Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Shtatë gabime fatale që shkaktojnë probleme me tretjen” plus 1 more Shëndeti

loading...

“Shtatë gabime fatale që shkaktojnë probleme me tretjen” plus 1 more Shëndeti


Shtatë gabime fatale që shkaktojnë probleme me tretjen

Posted: 02 Nov 2016 01:05 AM PDT

Dhimbja e barkut është një ankesë e zakon shme për shumë njerëz, por që ka një ndikim kryesor në cilësinë e jetës. Sipas Cassandra Barns, dietologe britanike, “sistemi ynë i tretjes përbëhet nga disa pjesë, ku ndodhin procese të ndryshme të tretjes. Lloje të ndryshme të qelizave krijojnë substanca, duke përfshirë enzimat dhe acidet, të […]

Ja pse nuk duhet të flini përmbys

Posted: 01 Nov 2016 07:23 PM PDT

Pse nuk duhet të flesh asnjëherë përmbys. Gati për ta mësuar? Keqardhje për të gjitha ato që flenë përmbys, por ka disa arsye që nuk duhet të flesh kështu. Dy prej tyre janë mjaft të rëndësishme. Është pozicioni më i keq për shpinën. 'Është gjëja më e keqe',- thotë Dr. Jan Lefkowitz për Business Insider. […]

Related Posts :