Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Tjetër goditje frontale nga FBI për fushatën e Hillari Klinton” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Tjetër goditje frontale nga FBI për fushatën e Hillari Klinton” plus 9 more Lajmi i Fundit


Tjetër goditje frontale nga FBI për fushatën e Hillari Klinton

Posted: 02 Nov 2016 07:49 AM PDT

Fushata e Hillari Klinton per presidente te SHBA, perballet me një tjetër surprizë e pakëndshme. Kjo eshte nje tjeter goditje për fushatën presidenciale të Hillary Clinton nga Byroja Federale e Hetimit. Një dokument me 129 faqe, pjesë e një hetimi të FBI-së për bashkëshortin e kandidates demokrate është bërë publik mbrëmjen e vonë të së ...

EMRAT/ Arrestohen 6 të rinj, shpërndanin drogë në zona të ndryshme të Tiranës

Posted: 02 Nov 2016 07:49 AM PDT

Gjashtë persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi dyshohet se shprërndanin drogë në disa zona të Tiranës. Këta shtetas akuzohen për veprën penale "Prodhimit dhe shitjes së narkotikëve", ndërkohë Policia ka publikuar edhe emrat e tyre. EMRAT: • Romeo Korollari, 26 vjeç banues në Tiranë, i dënuar më parë për "Vjedhje". • Rigert Shani, 29 ...

Vrasja e djalit të aktorit Shkelqim Daja, reagon komuniteti shqiptar në Kanada

Posted: 02 Nov 2016 07:38 AM PDT

15-vjeçari shqiptar, Denis Daja, i cili u godit me thikë ne fundjavë ishte një person shumë i dashur për komunitetin shqiptar në Montreal, në Kanada. Prindërit e tij kishin migruar në Kanada 13 vite më parë për një jetesë më të mirë. Nga vdekja e adoleshentit të premten mbrëma, shumë anëtarë të komunitetit shqiptar shkuan ...

Donald Lu: DEA erdhi në Shqipëri për të kapur “peshqit e mëdhenj”

Posted: 02 Nov 2016 07:38 AM PDT

Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu, ka folur për situatën e kanabisit në Shqipëri. Lu përmes një bashkëbisedimi të drejtpërdrejtë në rrjetit social "Facebook", u është përgjigjur pyetjeve të dhjetëra qytetarëve. Lu deklaroi se Guardia di Financa është shprehur se ka shtime të sipërfaqes së mbjellë me kanabis, duke shtuar se Departamenti Amerikan i ...

Më në fund…Edi Rama publikon videon: Ja si do të jetë sheshi “Skenderbej”

Posted: 02 Nov 2016 07:31 AM PDT

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në FB ka treguar se si do të jetë sheshi Skenderbej. “Më në fund… Edhe kryeqyteti do të ketë sheshin e vet qendror, një vepër e veçantë ku do të mblidhen gjithë llojet e gurëve të tokës shqiptare, në një mozaik natyral ...

Super modelja i habit të gjithë: Për Vladimir Putin heq dorë nga gjithcka!

Posted: 02 Nov 2016 07:28 AM PDT

Miss-i seksi i kurorëzuar Bum Bum do që të shkojë në Rusi për të qenë më afër heroit të saj Vladimir Putin. Modelja braziliane e njohur për format e saj bombastike, që e quajnë "Mis Bum Bum" do të emigrojë në Rusi për shkak të admirimit të saj për presidentin rus. Suzy Cortez, tha se ...

Bashkëpunim me LSI-në? Basha flet për herë të parë: Ja kushti ynë

Posted: 02 Nov 2016 07:20 AM PDT

Kreu i PD-së Lulzim Basha pas mbledhjes së grupit parlamentar demokrat ka nënvizuar faktin se veshja e pushtetit me krimin, mbulimi i vendit nga droga dhe zgjedhjet e lira e të ndershme janë parakushti për integrimin e vendit. Ai ka folur edhe për bashkëpunimin me partitë e tjera për zgjedhjet e ardhshme, Basha ka theksuar se ...

Lu flet me qytetarët: Reforma në drejtësi do vazhdojë, të ikin gjyqtarët me orë luksi

Posted: 02 Nov 2016 07:04 AM PDT

Ambasadori i SHBA në Shqipëri, Donald Lu zhvilloi sot një bashkëbisedim live në Facebook me qytetarët. Ai iu përgjigj pyetjeve nga qytetarët në Facebook. Lu tha se deklaratat e tij për orët e shtrenjta të gjyqtarëve ka bërë që ata 'mos të pëlqejnë' ambasadorin. “Reforma në drejtësi është me rëndësi për këtë vend për të ...

Cfarë po konsumojmë! Shikoni çfarë gjeti qytetari brenda moltos së paketuar

Posted: 02 Nov 2016 07:02 AM PDT

Kohët e fundit qytetarët shqiptarë po shpenzojnë paratë e tyre në këmbim të produkteve aspak të konsumueshme. Problemi nuk qëndron vetëm tek humbja e parave, por edhe tek siguria e nje ushqimi që konsumojmë. Duket se në vendin tonë mbërrijnë produkte që janë jashtë cdo lloj standardi, edhe pse ato janë brenda datës së skadencës. ...

Ngjarje e tmerrshme! I injektojnë fëmijët që t’i zë gjumi(Foto)

Posted: 02 Nov 2016 07:01 AM PDT

Një nënë 24-vjeçare është akuzuar për keqtrajtim kriminal dhe sulm të fëmijëve, pasi gjykata kishte dëgjuar se ajo u ka injektuar heroinë tre fëmijëve të saj. Këtë gjë, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, Ashlee Hutt, e kishte bërë tek djali i saj gjashtë-vjeçar, një vajzë katër vjeçare dhe një dyvjeçare – duke e ...

Related Posts :