Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Obeziteti, qumështi dhe djathi nuk ju shëndoshin Shëndeti

loading...

Obeziteti, qumështi dhe djathi nuk ju shëndoshin Shëndeti


Obeziteti, qumështi dhe djathi nuk ju shëndoshin

Posted: 04 Nov 2016 03:52 AM PDT

TIRANE – Sipas një studimi kinez, një gotë me qumësht në ditë ul me 16% rrezikun e shtimit të peshës trupore, duke akumuluar yndyrën. Shpesh të akuzuara se shtojnë rrezikun e obezitetit, qumështi dhe djathërat kanë qenë më shumë në gjendje të luftojnë akumulimin e yndyrës dhe të ndihmojnë në humbjen e peshës. Kjo është […]

Related Posts :