Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

NOA: “Fshati përulet para 6-vjeçarit, konsiderohet rimishërim i perëndive |FOTO- VIDEO” plus 9 more

loading...

NOA: “Fshati përulet para 6-vjeçarit, konsiderohet rimishërim i perëndive |FOTO- VIDEO” plus 9 more


Fshati përulet para 6-vjeçarit, konsiderohet rimishërim i perëndive |FOTO- VIDEO

Posted: 09 Nov 2016 10:59 AM PST

Pranshu, një 6 vjeçar nga Jalandhar nga Punjab, në Indi ka lindur me një gjendje të tillë mjekësore dhe nuk është i aftë të ecë. Banorët e fshatit mendojnë se ai është një krijesë hyjnore dhe rimishërimi i perëndisë Ganesha. Ganesha e cila mbi trupin e saj njerëzor ka kokën e një elefanti është perëndia e fatit të mirë

E bëni këtë veprim? Ja pse duhet ta shpëlani orizin përpara gatimit

Posted: 09 Nov 2016 10:49 AM PST

Orizi është kaq i shumëllojshëm në varietete e receta, sa që bëhet gjithnjë pjesë e tryezës sonë. Megjithatë, arsyeja kryesore e përdorimit të shpeshtë të tij janë vlerat ushqimore dhe, ta pranojmë, fakti që nuk të shëndosh! Në markete e gjeni të bardhë, të zi, integral, thai, basmati….etj. Në këto kohë që jetojmë

Moti i keq, MAS: Nga nesër rinis mësimi në të gjitha shkollat

Posted: 09 Nov 2016 10:38 AM PST

Tiranë, 9 nëntor 2016, NOA.al - Në një kohë kur mësimi në të gjithë vendin u pezullua për shkak të motit të keq, Ministria e Arsimit bën të ditur se ditën e nesërme procesi mësimor do të zhvillohet normalisht në të gjitha shkollat dhe kopshtet e vendit. Duke marrë shkas nga situata e vështirë me të cilën u përball dje p

Angela Martini kaloi nëpër duart e Donald Trump? Foto e dyshes duke u puthur

Posted: 09 Nov 2016 10:26 AM PST

Duket se Trum ka pasur raport të shkëlqyer kur bëhet fjalë për modelet shqiptare që jetojnë dhe punojnë në Amerikë. Falë agjencisë së tij të modeleve dhe organizimit të spektakleve të bukurisë, bukuroshet shqiptare përtej Atlantikut shpeshherë janë parë nën shoqërinë e tij. Por, pa dyshim raporti më epik është ai me An

Veliaj: Shmangëm përmbytjet, në buxhetin e 2017 nuk do ketë rritje të taksave

Posted: 09 Nov 2016 10:14 AM PST

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi sot një takim me 24 administratorët dhe grupin e emergjencave, ku analizoi situatën e krijuar si pasojë e reshjeve, ndërsa theksoi se si pasojë e angazhimit të të gjitha strukturave, emergjenca kaloi dhe shumica e zonave po i rikthehen normalitetit. Ai theksoi se situata e krijuar n?

Clinton: Donald Trump do jetë presidenti ynë, duhet të pranojmë rezultatin

Posted: 09 Nov 2016 09:57 AM PST

SHBA, 9 nëntor 2016, NOA.al - Hillary Clinton ka folur pas humbjes në zgjedhjet presidenciale. Fillimisht Clinton ka falënderuar të gjithë mbështetësit e saj, ndërsa ka uruar Donald Trump, duke shtuar se duhet pranuar rezultati. "Shpresoj që ai të jetë një president i suksesshëm për Amerikën. Më vjen keq që nuk i fituam zgjedh

10 vendet më përrallore në botë, mes tyre edhe Ksamili

Posted: 09 Nov 2016 09:45 AM PST

Ka ardhur koha të shkëputeni nga qyteti ku jetoni dhe puna që bëni? Atëherë duhet të provoni diçka të re, një vend të ri me një klimë që i përshtatet më shumë shijeve dhe personalitetit tuaj. Sipas BrightSide, këto janë disa nga vendet më përrallore në botë ku me plot gojë mund të themi se do gjeni parajsën në tokë. A

Kapet duke vjedhur një pikë skrapi, pranga 48 vjeçarit

Posted: 09 Nov 2016 09:33 AM PST

Tiranë, 9 nëntor 2016, NOA.al - Një person është arrestuar sot nga policia e Tiranës pasi dyshohet se ka vjedhur një pikë skrapi. Në pranga është vënë Arjan Myftari, 48 vjeç, banues në Tiranë. Arrestim i tij u bë pasi, u kap në flagrancë, në rrugën "Ali Shefqeti", duke vjedhur në një pikë skrapi, në pronësi të shtetasi

Horoskopi ditor, e enjte 10 nëntor 2016

Posted: 09 Nov 2016 09:21 AM PST

Sot mos kaloni direkt në sulm ndaj partnerit/es kur t'ju pyesin për gjëra shumë të thjeshta. Nervozizmi juaj do të lërë të kuptohet që ka diçka që nuk shkon. Beqarët do kenë ftesa pa fund për takime, por nuk do e kenë mendjen fare te dashuria dhe do i refuzojnë. Në planin financiar do arrini ti stabilizoni të ardhurat falë men

Përmbytjet në qarqet kryesore, situata alarmante në Vlorë dhe Fier

Posted: 09 Nov 2016 09:11 AM PST

Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile ka dërguar udhëzimet për ngritjen në gatishmëri të gjitha kapaciteteve në njerëz dhe mjete, të cilat disponohen nga qarqet Vlorë, Gjirokastër dhe Fier, për shkak të intensitetit të prurjeve në lumin Vjosa. Nisur nga niveli i ujërave u është kërkuar prefektëve që të përgatiten

Related Posts :