Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

NOA: “Pas Brad Pitt, thyen heshtjen edhe Angelian Jolie” plus 9 more

loading...

NOA: “Pas Brad Pitt, thyen heshtjen edhe Angelian Jolie” plus 9 more


Pas Brad Pitt, thyen heshtjen edhe Angelian Jolie

Posted: 10 Nov 2016 10:52 AM PST

Angelina Jolie më në fund ka thyer heshtjen përsa i përket divorcit me Brad Pitt, duke dhënë një deklaratë nëpërmjet zëdhënësit të saj. "Puna e Departamentit të Shërbimit ndaj Fëmijëve dhe Familjes është që të sigurohet se fëmijët janë të sigurtë. Ashtu siç thamë në fillim të javës, profesionistët e kujdesit n

Basha: Lidhja e krimit me politikën, po shkatërrojnë procesin politik

Posted: 10 Nov 2016 10:38 AM PST

Tiranë, 10 nëntor 2016, NOA.al- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Ambasadorin e ri të prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt. Basha i bëri një prezantim situatës së rënduar në vend me theks të veçantë nevojën akute për garantimin e kushteve për zgjedhjet e ardhshme. Reforma, theksoi

Përgjimet, urdhri i Muhaxherit: Qëlloni izraelitët në stadium

Posted: 10 Nov 2016 10:20 AM PST

Katër shqiptarët e arrestuar në Shkodër si të implikuar me organizatën terroriste ISIS, kishin planifikuar të sulmonin stadiumin "Loro Boriçi" me eksploziv dhe më pas me automatikë, teksa do zhvillohej ndeshja Shqipëri-Izrael. Urdhri për të kryer kasaphanën brenda dhe jashtë stadiumit ka mbërritur nga disa luftëtarë Kosovarë

TAP nis punimet për kalimin e lumit Seman, kufizon ndikimin mbi ekosistem

Posted: 10 Nov 2016 10:08 AM PST

Fier, 10 nëntor 2016, NOA.al - Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) filloi në Fier punimet komplekse për të realizuar kalimin e tubacionit në një territor me gjatësi afërsisht 1.1 km në të cilën ndodhet lumi Seman, një hekurudhë si edhe një rrugë. Nëpërmjet përdorimit të teknologjisë së quajtur Shpimi Horizontal i Drejtuar (HDD),

“Charlie Hebdo”, humor të hidhur me Barak Obamën

Posted: 10 Nov 2016 10:01 AM PST

Presidenti i ri i SHBA-ve, Donald Trump është shprehur botërisht disa herë se nuk i ka qejf afro-amerikanët dhe se do të dëbojë emigrantët. Të gjitha këto, ndërsa në detyrë është ende presidenti i 44-t i SHBA-ve, i pari kryetar shteti me ngjyrë në SHBA. Ndoshta nisur nga këto fakte, gazeta satirike franceze "Charlie Hebdo

Basha: Qeveria e fasadave ka lënë të përmbyturit në mëshirë të fatit

Posted: 10 Nov 2016 09:57 AM PST

Tiranë, 10 nëntor 2016, NOA.al - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim  Basha pa sot nga afër situatën e krijuar nga përmbytja në banesa dhe biznese në zonën e Vorës. Sipas tij mungesa e investimeve në kanale kulluese dhe investimet fasadë janë shkaktarët e kësaj situate. "Problemi është që qeveria nuk e ka pasur prioritet

5 momentet më të rëndësishme në jetën e një mashkulli

Posted: 10 Nov 2016 09:48 AM PST

Jeta e mashkullit që nga vogëlia, sidomos në adoleshencë, për të vazhduar me rininë e hershme dhe atë të vonë e më tej me vitet e pjekurisë, pason moshën e avancuar duke përfunduar me pleqërinë. Ekspertët e studimeve të andrologjisë në universitetet kryesore amerikane dhe evropiane i vënë theksin faktit se mosha kryesore po

Analiza e New York Times: Pse fitoi Donald Trump?

Posted: 10 Nov 2016 09:45 AM PST

Të gjitha mediat perëndimore janë përfshirë 48 orët e fundit nga komentet që ngrihen mbi pyetjen: "Pse fitoi Trump kur të gjitha sondazhet flisnin për triumfin e Clinton?" Në një përmbledhje analizash të ndryshme për zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara, New York Times, përpiqet të hedhë dritë mbi disa nga arsyet e mundshme p?

Vuante nga një sëmundje gjenetike, vajza i shpëton jetën motrës së vogël |FOTO

Posted: 10 Nov 2016 09:26 AM PST

I shpëtoi jetën motrës së saj më të vogël kur ishte vetëm 9 vjeç. Bëhet fjalë për Lily Thomas, e cila u shndërrua në shpëtimtaren e vogëlushes Ava e cila vuante nga sindroma MPS 1 Hurler, një sëmundje e rrallë gjenetike dhe kishte nevojë urgjente për transplantimin e palcës së kockave. Vajzat e vogla u shfaqen në emisioni

Ambasadori francez: Shpresoj që në dhjetor të nisë zbatimi i reformës në drejtësi

Posted: 10 Nov 2016 09:11 AM PST

Korçë, 10 nëntor 2016, NOA.al - Ambasadori francez, Bernard Fitoussi thekson rëndësinë e zbatimit të reformës në drejtësi, duke shprehur besimin se pas përgjigjes së Komisionit të Venecias do të nisë zbatimi i ndryshimeve Kushtetuese. Nga Korça, ambasadori francez tha se duhet të ecet me zbatimin e reformës në drejtësi dhe li

Related Posts :