Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

NOA: “Veliaj: Uji i pijshëm katër herë më i turbullt nga shirat, do ketë kufizime” plus 9 more

loading...

NOA: “Veliaj: Uji i pijshëm katër herë më i turbullt nga shirat, do ketë kufizime” plus 9 more


Veliaj: Uji i pijshëm katër herë më i turbullt nga shirat, do ketë kufizime

Posted: 08 Nov 2016 10:56 AM PST

Tiranë, 8 nëntor 2016, NOA.al - Moti i keq me stuhi shiu që përfshiu këtë të martë Tiranën, përveç problemeve të çastit që shkaktoi në lëvizjen e njerëzve dhe të mjeteve në kryeqytet, ka sjellë një situatë të vështirë edhe në impiantin e filtrimit të ujit në Bovillë. Si pasojë e shirave dhe prurjeve të shumta, uji në

Rama shpall rekomandimin e Brukselit që Shqipërisë t’i çelen negociatat

Posted: 08 Nov 2016 10:45 AM PST

Tiranë, 8 nëntor 2016, NOA.al - Kryeministri Edi Rama njoftoi para pak minutash se Komiteti i Stabilizim-sociimit Shqipëri-BE ka miratuar rekomandimet për çeljen e negociatave të vendit tonë për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Z.Rama njoftoi gjithashtu se nesër pritet që Komisioni Europian të rekomandojë hapjen e negociatave pë

Vdekja në qeli mbetet ende mister, të riut Dehari i jepet lamtumira

Posted: 08 Nov 2016 10:34 AM PST

Djaloshi shqiptar nga Kosova, Astrit Dehari po prehet pranë varrit të vëllait të tij, Arbnor Deharit, i cili u vetëvra para dy viteve. Në ceremoninë e varrimit të aktivistit të ndjerë të Lëvizjes "Vetëvendosje" morën pjesë sot me qindra qytetarë. Kreu i bashkisë së Prishtinës Shpend Ahmeti nën lot ka mbajtur një fjalë rasti

MAS: Pezullohet mësimi nesër në të gjitha shkollat dhe kopshtet e vendit

Posted: 08 Nov 2016 10:33 AM PST

Mësimi është pezulluar në të gjithë vendin për shkak të përmbytjeve. Ministra e Arsimit përmes një urdhri ka ndërprerë sot procesin mësimor dhe edukativ në shkolla, kopshte dhe çerdhe për të mos rrezikuar fëmijët. Procesi mësimor nuk do të zhvillohet as gjatë ditës së nesërme deri në një urdhër të dytë të Ministre

Donte të dukej si një Barbie, kryen disa operacione me vlerë 14,000 paund |FOTO

Posted: 08 Nov 2016 10:25 AM PST

Ajo i është nënshtruar një sërë operacionesh vetëm me synimin për të pasur një trup prefekt si kukulla Barbie. Bëhet fjalë për një 25 vjeçare nga Telfordi, e identifikuar si Sarah e cila ka pranuar se ka shpenzuar 14,000 paund për operacionet e kryera. Sarah ka kryer ndërhyrje në faqe, buzë dhe gjoks dhe mori disa hua për të

Vasili: Miratimi i reformave detyrim kombëtar, jo strategji partiake politike

Posted: 08 Nov 2016 10:09 AM PST

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, z. Petrit Vasili mori pjesë në Forumin e Liderëve Socialistë të Ballkanit Perëndimor organizuar prej Grupit Parlamentar të Socialistëve dhe Demokratëve në Parlamentin Evropian. Forumi u drejtua nga Zv. Presidenti i Grupit të Socialistë dhe Demokratëve dhe Raporter për Shqipërinë pranë P

Tiranë, 30-vjeçari qëllohet me plumb në qafë

Posted: 08 Nov 2016 09:56 AM PST

Tiranë, 8 nëntor 2016, NOA.al - Një 30-vjeçar është plagosur me armë zjarri në zonën e Tufinës në Tiranë, për shkaqe ende të panjohura. Burime nga policia bëjnë të ditur se ngjarja ndodhi pasditen e sotme rreth orës 17:15 pranë qendrës së pritjes së komunitetit rom. I plagosuri është identifikuar me inicialet V.P., dhe

Manjani: Optimist se Shqipëria do marrë rekomandim pozitiv për çeljen e negociatave

Posted: 08 Nov 2016 09:52 AM PST

Francë, 8 nëntor 2016, NOA.al-  Ministri i Drejtësisë, z.Ylli Manjani po zhvillon një vizitë zyrtare ne Francë, me ftesë të homologut të tij z.Jean-Jacques Urvoas. Ministri Manjani shprehu besimin që Komisioni Europian do të japi një rekomandim pozitiv për çeljen e negociatave dhe se Shqipëria ka nevojë të ketë pranë partner si

Angelina Jolie fiton kujdestarinë e fëmijëve |FOTO

Posted: 08 Nov 2016 09:39 AM PST

Duket se ish partnerët kanë gjetur mirëkuptimin e njëri- tjetrit. Angelina Jolie dhe Brad Pitt kanë mbërritur në një marrëveshje në lidhje me kujdestarinë e fëmijëve. E!News raporton se të gjashtë fëmijët do të qëndrojnë në kujdestarinë e Angelinës, ndërkohë që Brad do të zhvillojë takimet me fëmijët, nën kujdesin

Emergjencat Civile: 70 mjete në dispozicion për situatën dhe 1 helikopter

Posted: 08 Nov 2016 09:24 AM PST

Emergjencat Civile në gjithë vendin kanë angazhuar mbi 3.500 forca të strukturave zjarrfikëse, emergjencave, ushtarake, të Policisë së Shtetit dhe njësive vendore. Gjithashtu janë 70 mjete të vëna në dispozicion për situatën, si dhe 1 helikopter. Qarku Tiranë Në lagjen Lura të Bashkisë Kamëz, një banor ende i paidentifiku

Related Posts :