Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

NOA: “Berisha: Prapa Himarës interesat mafioze, Rama i papërgjegjshëm” plus 9 more

loading...

NOA: “Berisha: Prapa Himarës interesat mafioze, Rama i papërgjegjshëm” plus 9 more


Berisha: Prapa Himarës interesat mafioze, Rama i papërgjegjshëm

Posted: 03 Nov 2016 10:26 AM PDT

Tiranë, 3 nëntor 2016, NOA.al - Ish-kryeministri Sali Berisha ka "pushtuar" foltoren e Kuvendit këtë pasdite, ku ka hedhur akuza pafund ndaj rivalit të tij më të madh politik, kryeministrit Edi Rama. Duke folur për çështjen e Himarës, Berisha tha se pas saj qëndrojnë interesa mafioze dhe asgjë tjetër. Fjalimin e kryeministrit

Droge nga Shqipëria. Shkatërrohen 3 banda kriminale, 22 në pranga

Posted: 03 Nov 2016 10:12 AM PDT

Bari, 3 nëntor 2016, NOA.al-  Trafik ndërkombëtar droge dhe armësh lufte: me këto akuza, karabinierët e Barit kanë ekzekutuar rreth 22 urdhër-arreste kundrejt personave të dyshuar si drejtues dhe të besuarve të tyre, të tre grupeve të veçanta kriminale, por që bashkëpunonin mes tyre, me bazë në provincën e Bat dhe në Cerignola

Hëna e 14 nëntorit do jetë speciale, rikthehet pas 70 vitesh fenomeni

Posted: 03 Nov 2016 09:53 AM PDT

Pas 70 vitesh, bota do të shohë një "show" spektaktolar astronomik, i cili nuk do të përsëritet deri në 2034. Më 14 nëntor, Hëna do të jetë shumë afër me tokën dhe do të duket 14% më e madhe dhe 30% më e ndritshme sesa në një mbrëmje të zakonshme. Fotografë profesionistë dhe amatorë do të përdorin këtë ditë për t?

Horoskopi ditor, e premte 4 nëntor 2016

Posted: 03 Nov 2016 09:43 AM PDT

Nëse jeni çift, kjo ditë është pozitive, dhe do të jeni të lumtur. Do lini pak pas dore punën sot dhe do ja dedikoni ditën njeriut tuaj të zemrës. Beqarët do njihen me personin për të cilin kanë ëndërruar shpesh dhe shumë shpejt do e gjejnë veten në një lidhje. Në planin financiar parashikohen vështirësi. Dashi Partner

Mesha e Lumturimit të “Martirëve”, policia e Shkodrës plan masash

Posted: 03 Nov 2016 09:29 AM PDT

Policia e Shkodrës ka marrë një sërë masash për meshën e Lumturimit të 'Martirëve', e cila do të mbahet ditën e nesërme. Mësohet se ceremonia do të mbahet nesër rreth orës 10:00, në Katedralen e Kishës Katolike në qytetin e Shkodrës. Kjo Meshë do të kremtohet nga Eminenca e Tij, Kardinal Angelo Amato, ku janë të ftuar

Bushati: Qëllimi i reformës në drejtësi është çrrënjosja e korrupsionit

Posted: 03 Nov 2016 09:14 AM PDT

Me rastin e 25 vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në OSBE, Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ishte i ftuar i Këshillit te Përhershëm të OSBE-së. Në këtë takim ishin të pranishëm Përfaqësuesit e 57 vendeve pjesëmarrëse të OSBE-së, si dhe ato vendeve partnere për bashkëpunim. Ministri Bushati theksoi se an

Blushi: Nacionalistët nuk merren seriozisht, këta të sotmit qeverisin keq

Posted: 03 Nov 2016 09:00 AM PDT

Tiranë, 3 nëntor 2016, NOA.al- Ben Blushi ka marrë fjalën në parlament duke komentuar deklaratat e Ramës për Greqinë dhe një valë debati që ka shpërthyer në vend pas shembjes së disa ndertesave në Himarë. Blushi tha se Rama po i fryn nacionalizmit në mënyrë të panevojshme, duke provokuar kështu në një Ballkan të trazuar.

Regjistrimi i Guximtar Boçit, zbardhet dëshmia e gjyqtares Çibuku

Posted: 03 Nov 2016 08:46 AM PDT

Një javë pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet ndaj ish-kryegjyqtarit të Gjirokastrës, Guximtar Boçit, sot është marrë në pyetje anëtarja e trupës gjyqësore të Gjykatës së Gjirokastrës, Blerta Çibuku. Kjo e fundit ka pasur në shqyrtim gjyqësor një dosje konflikti pronësie të denoncueses së ish-kryegjyqtarit

BBC, reportazh për harmoninë fetare në Shqipëri

Posted: 03 Nov 2016 08:40 AM PDT

"Kisha dëgjuar më parë zërin e Hasib Bubës nëpër qoshet e rrugëve të Beratit, por kjo ishte hera e parë që e takoj. Buba tregon veprimtarinë e tij prej myezini, e cila është një nga detyrat e fetare për ta thirrur ezanin pesë herë në ditë", fillon rrëfimin e tij Quinn Hargitai nga BCC. "Ai është fotografia e një myslima

Parashikimi i motit, e premte 4 nëntor 2016

Posted: 03 Nov 2016 08:24 AM PDT

Tiranë, NOA.al - Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të mbeten prezent në vendin tonë edhe gjatë ditës së nesërme, për pasojë vranësirat dhe shirat do të jenë të pranishme, më të dendura shirat paraqiten në veri - veriperëndim të territorit. Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me vranësira dhe shira në pjesën më të

Related Posts :