Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Një zë i çuditshëm po del nga ky det, askush nuk e di nga po vjen” plus 16 more Mistere

loading...

“Një zë i çuditshëm po del nga ky det, askush nuk e di nga po vjen” plus 16 more Mistere


Një zë i çuditshëm po del nga ky det, askush nuk e di nga po vjen

Posted: 04 Nov 2016 08:38 AM PDT

Në komunitetin e largët të Nunavutit në pjesën veriore të Kanadasë, gjuetarët janë të shqetësuar në lidhje me një zë misterioz që është duke dalë nga fundi i detit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Publikuan selfie në Facebook duke u puthur, ja çka ndodhi pastaj (foto)

Posted: 04 Nov 2016 02:05 AM PDT

Publikuan në "Facebook" një fotografi "selfie" ku shkëmbenin puthje dhe përkëdhelje me njëri-tjetrin si gjithë të rinjtë, por menjëherë më pas i dhanë fund jetës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Piu lëng për rritjen e penisit, i vdes e dashura gjatë seksit

Posted: 03 Nov 2016 11:34 PM PDT

Policia ka arrestuar një burrë rreth të 50-ve, pasi e dashura e tij kishte vdekur gjatë marrëdhënies seksuale

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Horoskopi sot do t'ju befasojë

Posted: 03 Nov 2016 10:39 PM PDT

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 4 nëntor 2016

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shenjat që tregojnë se jeni më inteligjent se sa mendoni

Posted: 03 Nov 2016 06:30 PM PDT

Ekzistojnë karakteristika të caktuara që shkenca i lidhë me nivelin e lartë të inteligjencës. Ato vetëm tregojnë, por nuk do të thotë se jeni më inteligjent për shkak tyre. Ja me çfarë mund të justifikoheni nëse ndonjëherë dikush Ju thotë se jeni idiot ose budalla:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja nga kush sundohet toka

Posted: 03 Nov 2016 06:28 PM PDT

Një numër i madh kopjesh të një teksti misterioz, të cilit i referohen si "Lista e mbretërve sumerë" janë zbuluar përgjatë viteve nga arkeologët në rajone si ajo që është sot Babilonia e lashtë, Susa, dhe Asiria.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ushtria amerikane së shpejti me ushtarë robotikë të frymëzuar nga "Iron Man"

Posted: 03 Nov 2016 06:25 PM PDT

Shkencëtarët amerikanë janë duke punuar në gjeneratën e re të veshjeve ushtarake për ushtarë, frymëzuar nga kostumi i përdorur në filmat e "Iron Man" (Njeriut të Hekurt) – dhe thonë se do të bëhet realitet brenda dy vitesh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dhjetë “sekrete” për historinë dhe domethënien e tatuazheve

Posted: 03 Nov 2016 06:20 PM PDT

Trasgresioni është një kujtim i largët. Tatuazhi është "normalitet, pas të cilit ekziston një nevojë psikologjike, personale dhe specifike, shpesh sekrete.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët zbulojnë peshkaqenë me dy koka (Foto)

Posted: 03 Nov 2016 03:32 PM PDT

Shkencëtarët janë duke zbuluar më shumë peshq mutantë, me gjasë për shkak të anomalive gjenetike nga mbipeshkimi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këtë muaj do ta shohim një superhënë rekordthyese - më të madhen në gati 70 vjet

Posted: 03 Nov 2016 03:26 PM PDT

​Me 14 nëntor, ju do të mund të shihni një shfaqje spektakolare astronomike. Hëna do të jetë shumë afër me tokën dhe do të duket 14% më e madhe dhe 30% më e ndritshme sesa në një mbrëmje të zakonshme. Superhëna e këtij nëntori do të jetë më e madhja në gati 70 vjetët e fundit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

13 fakte “të çmendura” për tërmetet

Posted: 03 Nov 2016 03:18 PM PDT

1. Toka ka qenë më aktive sizmiologjikisht në 15 vitet e fundit, thotë Stephen S. Gao, gjeofizikan në Missouri University of Science and Technology. Megjithatë, jo të gjithë sizmiologët bien dakord.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aftësitë e jashtëzakonshme / “Truri ynë, misteri i te gjitha mistereve ne univers!”

Posted: 03 Nov 2016 03:11 PM PDT

Truri yne eshte i afte te marre rreth 100 milion bite apo njesi informacionesh qe vijne prej shqisave te ndryshme. Rreth 100 miliarde qeliza nervore te quajtura neurone, si dhe lloje te tjera qelizash, zene vend ne trurin e njeriut, edhe pse ky organ perfaqeson vetem 2% te peshes trupore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmeti me magnitudë 9 ballë, por ky qytet nuk do t’ia dijë

Posted: 03 Nov 2016 02:59 PM PDT

Ky është momenti kur qyteti Tohoku në Japoni goditet nga një tërmet me magnitudë 9 ballë, i cilësuar edhe si tërmeti më i fuqishëm në botë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nostradamus i kishte paralajmëruar këto gjëra që po ndodhin sot

Posted: 03 Nov 2016 02:57 PM PDT

Fizikani dhe astrologu francez, Michel de Notre Dame, që historikisht njihet si Nostradamus, konsiderohet si njëri nga parashikuesit më të saktë të historisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fotot misterioze që hakerët i vodhën nga NASA

Posted: 03 Nov 2016 12:34 PM PDT

Hakerët janë në gjendje që përmes internetit të vjedhin shumë gjëra, qoftë informacione, fotografi dhe video.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E tmerrshme: Kjo që i del nga koka do t’iu shokojë (Video)

Posted: 03 Nov 2016 10:41 AM PDT

Mirëpo, a keni menduar ndonjëherë se njeriu mund të jetojë me gjarpër në flokë, sigurisht, askush nuk ka dëgjuar deri më tani!

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fjalëkalimi i WiFi-së që ka “tmerruar” njerëzit (Foto)

Posted: 03 Nov 2016 10:30 AM PDT

Një restorant në San Antonio të Teksasit ka përdorur një fjalëkalim "torturues" , për përdoruesit e internetit, duke bërë bujë të madhe zgjedhja që kishte bërë, transmeton Daily Mail.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :