Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Tupac është gjallë dhe takohet me Rihanen?” plus 14 more Mistere

loading...

“Tupac është gjallë dhe takohet me Rihanen?” plus 14 more Mistere


Tupac është gjallë dhe takohet me Rihanen?

Posted: 06 Nov 2016 08:34 AM PST

Ka kohë që flitet se legjenda e repit Tupac Shakur, i cili u vra në moshën 25-vjeçare pasi u qëllua me armë më 1996, është gjallë dhe shëndosh e mirë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë ndodh nëse Toka hyn në një vrimë të zezë?

Posted: 06 Nov 2016 08:22 AM PST

Vrimat e zeza kanë qenë prej kohësh një burim i shumë spekulimeve dhe intrigave. Dhe tani interesimi për këto vrima është rritur shumë tani që valët gravitacionale janë zbuluar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Brenda shoqërisë sekrete më të vjetër në botë (Foto)

Posted: 06 Nov 2016 08:18 AM PST

Ky është vendi ku Freemasonët i kryejnë 'punët' e tyre sekrete.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E frikshme: Të jetosh me të vdekurit në këtë vend, është traditë

Posted: 06 Nov 2016 07:54 AM PST

Në ishullin indonezian Sulawesi, njerëzit e fisit Toraja besojnë se një person nuk është me të vërtetë i vdekur (edhe pse ka ndërruar jetë), derisa një buall të sakrifikohet në funeralin e tij, që do t'i shërbejë si mjet për në jetën e përtejme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohet një grua në Mars?

Posted: 06 Nov 2016 07:51 AM PST

'Gjuetarët' e alienëve pretendojnë se kanë gjetur një imazh në të cilin shfaqet një grua e vdekur në Mars.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një zhurmë misterioze po largon kafshët nga Kanadaja, shkencëtarët në alarm

Posted: 06 Nov 2016 05:20 AM PST

Në ekstremin veri-lindor të Kanadasë, në ngushticën e Fury dhe Hecla, një fenomen i çuditshëm ka shqetësuar banorët dhe autoritetet. Një vibrim i panjohur po detyron kafshët të largohen nga zona ku jetojnë, veçanërisht peshqit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Rusi bien topa bore gjigantë (Foto)

Posted: 06 Nov 2016 04:42 AM PST

Një pamje e çuditshme dhe e bukur u shfaq para banorëve në Gjirin Ob në veriperëndim të Siberisë në Rusi

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jemi gënjyer gjatë gjithë kohës, bota nuk është kështu siç e njohim (Foto)

Posted: 06 Nov 2016 03:39 AM PST

Bota nuk është si ju e shihni në harta. Atlasi ofron një pamje globale të planetit dhe na tregon vendet dhe format e kontinenteve, por kjo me një madhësi disproporcionale. Sepse, për shembull, Groenlanda nuk është aq e madhe sa Afrika. Në fakt sipërfaqja e saj nuk do të bëhet kurrë as sa ajo e Libisë dhe Çadit së bashku.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është bunari i mallkuar, kush pi ujë aty i ndodh tragjedi

Posted: 06 Nov 2016 02:43 AM PST

​Arkeologët në Britani të madhe besojnë që kanë zbuluar një bunar "të mallkuar", që daton nga koha e Epokës së Mesjetës. Bunari në fjalë është gjetur në një tokë private dhe duket të jetë shumë mirë i ruajtur, përkundër vjetërsisë së tij. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është gjarpri me "syze dhe mustaqe" (FOTO)

Posted: 06 Nov 2016 02:28 AM PST

Imazhet e mëposhtme tregojnë një gjarpër me shenja interesante në trupin e tij, i cili ka "syze" dhe mustaqe".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NASA po bëhet gati për diçka të tmerrshme që do ta godet tokën

Posted: 06 Nov 2016 12:47 AM PDT

​ Atmosfera e Tokës bombardohet vazhdimisht nga trupa të vegjël qiellorë, që sapo fërkohen me ajrin digjen dhe në rastin më të keq shkaktojnë pak dëme në tokë, si në rastin e meteorit që ra në rajonin rus Chelyabinsk, më 15 shkurt të 2013.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo fe i ndalon njerëzit të kalojnë mbi ura...

Posted: 05 Nov 2016 11:26 PM PDT

Më poshtë po ju njohim me disa kuriozitete të çuditshme të cilat mund të mos i keni dëgjuar:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse NASA i fsheh këto zbulime?

Posted: 05 Nov 2016 11:16 PM PDT

Hakerët janë në gjendje që përmes internetit të vjedhin shumë gjëra, qoftë informacione, fotografi dhe video. Në disa fotografi të publikuara online, hakerët pretendojnë se i kanë vjedhur këto fotografi kontroverse nga NASA. Kjo fotografi më poshtë, që duket se shfaqë një pjatë fluturuese që ka krijuar një krater në tokë, pretendohet se është vjedhur nga arkivi i NASA-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

U planifikua atentat kundër Trump? Ja si veproi shërbimi sekret (Video)

Posted: 05 Nov 2016 11:02 PM PDT

Një incident ka ndodhur me kandidatin republikan për president në SHBA, gjatë fushatës në Nevada. Gjatë kohës kur Donald Trump po fliste nga podiumi oficerët e shërbimit sekret e larguan atë me shpejtësi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët tregojnë çfarë ndodh pas vdekjes

Posted: 05 Nov 2016 03:13 PM PDT

Shkencëtarët pretendojnë se vdekja mund të mos jetë fundi që i druhemi të gjithë dhe se njerëzit kanë shpirt që lë trupin pasi ky i fundit vdes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :