Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

NOA: “Dy çifte prindërish binjakë identikë, ja si duken fëmijët e tyre |FOTO” plus 9 more

loading...

NOA: “Dy çifte prindërish binjakë identikë, ja si duken fëmijët e tyre |FOTO” plus 9 more


Dy çifte prindërish binjakë identikë, ja si duken fëmijët e tyre |FOTO

Posted: 04 Nov 2016 10:35 AM PDT

Një histori e mrekullueshme nga Ohio, SHBA, në vitin 1998. Binjakët identikë Craig dhe Mark Sanders takuan në një lokal dy motra të bukura të cilat ishin gjithashtu binjake identike, Diane dhe Darlene Nettemeier, duke e nënkuptuar se ky ishte fati i tyre. Të dy çiftet binjakë filluan të takoheshin me njëri-tjetrin dhe brenda një k

Horoskopi ditor, e shtunë 5 nëntor 2016

Posted: 04 Nov 2016 10:22 AM PDT

Nëse nxirrni një liste me prioritetet tuaja sot do të arrini të programoni çdo gjë në mënyrë të saktë. Nëse ja lini rastësisë do të dështoni. Beqarët edhe pse do tregohen këmbëngulës për të ndryshuar statusin nuk do ja dalin dot mbanë. Në planin financiar situata do vijë duke u përmirësuar falë menaxhimit tuaj të mirë.

Deklaratat e PBDNJ për Himarën, IKMT: Keqardhje, a e vërteta

Posted: 04 Nov 2016 10:03 AM PDT

Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka reaguar pas deklaratës së PBDNJ-së për Himarën. Me anë të një njoftimi për shtyp, IKMT shpreh keqardhjen për këto deklarata. Gjithashtu ajo sqaron me detaje procedurat e ndjekura për shembjen e ndërtesave në këtë zonë, duke theksuar se në të gjitha rastet janë respektuar

Po bënte një lojë me gota në tavolinë, 12-vjeçarja pushtohet nga djalli |VIDEO

Posted: 04 Nov 2016 09:52 AM PDT

Një vajzë 12-vjeçare me emrin Milagros dyshohet të jetë pushtuar nga djalli. Ajo ka nisur të luajë me lojën e gotës, së cilën e vendos mbi tavolinë dhe mundohesh të flasë apo të paktën të krijojë kontakte me botën tjetër. Vajza është filmuar në gjendje normale dhe pasi pushtohet nga shpirtrat e këqij. Sipas Diario Popular

Frikë nga terrorizmi në burgun e Vaqarrit, zbulohet piktura e ISIS në qeli

Posted: 04 Nov 2016 09:37 AM PDT

Një pikturë me mbishkrimin ISIS, është zbuluar në ambientet e burgut të Vaqarrit, duke alarmuar institucionin e sigurisë. Zyrtarët e Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, kanë mbetur të suprizuar, kur në qelinë e të paraburgosurit Ilirjan Gjuni, u kap piktura në fjalë. Menjëherë, drejtoria e ka raportuar rastin në drej

Çaji i hithrës, një ilaç natyral i dobishëm për shëndetin

Posted: 04 Nov 2016 09:24 AM PDT

Si ilaç popullor hithri e ka një histori të gjatë. Është konfirmuar se stimulon punën e organeve të tretjes, mëlçisë, pankreasit, redukton lidhjet në lukth dhe rrit sekretimin e lëngjeve nga organizmi, forcon imunitetin, është efikas në rastin e migrenës së fortë, sepse relakson muskujt, ndihmon në largimin e baktereve të k?

Djali i Michael Buble dhe Lopilatos diagnostikohet me kancer |FOTO

Posted: 04 Nov 2016 09:08 AM PDT

Djali 3 vjeç i Michael Bublet dhe Luisana Lopilatos, është diagnostikuar me kancer. Këngëtari 41-vjeçar dhe gruaja e tij Luisana Lopilato, 29-vjeçe, kanë thënë se janë të shkatërruar nga ky lajm. "Ne jemi të pikëlluar, pasi djali jonë i madh Noah, është diagnostikuar me kancer, ai do të vazhdoj trajtimin në Shtetet e Bashku

Meta- Klimkin: Intensifikimin të marrëdhënieve me Ukrainën

Posted: 04 Nov 2016 08:56 AM PDT

Tiranë, 4 nëntor 2016, NOA.al - Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti Ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës, Pavlo Klimkin, me të cilin vlerësuan marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve dhe popujve tanë. Në fjalën e tij Meta, vlerësoi këtë vizitë të Ministrit Klimkin në Tiranë si një moment shumë të rëndësishëm në marr

Një krokodil, si mik shtëpie |FOTO

Posted: 04 Nov 2016 08:44 AM PDT

Shumica e njerëzve marrin një mace apo një qen si kafshë shtëpiake, por ky nuk është rasti i japonezit Nobumitsu Murabayashi. 65-vjeçari mban për kafshë shtëpiake një krokodil afro 2 metra të gjatë, i cili peshon rreth 46 kilogram. Ai e ka blerë krokodilin 34-vite më parë dhe praktikisht e ka rritur në shtëpinë e tij. Mura

Basha: Opozita aksion politik kundër drogës dhe krimit

Posted: 04 Nov 2016 08:32 AM PDT

Tiranë, 4 nëntor 2016, NOA.al - Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një prononcim për mediat pas takimit të zhvilluar me aleatët e tij, u shpreh se opozita e bashkuar është e vendosur për një aleancë të madhe në luftën kundër krimit. "Kisha një takim me përfaqësues të medias nga fusha të ndryshme të shoqërisë c

Related Posts :