Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

NOA: “Shkëmbyen kufomat në morg, zbulimi nga familjarët ditën e funeralit” plus 9 more

loading...

NOA: “Shkëmbyen kufomat në morg, zbulimi nga familjarët ditën e funeralit” plus 9 more


Shkëmbyen kufomat në morg, zbulimi nga familjarët ditën e funeralit

Posted: 07 Nov 2016 10:42 AM PST

Një histori e pabesueshme ka ndodhur në Quarto, një komunë afër Napolit. Mëngjesin e sotëm, në kishën "Santa Maria" duhet të ishte mbajtur funerali i një 46 vjeçari i cili ndërroi jetë nga një aksident në punë. Por funerali nuk u organizua për shkak të një gabimi të mjekësisë ligjore e cila kishte kryer autopsinë në

Fëmija hero, shpëton vëllezërit nga rrënojat e makinës pas aksidentit

Posted: 07 Nov 2016 10:24 AM PST

Ajo ishte dëshmitare e një aksidenti të tmerrshëm me makinë ku udhëtonte bashkë me familjen e saj, por që nuk u tremb aspak nga rrokullisja e makinës pas aksidentit, por arriti të gjente një mundësi të vogël për të shpëtuar edhe dy vëllezërit e saj më të vegjël tre dhe dy vjeç që ishin pranë saj. Po flasim për një vog?

U rizgjidh në krye të LSI, Meta përshëndet votuesit nga Gjermania

Posted: 07 Nov 2016 10:07 AM PST

Nga Gjermania ku ai ndodhet për një vizitë zyrtare, Kryetari i LSI-së, z. Ilir Meta, nëpërmjet një mesazhi ka falënderuar të gjithë anëtarët e Lëvizjes Socialiste për Integrim për pjesëmarrjen masive në këtë proces shembullor votimi. Meta vlerësoi se kjo pjesëmarrje konfirmon qartësisht lidhjen e vendosur dhe të qëndrueshme

Trafikonin 325 kg drogë nga Spanja në Itali, pranga dy shqiptarëve |FOTO

Posted: 07 Nov 2016 09:54 AM PST

Itali, 7 nëntor 2016, NOA.al-  Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Leçes pasi në kamionin e tyre u zbuluan 325 kg hashash. Sipas mediave italiane në pranga janë vënë dy shqiptarët nga Durrësi, Emil Deliallisai dhe Alban Kasemi. Kamioni ishte mbushur me mobilie dhe brenda tyre ishte një karton i mbushur me drogë, e nd

Vrasja në Sarandë, familjarët: Nëse nuk vepron drejtësia, do bëjmë vetëgjyqësi

Posted: 07 Nov 2016 09:35 AM PST

Një ditë pas vrasjes tragjike të punonjësit të karburantit në Sarandë, Artan Hoxha, kanë ardhur dhe reagimet e familjarëve të tij. Duke folur nga qyteti jugor, përmes dhimbjes e lotëve, familjarët kanë kërkuar burgim të përjetshëm për autorin e dyshuar Arqile Koçi, 27 vjeç. Vëllai i të ndjerit Artan Hoxha thotë se do të

Humbi unazën e martesës 3 vite më parë, vendi ku e gjeti e la me gojë hapur |FOTO

Posted: 07 Nov 2016 09:15 AM PST

Shumë personave i ka ndodhur të humbasin unazat, por pak prej tyre i kanë gjetur, e sidomos në këtë mënyrë. "Ç'të mbjellësh do korrësh", është thënia e urtë, që ka rezultuar mëse e vërtetë për një të moshuar 82 vjeçar me banim në Bad Muenstereifel të Gjermanisë, i cili kishte humbur unazën teksa punonte kopshtin t

Gjosha: Zbatimi i reformës në drejtësi, thelbësor për të ardhmen e vendit

Posted: 07 Nov 2016 08:56 AM PST

Ministrja e integrimit Europian, znj. Klajda Gjosha, mori pjesë në takimin e 11 të Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit BE-Shqipëri. Ky Komitet mblidhet në një moment shumë të rëndësishëm për Shqipërinë, vetëm dy ditë përpara publikimit të raportit të  Komisionit Europian. Në fjalën e hapjes, Ministrja Gjosha u sh

Horoskopi ditor, e martë 8 nëntor 2016

Posted: 07 Nov 2016 08:45 AM PST

Vazhdoni të jeni të pavendosur në qëndrimet që merrni. Kjo do të sjellë konfuzion jo vetëm tek ju, por edhe te personat që varen nga ju. . Beqarët do kenë një ditë të mbushur me takime emocionuese dhe do kalojnë mjaft bukur. Financat do arrini ti ekuilibroni, do keni ndihmën e Marsit dhe Mërkurit. Dashi Jo të gjitha objektiv

Polici e kap për gryke dhe tërheq zvarrë. Shoferi: Nuk e ke të gjatë |VIDEO

Posted: 07 Nov 2016 08:30 AM PST

Një qytetar nga Tirana ka denoncuar pranë "Jetaoshqef.al" një person të veshur me kostum, për të cilin ai thotë se është polic dhe i ka kërkuar shoferit dokumentat me forcë. Ai nuk është veshur me uniformë, por ka në dorë radion me të cilën komunikon me kolegët dhe përmend dhe Komisariatin Nr2. Nuk dihet nëse ai është poli

Nishani në Maltë: Bashkëpunim mes dy vendeve në të gjitha fushat

Posted: 07 Nov 2016 08:17 AM PST

Itali, 7 nëntor 2016, NOA.al - Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani, me ftesë të Princit dhe Mjeshtrit të Madh, Lartësisë së Tij Më të Shquar, Fra' Matthew Festing zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Urdhrin Sovran të Maltës. Pas ceremonive të mirëseardhjes dhe interpretimit të himneve të Shqipërisë dhe Urdhrit Sovr

Related Posts :