Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

NOA: “Një prift zbulon arsyen e tërmeteve në Itali: Ja pse vjen ndëshkimi nga Zoti |FOTO” plus 9 more

loading...

NOA: “Një prift zbulon arsyen e tërmeteve në Itali: Ja pse vjen ndëshkimi nga Zoti |FOTO” plus 9 more


Një prift zbulon arsyen e tërmeteve në Itali: Ja pse vjen ndëshkimi nga Zoti |FOTO

Posted: 06 Nov 2016 10:14 AM PST

Një prift në Itali ka dhënë një deklaratë në lidhje me goditjen e tërmeteve në këtë vend duke fajësuar martesat gay. Atë Giovanni Cavalcoli, i ka cilësuar tërmtet si ndëshkim nga Zoti për shkak të martesave të së njëjtës gjini. "Martesat e të njëjtit seks kanë ofenduar "familjen e shenjtë" dhe "dinjitetin mar

Rama: Regjistrimi në universitete u mbyll me sukses, opozita nuk dha propozim |VIDEO

Posted: 06 Nov 2016 09:46 AM PST

Kryeministri Edi Rama, në komunikimin javor të kësaj të diele ka zgjedhur të flasë me ndjekësit ne rrjetet sociale për regjistrimet ne universitete, ku sipas tij nuk është një proces i dështuar. Rama shprehet se opozita nuk ka dhënë asnjë propozim dhe nuk kishte asnjë ide qoftë rreth këtij procesi. "Ka përfunduar me sukse

Krizat e zemrës, ky mjek zbuloi çajin që shpëton jetën në 1 minutë

Posted: 06 Nov 2016 09:22 AM PST

Një mjek popullor, i quajtur John Christopher ka zbuluar formulën më efektive për të ndalur një krizë zemre në 1 minutë. Ka më shumë se 50 formula bimore për këtë gjë, por njëri prej tyre rezultoi të ishte më efektiv. Kontributi i tij në mjekësinë alternative është shumë i rëndësishëm. Përbërës i tij sekret është spe

“Votimet në LSI”, Meta: Zgjedhjet brenda grupit rikonfirmojnë hapjen e partisë

Posted: 06 Nov 2016 09:06 AM PST

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Ilir Meta mori pjesë në procesin e votimit në zgjedhjet e brendshme të LSI-së në qendrën e votimit të Njësisë administrative nr. 5. Pas përfundimit të votimit për Kryetarin e ri të LSI-së dhe për delegatët për në Konventën Kombëtare, e cila do të mbahet në datat 3-4 dhjetor, z

Aurela Gaçe pyetet se kur e ka humbur virgjërinë, përgjigja e saj... |VIDEO

Posted: 06 Nov 2016 08:46 AM PST

Pjesë e "Alfabetit" këtë javë në emisionin "Thumb" ka qenë këngëtarja Aurela Gaçe, e cila e ka "shkatërruar" fare intervistën. Pas një sërë pyetjesh, Aurela është pyetur se kur e ka humbur virgjërinë. Nëse prisnit një përgjigje konkrete, vazhdoni të prisni… "Nuk ta them moj, nuk ta them! Ja, kaq ta bësh

Vajza arrin 300 kg sepse nëna e detyronte të hante pa masë |VIDEO

Posted: 06 Nov 2016 08:11 AM PST

Një vajzë në Angli ka fajësuar nënën e saj për shkak se e detyronte të hante pa masë derisa kishte arritur peshën 300 kilogramë. Debbie Reason, 48-vjeçe nga Warrington i Anglisë pretendon se e ëma e detyronte të hante sasi të mëdha ushqimi, megjithëse ajo nuk ishte e uritur. Madje, nga frika se vajza mund t'i bëhej anorek

Fundjavë relaksi dhe me përqafime të ëmbla për Majlinda Bregun |FOTO

Posted: 06 Nov 2016 07:47 AM PST

Deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu ka publikuar një foto në rrjete sociale nga e diela e saj e relaksim pranë bregdetit. Nuk është hera e parë që Bregu zgjedh bregdetin si vendin për të kaluar pushimin në fundjavë. Ajo ka publikuar në Instagram një foto mjaft të ëmbël ku përqafon djalin e saj.

Ja lista e ushqimeve që përshpejtojnë plakjen

Posted: 06 Nov 2016 07:34 AM PST

Cilat janë ushqimet dhe pijet që favorizojnë plakjen e lëkurës duke na bërë të dukemi më të vjetër nga ç'jemi? Ariel Ostad, dermatolog me famë botërore rëndit në faqen e internetit "Health" 14 prej tyre. 1) Të parat në listë janë ëmbëlsirat. Shumë sheqer në gjak dëmton kolagjenin e lëkurës duke e bërë këtë t?

Vrasja e punonjësit të karburantit, pranga autorit të dyshuar

Posted: 06 Nov 2016 07:00 AM PST

Sarandë, 6 nëntor 2016, NOA.al - Policia ka vënë në pranga 27 vjeçarin, Arqile Koçi, i cili u shpall në kërkim si i dyshuar për vrasjen e punonjësit të karburantit mëngjesin e sotëm në Sarandë. Mësohet se Koçi është arrestuar në një nga hotelet e qytetit bregdetar, ku ishte strehuar pas krimit të kryer. Koçi dyshohet se v

Horoskopi ditor, e hënë 7 nëntor 2016

Posted: 06 Nov 2016 06:57 AM PST

Ju habit mënyra se si janë në të vërtetë disa persona të cilët nuk i kishit njohur deri më sot. Gjithsesi është gabimi juaj që ju keni besuar. Beqarët do realizojnë takime interesante sot, dhe disa prej tyre mund ta gjejnë veten edhe në një lidhje afatgjatë. Në planin financiar Jupiteri do ketë ndikim pozitiv tek ju. Dashi

Related Posts :