Zeneli -3 milionë e 500 mijë

Bernard Berisha- 1 milion e 500 mijë

Sulmues:

Albert Bunjaku -300 mijë

Vedat Muriqi -1 milion

The post Mësojeni sa vlen Përfaqësuesja e Kosovës me futbollistët e ftuar ndaj Turqisë appeared first on Telegrafi.

Kështu po përgatitet Turqia për takimin me Kosovën (Foto)

Posted: 07 Nov 2016 01:01 PM PST

Kombëtarja turke është mbledhur dhe po zhvillon seancat stërvitore para përballjes me Përfaqësuesen e Kosovës.

E hëna pasdite ka shërbyer për stërvitjen e parë të kombëtares turke në prag të ndeshjes kualifikuese ndaj Kosovës.

Nuk ka pajtim: Terim nuk flet me Turanin dhe Yilmazin? (Foto) Nuk ka pajtim: Terim nuk flet me Turanin dhe Yilmazin? (Foto)

Trajneri i turqve, Fatih Terim ka zbarkuar i pari në resorin 'Regnum Carya Golf & Spa Resort' në Belek, aty ku kombëtarja turke po i zhvillohen stërvitjet, shkruan Telegrafi.

turkey-2

Foto nga seanca stërvitore e Turqisë

Gjatë daljes në stërvitje, Terim është parë i afërt me shumicën e futbollistëve të kombëtares, por jo edhe me yllin e tyre, Arda Turan dhe sulmuesin Burak Yilmaz.

terim

Fatih Terim duke biseduar me disa nga futbollistët e kombëtares së tij, por jo edhe me Turan e Yilmaz

Ndryshe, takimi do të fillojë në ora 18:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin e klubit të Antalyasporit. /Telegrafi/

yilmaz

Yilmaz duke u stërvitur me shokët e kombëtares

arda

Turan duke stërvitur me Turqinë pas një kohe të gjatë

The post Kështu po përgatitet Turqia për takimin me Kosovën (Foto) appeared first on Telegrafi.

Guerreiro: Refuzova Barcelonën për Dortmundin

Posted: 07 Nov 2016 12:33 PM PST

Raphael Guerreiro ka zbuluar se ai ka refuzuar mundësinë për t’u bashkuar me Barcelonën në favor të një kalim te Borussia Dortmund.

Barcelona thuhet se ishin të etur për të joshur mbrojtësin e krahut t'ju bashkohet nga Lorient përpara sezonit 2016-17.

Megjithatë, Guerreiro pranoi një kalim në Bundesligë pasi ai ndjeu se do të kishte më shumë mundësi në ekipin e parë në Signal Iduna Park.

Ylli i Dortmundit i bashkohet Barcelonës? Ylli i Dortmundit i bashkohet Barcelonës?

"Ishte një vendim shumë i vështirë për të thënë jo për Barcelonën. Por erdhi një moment ku unë kam për të marrë një vendim dhe oferta nga Borussia Dortmundi më bindi mua", ka thënë Guerreiro për Canal +, përcjell Telegrafi.

"Unë kam nevojë për të luajtur rregullisht këtë sezon dhe të përfitoj minuta në mënyrë që të zhvillohem më shumë. Kam qenë me fat që gjërat janë duke shkuar shumë mirë për mua në Gjermani", përfundoi portugezi. /Telegrafi/

The post Guerreiro: Refuzova Barcelonën për Dortmundin appeared first on Telegrafi.

Related Posts :